Krajské volby 2012: Velká výhra levice

19

Tak jako vce většině krajů České republiky drtivě zvítězila levice, dopadly podobně volby i na Vysočině. A stejně volili i humpolečtí voliči.

Jak dopadly volby celkově za Vysočinu již zcela jistě většina z vás ví. A pokud ne, je to nejmenší si výsledky za Vysočinu nalézt na Internetu. Například tady: http://volby.idnes.cz/kraje-2012.aspx?o=9&t=2

Možná vás ale bude zajímat, jak se volilo přímo v Humpolci. Věřte nebo ne, stejně jako na Vysočině. Volební účast byla malinko pod celorepublikovým průměrem a pokulhávalo za účastí v kraji Vysočina. Voleb se zúčastnilo v Humpolci pouhých 36,41% voličů. To zcela jistě o něčem vypovídá.

I u nás v Humpolci pak drtivě vyhrála levice, když dvě hlavní levicové strany získaly dohromady 58,71% hlasů! Výsledky jednotlivých stran v Humpolci jsou následující:

1. ČSSD                       38,88 %
2. KSČM                     19,83 %
3. ODS                         12,96 %
4. KDÚ-ČSL                 8,51 %
5. Pro_Vys                     5,23 %
6. TOP+STAN              4,28 %
7. SPOZ                        2,08 %
8. STO                          2,08 %
9. SZ                             1,70 %
10. SBB+SDŽ               0,94 %
11. Svobodní                 0,88 %
12. Pirati                        0,85 %
13. PB                           0,53 %
14. SsČR                       0,53 %
15. DSSS                      0,40 %
16. NÁR. SOC.            0,15 %
17. ČSNS                     0,09%

Tak co tomu říkáte?

Čtěte dále:   Kvůli opravě kanalizace v Humpolci řidiči přejedou dva okresy

Axl

19 thoughts on “Krajské volby 2012: Velká výhra levice

 1. Je to realita se kterou se musí smířit i humpolečtí pravicoví voliči.V případě opačného výsledku to zase budou muset brát levicoví voliči.To se nedá nic dělat.
  Asi dost pravičáků zůstalo sedět doma,protože výsledky ODS jsou opravdu prachbídné.

   1. Byť chápu, že jsou lidé naštvaní na politiky, tak nerozumím tomu, že dali znovu tolik hlasů ČSSD a Běhounkovi, když tito lidé za uplynulé 4 roky prožrali 2 miliardy a zadlužili tak prosperující kraj. A nejhořší je, že ty peníze padly na spotřebu, to znamená že byly prostě prožrány…… No a to, že dostali tolik hlasů komunisti to je ještě horší. Tento národ má opravdu velmi krátkou paměť. Smutné je, že kdyby se vrátila doba před r. 89, tak by i ti co jim teď dali hlasy čuměli a teprve pak by asi pochopili o co jde !

    1. Nemám z výsledků až na KDU žádnou radost,ale pravice si může za prohru sama.To co tam postavili za kandidáty na první místa je zoufalá bída a hlavně pak,kdo může věřit těm co tuto zem nestydatě rozkrádají.

    2. No, my si to neuvědomujeme. Ale pravdou je, že velká část voliču dneska systém před rokem 89 nepamatuje. TAkže se zase není čemu tak divit.

     1. Tak Humpolec bude mít svého zastupitele na kraji,opět jako v minulém období měl.Jen dres je změněný z modrého na oranžový.A komu to nedá, může jet do Podivic za Kasalem, který prošel z 50.místa za lidovce.Takže zas tak hrozné to není

     2. No jestli přišla k volbám jen třetina voličů tak to asi nebude v tomto státě tak špatné. Nebo že by to už byla apatie a je jedno kdo je u českého koryta . Bohužel, to tak asi bude, protože zkrátka český národ je odjakživa národ přisluhovačů a kolaborantů a sám si prostě vládnout nedovede.

 2. Je smutné, že si lidé neuvědomují, že populismus a mrhání našimi společnými penězi, které nám již v předchozích letech ČSSD ukázala, se bude opět opakovat. Je jasné, že nás reformy musí bolet ,ale je to pořád lepší než nás nesmyslně zadlužovat a dělat ze sebe hezkého a hodného, jako to dělají zástupci oranžové strany.
  Ke zvolení tolika komunistů do krajů nemám slov už vůbec….
  Copak jste všichni zapomněli, co jsme tu celá léta měli a čeho jsme se chtěli zbavit??????!!!!

  1. Možná v tom, co nám „již v předchozích letech ČSSD ukázala“, vidí lidé menší zlo, než v tom, co nám v posledních cca dvou a půl letech dokázali ukázat její oponenti. Strašení komunisty už mi přijde přežité – zaprvé: co bylo, se vrátí těžko, a zadruhé: když mohla pravicová část politického spektra komunisty zakázat, resp. jejich zákaz u ústavního soudu tlačit, zvadla jak lilium – tím DNEŠNÍ komunisty vlastně legitimizovala a (nejen) tudíž opravdu, ale opravdu už nemá význam jimi strašit – i když proto nejspíš nebyli zakázáni, aby někomu zůstalo čím strašit lidi.

   1. Jediný štěstí, že už komunisti nemají za sebou Brežněva s se sovětským politbyrem. To by jsme všichni viděli… Ted je už ideologie komunismu mrtvá.

     1. Připadá mi,že lidé nespokojení s výsledkem voleb by rádi aby prostě voliči v jednom šiku volili pravici.Protože jinak si ty stesky neumím vyložit.Rozhodli voliči a o tom je svobodná soutěž parlamentních stran.To jsme mohli nechat jednu stranu, např.ODS a všichni kroužkovat Bence na prvním místě.Chtěli jsme svobodné volby? Tak tady jsou.. Za 4.roky můžou černí a modří vyhrát .

     2. Vypadá to, že výsledek voleb někteří nepochopili. Volba komunistů je formou občanského protestu. Každý kdo nemá v palici hovno jak cep, by bez příčiny to největší zlo nikdy nevolil. Vládnoucí střed i pravice by se nad tím výsledkem měli vážně zamyslet, aby se to nezvrhlo v druhé a první lize voleb.
      A možná se pak budou divit jak komanči s náckama budou sestavovat koalaici 🙂

     3. Aha…. A proč jste s tím vysvětlením nepřišel/a dřív?? Politologové, komentátoři, fejetonisté hledají odpovědi a lámou si hlavy a přitom stačilo vědět, že v Humpolci za compem sedí anonymní genius, který má právo mluvit za ostatní a má jasno v tom, kdo má „v palici hovno jak cep“ a kdo volí z protestu.

     4. Pravicoví voliči vidí zlo jen u volby KSČM ale u sebe chybu nevidí.Na protestní hlasy to svádět jen nelze.

     5. Komunismus nebo fašismus je prostě extrém a každý extrém stojí za hov..

     6. A jé, beetle small bag zase drtí klávesnici. Omlouvám se jestli jsem se dotknul tvého rudého ega.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec potvrdil podzimní formu

Po Říj 15 , 2012
Humpolečtí fotbalisté vyhráli další zápas. Tentokráte venku a nadále vedou krajský přebor. Čtěte dále:   POZOR: kontrola oken zdarma

You May Like

Témata