Lyžovat se dá, ale ….

Tak jsem o víkendu poprvé tuto zimu vyndal ze sklepa běžky a vyrazil na běžky. Stopy samozřejmně nikde ještě nejsou, a je to o prošlapování vlastní stopy, ale lyžovat se dá a na tom prašánku je to parádička. V sobotu jsem lyžoval na Pelhřimovsku a prošlápnul stopu od Čakovic u Pelhřimova kolem Hejlovky k Červené Řečici. V něděli jsem pak za krásného sluného a mrazivého počasí prošlápnul pár stop od dálničního mostu na Petrovice v okolí Jiřic. Počasí bylo nádherné, jak někde na horách. Lyžovat se už zcela jistě dá, ale …

Na loukách na Humpolecku teď leží odhadem tak od 5 do 8 cm sněhu. Stopu si musíte prošlapávat s rozmyslem. V lesích je samozřejmně ještě sněhu málo, tam to na běžkování není. Ale vyrazit na lyžích po zasněžených loukách se již dá. Jenom si to chce vybírat cestu po travnatých loukách. Po oranicích je to ještě problém. A taky trochu problém dělají krtci, kteří i v těhle mrazech pod sněhem ještě pracují a vytvářejí stále ještě nové krtiny.

Ale jinak je to paráda. Pokud máte nové lyže, tak si ještě počkejte na nějakou další nadílku, aby jste si je nezničili. Ale pokud máte doma nějaké starší lyže "kameňáky", které nějakou tu krtinu přežijou, tak doporučuji je vytáhnout a vyrazit. Využít můžete mnou prošláplé stopy, a nebo si opravdu prošlápněte svou. Počasí je fakt nádherný a v tom prašanu je to zážitek.

Enjoy!

Na humpolecku už se dá lyžovat
Na humpolecku už se dá lyžovat

Krásná lyžovačka
Krásná lyžovačka

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - FCS Stará Říše

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vánoční koncerty v Humpolci

Út Pro 22 , 2009
Čtěte dále:   Krajská liga: Humpolec padl v boji o první příčku

You May Like

Témata