Máme mírný nárůst porodnosti, porodnice činnost neomezuje, hlásí z Pelhřimova

10

Pelhřimov – Vedení pelhřimovské nemocnice se rozhodlo reagovat na negativní zprávy, které se týkají nemocniční porodnice.

Zmíněné nepravdivé informace se měly v posledních týdnech šířit po sociálních sítích i ústním předáváním mezi veřejností na okrese Pelhřimov. Jejich podstatou mělo být, že porodnice omezuje služby. „Není pravda, že by se měla uzavírat nebo pozvolna redukovat její činnost. Nadále i přes léto je zajištěn její plný provoz,“ sdělil k současnému provozu porodnice ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák.

Podle zprávy z nemocnice realita hovoří spíš o opačném trendu. „V měsíci červnu nastal mírný nárůst porodnost,“ doplnila informace mluvčí pelhřimovské porodnice Petra Černo.

Podle informací, jimiž disponuje, jsou rodičky s přístupem zdravotnického personálu spokojeny, což se projevuje i velkým počtem děkovných dopisů.

Ředitel Mlčák současně nezastírá, že by si oddělení zasloužilo investice. „Částečný dluh k našim rodičkám vnímáme v podobě dosluhující budovy gynekologicko-porodnického oddělení. Zde se připravuje změna. Byla vypracována studie na výstavbu nového pavilonu, jehož součástí bude i nové gynekologicko-porodnické oddělení s novými porodními sály a sociálním vybavením na každém pokoji,“ poodhalil plány Mlčák.

V roce 2017 se v pelhřimovské porodnici uskutečnilo 559 porodů.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/mame-mirny-narust-porodnosti-porodnice-cinnost-neomezuje-hlasi-z-pelhrimova-20180629.html

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/mame-mirny-narust-porodnosti-porodnice-cinnost-neomezuje-hlasi-z-pelhrimova-20180629.html


Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/mame-mirny-narust-porodnosti-porodnice-cinnost-neomezuje-hlasi-z-pelhrimova-20180629.html

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/mame-mirny-narust-porodnosti-porodnice-cinnost-neomezuje-hlasi-z-pelhrimova-20180629.html

Axl

10 thoughts on “Máme mírný nárůst porodnosti, porodnice činnost neomezuje, hlásí z Pelhřimova

 1. Stejně je určena k zavření. Má malý počet porodů a situace se dlouhodobě nelepší. Argument ředitele, že zrovna v červnu nastal mírný nárůst je úsměvný…..

  1. Pan ředitel Mlčák mluví jak soudruzi před r. 89. Ani slovo o odbornosti a zkušenosti lékařů o erudovanosti personálu o zajištění kvalitní péče na vysoké úrovni, ale o množství děkovných dopisů ! Ten člověk na tom místě nemá co dělat a kolega lékař a hejtman Běhounek by ho měl okamžitě odvolat ! Ono totiž laická veřejnost čili rodičky napíší děkovný dopis aniž mají šanci posoudit tyto věci……… stačí, že se o ně třeba stará ochotná sestřička a už jsou relativně spokojené. To že kdyby byla nějaká větší komplikace a službu konající méně zkušený lékař by si nevěděl rady to totiž nevidí a ani nemají šanci moc zjistit. A že porodnice s malým počtem porodů nemá moc zkušené lékaře je snad jasné i laikům…….

    1. Aby porodnice fungovala dobře a efektivně a mohla mít opravdu dobré a zkušené lékaře a personál, potřebuje cca 1500 porodů ročně, tj. čtyři denně a do toho má ta pelhřimovská opravdu daleko ! Navíc je neúnosné mít v Kraji Vysočina v každém okrese plnohodnotnou nemocnici s výborným vybavením a špičkovým personálem. To všichni vědí, ale politici, kterým jde bohužel hlavně o jejich bytí, se to bojí veřejně říci a něco s tím dělat…&.. je to bohužel smutná kapitola. Bohužel nejvíce na to doplácí hlavně voliči levicových stran, které jsou u moci v kraji. Oni totiž ti bohatší stejně se všemi většími problémy jezdí se léčit mimo kraj…..

     1. Ano. „Všem“ subjektům v kraji se v podstatě „sype“ stejně, tzn. málo. Všichni mají všechno, což je také hovadina. Korunou toho je, že kraj jako jeden z mála v podstatě nemá krajskou nemocnici (to, že je nemocnice v Jihlavě neznamaná, že je krajská), tzn. chybí jakákoliv efektivní struktura. A doplácí všichni voliči, nejen ti levicoví, personál nevyjímaje.
      A propo, službu na očním pro celý kraj dnes již drží jenom Jihlava a všichni, když potřebují, dojedou, tak v čem je problém – jako vždy politika.

      frrrr

     2. Tady za věční kritici neví, že na kraji dávno nevládne levicová koalice..

     3. Ale vládne. Vždyť ANO v čele s Andrejem se chová hůř jak komanči……. No a ČSSD v čele s hejtmanem bývalým oddaným komunistou……. to je levice ukázková. A nejraději by vše rozdali a pokud možno nejvíce těm co se moc nesnaží, ale jsou to jejich oddaní voliči……

     4. On tam Běhounek nebude pořád..Až se ty správné strany podle vás, co nikomu nedají nic, zmátoří a postaví silného lídra, který dokáže porazit Běhounka…Ale zatím to hoši z pravice nedokázali…Jen prázdné plky a kecání..

     5. Bohužel, ono se to se sliby a rozdáváním tak nějak lépe vyhrává, než když řeknete bude lip, ale lidi musíte přiložit ruku k dílu a něco pro to udělat……

     6. Jsem pravicový volič ale mohu konstatovat, že nejde jen o nějaké rozdávání, ale Běhounek na postu hejtmana je persona jasná.Z tria hejtmanů, které Vysočina měla, tak jednoznačně nejlepší. Nesoudím jeho lidské rysy, ale pro Vysočinu dělá, ne že ne..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Baterkománie

Po Čvc 2 , 2018
Také „Hliníkovo“ město se zapojilo do soutěže v Kraji Vysočina a vybírá už dále nepoužitelné baterie. Pokud se mu podaří vyhrát, získá 50 000 Kč na podporu našeho Střediska charitní pomoci – Šatníku – v Humpolci. Pomoc pro lidi v nouzi, opora pro ty, kteří se chtějí zase postavit zpět […]

You May Like

Témata