Mapový portál ČTÚ ukazuje výsledky měření DAB+ na dálnicích

Na mapovém portálu Českého telekomunikačního úřadu jsou přístupná data o měření intenzity signálu digitálního rozhlasového vysílání. Prozatím je dostupná jen vrstva s měřením na vybraných hlavních silničních tazích. „Nejčervenější“ je momentálně mapka u sítě Teleko. Její signál je možné na dálnici D1 zachytit u Humpolce, u Brna a kolem Hulína.

Například u multiplexu Českého rozhlasu jsou dostupná data pro dálnice D1, D2, D52 a D55. Z publikovaných dat vyplývá, že na většině úseků je signál DAB+ dobrý až výborný. Je to dané počtem vysílačů, ostatně síť je podle orientačních výpočtů dostupná pro 95 procent obyvatel.

Pokrytí ČRo DAB+ podle mapového portálu ČTÚAutor: Český telekomunikační úřadPokrytí ČRo DAB+ podle mapového portálu ČTÚ

Někde však mají řidiči smůlu a úseky jsou v mapových podkladech ČTÚ označeny jako nepokryté. „Hluchá“ místa začínají zhruba na 41. kilometru dálnice D1 a přetrvávají až k 56. kilometru. Výpadky se objevily také kolem Velkého Meziříčí. Na D2 je špatně pokrytá oblast Hustopečí.

Komerční síť Českých Radiokomunikací má podle mapy bezproblémové pokrytí při průjezdu hlavním městem. Na Pražském okruhu už je to slabší a signál zmizí u Mnichovic.

Pokrytí DAB+ multiplexu Českých RadiokomunikacíAutor: Český telekomunikační úřadPokrytí DAB+ multiplexu Českých Radiokomunikací

Podobné je to u sítě RTI CZ, je ovšem nutné zohlednit, že tento multiplex pokrývá především západní část České republiky.

Pokrytí DAB+ multiplexu RTI CZAutor: Český telekomunikační úřadPokrytí DAB+ multiplexu RTI CZ

„Nejčervenější“ je momentálně mapka u sítě Teleko. Její signál je možné na dálnici D1 zachytit u Humpolce, u Brna a kolem Hulína.

Pokrytí sítě DAB+ TelekoAutor: Český telekomunikační úřadPokrytí sítě DAB+ Teleko

Čtěte dále:   Video - Psí hotel Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zku*vil jsem vám celou generaci, řekl Magor Jirous estébákům. Zemřel před deseti lety

St Lis 10 , 2021
Autor něžných, ale i dryáčnických veršů Ivan Martin Jirous, přezdívaný Magor, měl mnoho tváří. Vystudovaný historik umění a výtvarný kritik. Také ale nevypočitatelný provokatér. Signatář Charty 77 a výrazná postava undergroundu, odpůrce totalitního režimu v bývalém Československu, který v jeho vězeních strávil téměř osm a půl roku. Jirous zemřel v […]
Ivan Jirous (vpravo nahoře v brýlích), fotografie z povinné školní praxe, v Humpolci v r. 1960|foto:Archiv J. Neomytkové

You May Like

Témata