Mikuláš začne chodit už o víkendu

Řada měst na Vysočině chystá oslavy Mikuláše již na sobotu a neděli. S čerty se můžete potkat dokonce už dnes, a to v jihlavském podzemí.

V jihlavských katakombách začalo peklo již dnes a bude trvat po celý víkend. Čerti zde hrají pekelný mariáš, v kotlích smaží duše hříšníků a pročítají knihu hříchů. Čert ve funkci vážného zjišťuje na váze tíhu hříchů, na vše dohlíží sám Lucifer. Prohlídky začínají v sobotu i v neděli každou celou hodinu, první ve 12, poslední ve 20 hodin. Aby se děti méně bály, doprovází je do podzemí anděl.


Rozhodně veseleji bude ve městech, kde bude jezdit na počest Mikuláše historický parní vlak. Ten v sobotu přijede z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou. Mikulášská družina, která bude dětem rozdávat dárky, doprovodí vlak i do Sázavy. Do Telče přijede Mikuláš vlakem až v neděli. Nejprve pojede z Telče v 10 hodin do Slavonic, vrátí se po 14. hodině a ve 14.25 pojede do Třeště, odkud se vrátí v 16.16. Na náměstí Zachariáše z Hradce bude už od 14 hodin mikulášské setkání, v 16 hodin mají k vánočnímu stromu přijít všichni čerti, aby si nejhezčí z nich mohl odnést odměnu. V 16.30 pak přijde “ten pravý” Mikuláš s družinou, který rozsvítí vánoční strom a vánoční osvětlení města.


Také pohádky hrané právě o tomto víkendu budou spojené s čertovskou tematikou. V humpolecké sokolovně začne v sobotu ve 14 hodin loutkové divadlo „Jak v hospodě napálili čerta“. V pelhřimovském kulturním domě Máj začnou od 15 hodin pohádky „Čertova kniha“ a „Honza, čert a Kašpárek“ v podání loutkoherecké skupiny Rolnička.


Jak již Humpolák informoval, v Humpolci bude svatý Mikuláš nadělovat 5. prosince na Horním náměstí od 16.30 hodin. V té době také vystoupí na náměstí žesťový dechový kvintet základní umělecké školy. Od časných ranních hodin zavítá mikulášská družina, ve které nebudou chybět ani pekelníci, do všech humpoleckých mateřských škol. Všechny hodné děti se mohou těšit na sladkosti, ty zlobivé dostanou pouze uhlí.

Čtěte dále:   Zubařka v Humpolci. Dosud působila v Praze, ordinaci bylo třeba upravit

(Zdroj: MF Dnes)

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zážitky z Down Under

Po Pro 5 , 2005
Jedna naše kamarádka se nedávno vypravila do velké a nádherné země, které se říká Austrálie. Ačkoliv to není rodná Humpolačka (ale v Humpolci trávila spousty času a dobře ho zná) a ačkoliv se určitě najde zase spousty rejpalů, kteří budou plkat, že podobný článek na Humpoláka nepatří a neměl by […]

You May Like

Témata