Muži „A“ získali další druholigový bod.

Dobrou formu z poslední doby dokázali potvrdit muži „A“ Humpolce národní házené i v utkání s Drakenem Brno, když po dramatické koncovce zápasu se oba soupeři rozešli smírně.

Neděle 30. září 2012

2 liga mužů – 6. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 16 : 16 ( 8 : 7 )

Branky Jiskry:

Čmok Petr – 9, Kovář – 4, Brož – 3

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Dolejš, Morava, Herman – Čmok Petr, Brož, Kovář, Brabec, Rafaj

Rozhodčí: Aleš Václavik, 150 diváků

V dalším utkání 2. ligy přivítali muži "A" Humpolce na domácím hřišti Draken Brno. V prvním poločase byli povětšinou lepší domácí házenkáři, kteří si udržovali minimální náskok a do kabin tak po zásluze odcházeli s jednobrankovým náskokem. I v úvodní desetiminutovce druhé části hry vše vypadalo stejně, poté se však favorit zápasu začal prosazovat a pět minut před koncem vedl v Humpolci rozdílem tří branek. Hráči Jiskry však ve strhujícím závěru dovedli zápas do remízy, i když v nesmírně dramatické koncovce se již zdálo, že oba body poputují do Brna. Draken totiž vedl rozdílem jediné branky a měl navíc míč ve svém držení. Několik vteřin před závěrečným hvizdem nahrál Jiskře zkrat útočníka hostí Jana Obrlíka, který nejprve technickou chybou přišel o míč a v zápětí míč odhodil, za což byl v souladu s pravidly vyloučen. Zbývalo do konce pouhým 5 vteřin a Jiskra zahrála skvělý protiútok, míč putoval od brakáře Jaroslava Bartáka na Aleše Rafaje, který ještě stihl přihrát nabíhajícímu Miroslavu Kovářovi, který nechytatelnou přesnou střelou těsně před závěrečným hvizdem srovnal na konečných 16 : 16!