Na Humpolecku probíhá již třetí vzdělávací projekt hrazený z prostředků Evropské unie

Projekt s názvem Místní akční plán rozvoje vzdělávání III na Humpolecku, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0022880, zkráceně MAP III pro Humpolecko, jehož uskutečnění zaštiťuje Místní akční skupina Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s., navazuje na projekt MAP I a MAP II, jehož se Humpolecko v minulosti zúčastnilo. Projekt se realizuje od 1. 4. 2022 do 30. 11. 2023, je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a zapojily se do něj všechny mateřské a základní školy v našem regionu.

Hlavním cílem tohoto překlenovacího projektu je dobře společně naplánovat vzdělávací aktivity na Humpolecku na další na roky 2024 a 2025, tak aby došlo ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách. Díky projektu bude nepřerušeně pokračovat nastavená spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání, podpoří se vzájemné informování a plánování aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb.

O tom, jaké konkrétní činnosti můžeme pro rozvoj žáků nebo i učitelů uspořádat již v příštím roce 2024, kdy se bude realizovat MAP IV projekt, jednali odborníci ve čtyřech pracovních skupinách a vedoucí pracovníci škol. Pracovní skupiny na schůzkách také diskutují o aktuálním stavu vzdělávání na našem území a přitom vzniká SWOT analýza, která je součástí závěrečné dokumentace projektu.  V rámci projektu vznikají povinné dokumenty Roční akční plány na jednotlivé roky, které jsou uveřejněny na webových stránkách projektu a jsou otevřené konzultačnímu procesu i pro veřejnost https://humpolecko.cz/ridici-vybor-1/2-jednani-rv-19-10-2023-hlasovani-per-rollam/. Pokud budete mít k akčním plánům nějaké připomínky, ozvěte se nám na kontakty uvedené na webu projektu. Budeme rádi za zpětnou vazbu a podněty na vzdělávací aktivity, které byste v našem území uvítali.

Mezi další výstupy projektu patří veřejně dostupný dokument Strategický rámec, který se pravidelně aktualizuje a je podmínkou čerpání některých evropských dotačních titulů https://mmr.gov.cz/cs/microsites/uzemni-dimenze/regionalni-rozvoj/map-kap/strategicke-ramce-map-2021.

Čtěte dále:   Stanice Pavlov vydává nástěnný kalendář pro rok 2024

Více informací je k dispozici na webu https://humpolecko.cz

Realizační tým projektu

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

AFC Humpolec - SFK Vrchovina 2:3

Po Lis 13 , 2023
Ačkoliv humpolečtí muži v posledním podzimním kole fotbalové divize D po prvním poločase po gólu Adama Saviho vedli 1:0, tak nakonec všechny body odjely do Jihlavy. Čtěte dále:   Chovatelská výstava zvířat
Bylo to výstižné gesto. Za hlavu se v sobotním utkání proti Břeclavi kolikrát museli chytat fotbalisté Humpolce po zahozených šancích.

You May Like

Témata