Na Pelhřimovsku se připravuje nová destinační kancelář na podporu turismu

7

Pelhřimov a další města z pelhřimovského okresu chtějí mít vlastní destinační kancelář. Má přispět k propagaci regionu u turistů a usnadnit získávání dotací na podporu turismu.

„Chtěli bychom spojit a nabízet možnosti celookresního rozsahu, protože každé město tady na okrese Pelhřimov je pro turisty jaksi malé nebo nabízí akce a možnosti na jeden na dva dny. Když se spojí prezentace celookresní, myslíme si, že by to mělo širší dosah a víc možností,“ řekl starosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS). Důležité je podle něho také to, že pro destinační kanceláře jsou určené mnohé krajské nebo státní dotace.

Ve společné organizaci by Pelhřimov zastupovalo jeho kulturní zařízení. Členy by byla také kulturní zařízení Humpolce, Počátek, Kamenice nad Lipou a města Pacov a Žirovnice. „Pokud budou spolupracovat města nebo jejich zařízení k tomu určená, měla by nabízet akce, které jednotlivá města a organizace pořádají, určitě by to turismus v naší lokalitě zvýšilo a zlepšilo. Bylo by to o zviditelnění jednotlivých měst i celého regionu,“ řekl starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík (ČSSD).

Pelhřimovská organizace Kulturní zařízení města Pelhřimov vedená Martinem Eclerem zatím o záměru vzniku kanceláře jednala samostatně s pěti dalšími organizacemi a městy. První společné jednání se podle Eclera uskuteční už tento týden. Z jednání má vzejít přesná podoba fungování destinační kanceláře. Podle Eclera ji region potřebuje i kvůli reklamě pro Pelhřimovsko, aby nezaostávalo vedle podobných kanceláří fungujících na Žďársku a na Třebíčsku.

Podle Meda by mohla být kancelář jako zapsaný spolek v provozu ještě před hlavní turistickou sezonou, měla by jednoho pracovníka na částečný úvazek. Spolek by měl být přístupný i pro další členy včetně už fungujících mikroregionů. „Myslíme si, že tím širším pojetím by byla města daleko lépe prezentovaná,“ řekl Med.

Čtěte dále:   Balonář z Kejžlic jediný létá na vodík: cestu z Německa chce zvládnout přes noc

Přibližně před pěti lety se v regionu uvažovalo o vzniku destinační kanceláře, iniciovala ji okresní hospodářská komora. Fungovat ale nikdy nezačala. Pelhřimov do ní měl ročně přispívat asi 60.000 korun. „Schválili jsme ho (příspěvek), ale nikdy nebyl využitý, peníze zůstaly v rozpočtu. Teď se předpokládá, že by příspěvek u příspěvkových organizací měst nad 10.000 obyvatel, což je Pelhřimov a Humpolec, byl 15.000 korun,“ řekl Med.

Axl

7 thoughts on “Na Pelhřimovsku se připravuje nová destinační kancelář na podporu turismu

 1. Žádný pelhřimovský okres neexistuje !! Doufám, že tohoto obskurního spolku Humpolec nikdy nevleze. Představitelé města by se měli starat o to, aby pod „malý okres“ Humpolec opět patřily městyse Herálec a Větrný Jeníkov s okolím, Pelhřimov už nikdy !

  1. Žádné „malé“ okresy už také neexistují. Vazby na Herálec padly s koncem společného panství a Větrný Jeníkov má historicky blíže k Jihlavě jak k Humpolci.
   Když už kooperace tak s Havl. Brodem

   1. Nesmysl. Herálec i Větrný Jeníkov patřily pod politický i soudní okres Humpolec od roku 1850 až do roku 1960, takže vazby tam jsou a ne že ne ! Okres Pelhřimov neexistuje protože nemá žádné orgány a podstatné věci řeší tzv. malé okresy tj. obce s rozšířenou působností, což je právě Humpolec.

    1. No jistě, obce s rozšířenou pravomocí a tou je pro Herálec Havlíčkův Brod a pro Jeníkov Jihlava..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Setkání mistrů v Humpolci uzavře sezonu

Čt Říj 7 , 2021
Autokrosovou sezonu již tradičně uzavře BERNARD CUP – Setkání mistrů MEMORIÁL PAVLA URBANA v Humpolci. To se uskuteční v sobotu 16. října a pořadatelé věří v početnou účast jezdců i diváků. Samotnými finálovými jízdami však program končit nebude – v plánu je přímo v areálu závodiště pořádná rozlučka se sezonou včetně grilování prasete a krůty […]
Setkání mistrů v Humpolci uzavře sezonu

You May Like

Témata