Neukázněné řidiče sledoval ze vzduchu vrtulník

6

Sedm policejních hlídek Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina a policejní vrtulník Letecké služby Policie České republiky se včera odpoledne zapojily do dopravně bezpečnostní akce, která byla prioritně zaměřena na chování řidičů na silnici I/38 a na dálnici D1, a to zejména v úsecích, kde je omezený provoz, a z toho důvodu snížená nejvyšší povolená rychlost. Do akce byla nasazena také tři rychlá vozidla WV Passat a Škoda Superb.

V průběhu tří hodin trvání dopravně bezpečnostní akce policisté zkontrolovali celkem 84 vozidel a zjistili 37 přestupků, z nichž 36 vyřešili na místě uložením blokové pokuty, jeden oznámili k vyřešení správnímu orgánu do správního řízení. Čtrnáct řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, pět řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem, dva řidiči neměli převážené děti řádně usazené v dětských sedačkách a pět řidičů vyjelo s vozidlem, které nebylo v řádném technickém stavu.

S podobnými akcemi musí řidiči v Kraji Vysočina počítat také v nadcházejícím podzimním období, a to nejen na dálnici D1, ale také na ostatních silnicích nižších tříd, kde dochází častěji k dopravním nehodám s vážnými následky.


zdroj: http://i-vysocina.cz/

Petr

6 thoughts on “Neukázněné řidiče sledoval ze vzduchu vrtulník

 1. Ve zprave chybi jeste to nejdulezitejsi – kolik bylo zkontrolovano lekarnicek 🙁 dalnice na hadry a stat ma prachy na to, aby poslal benga do vzduchu, koupil jim rychly auta a nechal je buzerovat a otravovat.

  1. Passaty a Superby se dvěma výfuky ohlídat lze. Třeba vínový Superb 4J1 4513 nebo tm. modrý Passat 3J5 6513. Ale vrtulník je zákeřná zbraň 🙂

   1. To není zákeřná zbraň. To je jen prostředek, jak některé bezmozky usvědčit z jejich hovadského chování na našich silnicích. A komu tyto akce vadí, tak ať radši vrátí řidičák a chodí pěšky.

    1. No škoda jen, že je to zaměřeno jen na bezmozky co rychlost překračují, na hovada co zdržují ne.
     Jinak konkrétně v uzavírkách na D1 švestky rychlost do 100 km/h tolelerují, protože předepsaná 80ka by dálnici totálně ucpala.

 2. No nekecej, já měl pocit, že to je Aleš Svobodů s křidlem, tak jsem mu mával! A místo toho to byl policajt…n

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Děti ročně způsobí více než 100 požárů.

Út Zář 30 , 2014
Děti již mají za sebou první dny školy, což přináší jak pro ně, tak pro jejich rodiče velké změny. Skončilo prázdninové lenošení, dětem začala škola a rodičům starost, jak skloubit pracovní povinnosti s péčí o rodinu. Některým dětem v této souvislosti vznikají nové povinnosti v podobě např. samostatného odchodu z […]

Témata