Nominujte počiny roku 2019 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

62

Kraj Vysočina již po šestnácté vyhlašuje anketu Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a po desáté anketu Skutek roku.

Kraj Vysočina již po šestnácté vyhlašuje anketu Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a po desáté anketu Skutek roku. Cílem anket je nalézt nejlepší kulturní počiny, příkladné aktivity v oblasti památkové péče a dobrovolné skutky a projekty vedoucí k rozvoji regionu.

Příjem nominací do obou anket odstartoval společně 1. ledna 2020 a potrvá do 31. ledna 2020. Nominovat může kdokoliv, a to aktivitu, která proběhla v předešlém roce v Kraji Vysočina. Nominace je možná pomocí elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/pocinroku.

 

V anketě Zlatá jeřabina je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Nominovat můžete kulturní akci, jako je koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. nebo příkladnou péči o památku. Z došlých nominací vybere odborná skupina 20 počinů v každé kategorii, které se následně budou ucházet o hlasy veřejnosti.Příjem nominací do obou anket odstartoval společně 1. ledna 2020 a potrvá do 31. ledna 2020. Nominovat může kdokoliv, a to aktivitu, která proběhla v předešlém roce v Kraji Vysočina. Nominace je možná pomocí elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/pocinroku.

 

V anketě Zlatá jeřabina je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Nominovat můžete kulturní akci, jako je koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. nebo příkladnou péči o památku. Z došlých nominací vybere odborná skupina 20 počinů v každé kategorii, které se následně budou ucházet o hlasy veřejnosti.

 

Skutek roku – Skutky fyzických osob lze nominovat v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, poradenství, osvěta, vzdělávání. Oblasti pro nominace právnických osob jsou sociálně-zdravotní, ekonomická, oblast životní prostředí, poradenství, osvěta, vzdělávání, volný čas dětí a mládeže. Navrhovatel není omezený počtem návrhů. Nelze ocenit skutek nebo projekt oceněný v této soutěži již v předchozích letech. Tyto budou z nominací vyřazeny.

 

Následné hlasování veřejnosti se uskuteční v březnu 2020.

 

Více informací:

 

Petr

62 thoughts on “Nominujte počiny roku 2019 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

 1. Za rok 2020 budu v kategorii Skutek roku nominovat počin vedení města Humpolec,
  a to vyhlášení místního zákazu používání jakékoliv pyrotechniky a za zavedení
  ohleduplného a spravedlivého systému parkování v centru města.

  1. Můžete mi prosím definovat systém ohleduplného a spravedlivého parkování? Nevím co si pod tím představit.

   1. Tak zrejme se jedna o to vystrnadit ten obtizny hmyz z centra.
    Ten co tam dlouhodobe zadarmo od rana do vecera zabira parkovaci mista a ostatni nemaji sanci. To je bezohledny system. Resp. parkovaci anarchie.
    No a ze je to nespravedlive je asi jasne napric spektrem vysky IQ .

    1. Tak znovu. Mě nezajímá žvanění o tom co je teď. Otázka zněla jak vypadá systém ohleduplného a spravedlivého parkování.

    2. V komunálních volbách v roce 2018 měla kandidátka ČSSD v programu zpoplatnění parkování na náměstí.Chtěla to řešit, bohužel voliči jí dali v součtu pouhé dva mandáty. Ostatní strany a hnutí k tomuto bodu mlčely a nezmínily ho ani v programu. ODS naopak zmínila, že za nich se platit ve městě nebude. Takže se prosím nedivte pořád dokola, že tady na náměstí nezaparkujete.

 2. Pokud zastupitelé odsouhlasí Bernardovi změnu ÚP, tak to bude počin století – ale na černou listinu !!!

 3. Nominoval bych pivovar, pokud zachová a vdechne život Löwyho domu. Tím by se mohli alespoň trochu přiblížit Rýznerovy a jeho přesahovým aktivitám.

  1. Tak to se určitě nestane. Kdyby chtěli, tak už na tom dělali. Bohužel je zajímá jen jejich výroba. A že by belgičtí spolumajitelé byli v tomto směru lepší, je asi také jen illuzorní představa. Bohužel to dopadne tak, že ODS prosadí změnu ÚP, domeček půjde k zemi a na jeho místě bude stát průmyslová budova. A nebude to trvat dlouho, čas jsou peníze.

   1. Co to tady plácáte? Viděli jste ten historický a architektonický „skvost“? Do toho investovat je úplný nesmysl.

    1. Je neoddiskutovatelným faktem, že tento dům je posledním židovským domem z někdejšího humpoleckého ghetta, který je bez větších či menších zásahů ve stavu, jak byl naposledy přestavěn v druhé půli 18 století. Ovšem tou největší zajímavostí je, že je to rodný dům dědečka Franze Kafky. Není důležité jak hezky či nehezky na vás dům působí, důležitá je jeho historická a kulturní hodnota.
     Takových domů tu opravdu nemáme nadbytek a to ani v celé republice, natož v Humpolci. Pivovarští majitelé musí akceptovat tyto konsekvence, které jsou ve své podstatě i pro ně určitou PR výhrou, pokud to uchopí za správný konec.
     Chytrý majitel takovéto nemovitosti, by věděl jak s tím domem nakládat. Naštěstí žijeme v roce 2020, věřím ve zdravý rozum a moudré zastupitele, schopné kvalitního úsudku a rozhodnutí, které veme všechny tyto informace v potaz

     1. Aha, tak takhle vypadá čistá architektura druhé poloviny 18. století. To jsem nevěděl. Možná by z toho chtělo udělat atrakci už dnes.

     1. Milí spoluobčané, přečtěte si knihu Tvrdohlavý muž od pana Bernarda a zjistíte, že tento dům bude zachován a určitě i citlivě zrekonstruován. Vždyť hned v předmluvě píše jak miluje svoji ženu a tuto knihu ji věnoval. A uvnitř knihy několikrát zmiňuje, jak se sžil s městem Humpolec, s jeho lidmi a má zde mnoho kamarádů a vlastně, že i toto město miluje. Takže přeci tento člověk by nemohl být takový barbar, aby tento historicky významný dům zboural. To by určitě jeho svědomí bojovníka za čistotu a morálku nedopustilo. A co by tomu řekl jeho kamarád miliardář Janeček, který taktéž miluje historii a bojuje za poctivost a čest. P.

 4. Mno,
  Tak se nam tu diskuze zase zvrtla kamsi do loje. Jak obvykle tady na Humpolaku.
  Ma snad jeste nekdo dalsi super napad koho nebo co nominovat na skutek roku?
  Dum u pivovaru se ted uz snad zbourat ani neda, to by byl opravdu antiskutek roku, ale nejake pociny by se tu snad nasli, no ne?

  1. Nová expozice v muzeu dr A Hrdličky, park Stromovka, to jsou počiny za veřejné peníze.

   A akce co jsou financovány ze soukromých peněz: Bernard fest; kandidát na nejlepší počin loňského roku je rozhodně divadlo Za Komínem společnosti Artspect; dlouhodobě mega super počin je letní Platforma manželů Machkových; 8smička a FOODMANIE manželů Rýznerových;

   Humpolec po kulturní stránce rozhodně v posledních letech válí.

   Těšme se z toho a těm aktivním držme palce a podporujme jejich aktivitu, alespoň návštěvou těchto míst a akcí, nebo šiřme ústně či aktivně tyto informace do svého blízkého či virtuálního okolí. Humpolec na tom může jen vydělat
   Tož tak!

   1. Bravo! Souhlas! Pod vse se podepisu
    Divadlo za kominem je pecka a tesim se na kompletni program. 8smicka proste vali a jede, Platforma jupijeee, ze tu je.
    Foodmania, uz tedse tesim na druhy rocnik, skvela akce. Pry maji byt i veprove a zabijackove hodyyyy- sem s tim
    Opravdu to tu zije a jede a to je dobre…..
    Kolo kolem Humpolce od Infocentra, fnuk, dooost malo a ubohe. Nebo je tu jeste neco z mestske kasy?

   2. Aktivita manželů Machkových je čistý business za veřejné peníze, sice pro veřejnost zajímavé, ale štve mě, že se tváří, že to dělají zadarmo a pro všeobecné blaho.

    1. A proto nám Platformu závidějí v širokém dalekém okolí.

     Město Humpolec je šťastné, že tady někdo tak aktivní je, jelikož bez Platformy by byl park Stromovka úplně mrtví.

     A pokud myslíte, že je to takový byznys, nic vám nebráni si vymyslet svojí akci a vydupat si jí komplet z nuly, tak jako to udělali Machkovi. Třeba i vám se podaří získat 5% až 10% z celkového rozpočtu z městských peněz.

     Jen pochybuji, že vy něco vyplodíte, umíte jen kritizovat z tepla svého gauče. Iniciativě se meze v Humpolci nekladou.

 5. A co brani tomu, parkovat na prostedku namesti ? Mista je tam dost,
  zakaz zadny. Vlk se nazere a kozy zustanou cely .

  1. Jj
   Poraďte to radním v Praze. Také řeší problémy s parkováním, tak by mohli zastavět Václavák a Staromák, proč ne…..

    1. Tak pojďme začít v případě že není kde parkovat všichni stát na prostředku námka. Žádný zákaz tam vlastně není……

     1. Jsem pro a zacnu. Skoda nevyuziteho parkovaciho mista.

     2. Hned jak pojedu na úřad nebo do banky a nebude tam místo, tak jedu na prostředek !

     3. I kdyz ma mistni dopravnespravni odbor prazvlastni pristup, tak za tohle Vam nejspis pokutu daji 😉

     4. Na chodníky se obvykle zákaz parkování nedává, přesto tam auta nebývají. Proč asi?
      Tady se zase jedou točky :D.

 6. Protože naše radnice pod vedením ODS a Standy už po mnoho let nechápe, že jedním z největších problémů města je parkování v centru, které nikdo neřeší, tak asi opravdu jen občanská neposlušnost – tedy parkování uprostřed náměstí donutí vedení města, aby se probudilo a začalo to řešit !

  1. Prosím někdo tady psal o zabijačkových hodech. Nevíte něco podrobnějšího: kdy, kde v kolik?
   Děkuji za info

 7. Budes tam parkovat sam, to je k nicemu.
  Ale kdyby se nasel nekdo, kdo se prezentuje jako ze mu
  krome jinych veci neni tragicka situace s parkovanim v centru
  lhostejna, rad se zustnastnim vyhlasene demonstrace.
  Co Hugo ? Date termin ? Nebo je vam to fuck ? 😉

  1. A co Vy? Lidí z kategorie „bysemělo“ je na světe plno.
   Pokud jste bytostně přesvědčen, že parkování v centru je problém a že to pálí více lidí, nebude přeci problém sehnat 5,6, či 7 podobně smýšlejícícch a v takovéhle partě už dáte po známých a sousecech dokupy alespoň 50 aut, která demonstrativně zaberou náměstí, ne?
   A když se trochu, trošičku zamyslíte, lze to udělat zcela legálně, bez strkanic s policií či úřady. 😉

   1. Naší radnici, která zakonzervována a poslouchá jen Standu a ne lidi už rozhýbe opravdu jedině nějaká občanská rebelie. Jinak se dál parkování ve městě řešit nebude a nebude. Už před deseti lety to Kučera odmítl řešit se slovy – “ to by měli lidé z pivovaru a úřadu problém s parkováním, tak to radši zatím neřešme „…….

    1. Teda jak to tady ctu, tak koukam ze se asi v HU neda lautr nikde zaparkovat. Pritom at prijedu kdy prijedu tak na parkaci u fary je volno, vedle pracaku volno, v ulici kolem minipizzerie volno, dole u policajtu volno, v ulici u technicke drogerky volno, Dolni namesti volno. Vzdycky jsem nejake misto nasel. Nekdy jsem musel teda se skripenim zubu jit 100 bm pesky! to je teda svinstvo ale jinak sorry jako. HB, PE nebo JIhlava – tam je to turistika a jeste se za mista plati. Nez nekam dojdete trva to 1/2 hodiny. V HU je to naprosto zlaty. Za 5 minut jsem vsude. Nevim co je za problem. Klidne parkovat u Stromovky a dojit to na Namesti.

     1. Nevím, proč by měli celý den místa na H. náměstí a finančáku a jinde okupovat pracovníci pivovaru a úřadu a hosti od Kotyzy a občan, který potřebuje něco vyřídit nemá kde parkovat. Jestli vám to připadá normální, tak mně teda ne.

     2. me uz to pripada jako hon na carodejnice. Kotyza ma svoje mista pred hotelem a nikdy jsem tam pivovarsky auto stat nevidel. Stejne jako zminovani pracovnici pivovaru a mesta parkuji na namesti zamestnanci pojistoven, bank v podloubi a zamestnanci obchodky. Kolikrat i studenti. Dle meho se to klidne muze spoplatnit, do hodky at je to bez a dale pekne za 30 na hodku. A uvidime. Celkem korektni navrh ne?

   2. Teorii mate zmaknutou. Tak sup sup byla by skoda to nevyuzit.
    Starost o rodinu zrejme zadna, casu habadej, idealni revolucionar 😉

    1. Zpoplatnit Horní náměstí měla v plánu ČSSD, už tu o tom někdo psal..Strana to dala do programu a ve finále ji voliči dali celkově 2 mandáty a jako jediná ztratila vůči ostatním stranám. Asi to veřejnost v Humpolci nechce.

    2. Teorii zmaknutou mam, pravda, dokonce uz jsem v minulosti podobne taskarice spolupradal. Rodinu nemam, v tom mate taky pravdu. S casem uz je to horsi 🙁

     Ale pro akci na namesti se mnou nepocitejte. Jednak nevidim problem s parkovanim, kdykoliv tam jedu, zaparkuji a druhak a to hlavne: nevidim duvod, proc nastavovat podminky podle nekoho, kdo tam funguje v rezimu „prijedu, vyridim a jedu“ a znevyhodnovat jineho, ktery tam funguje v rezimu „prijedu, odpichnu, odkroutim smenu a jedu“.
     Obecne mam odpor k jakymkoliv regulacim, a zpoplatneny rezim parkovani nastaveny podle nejakeho obskurniho vypoctu cloveko-auto-hodin mi prijde jako hovadina.

     1. Mnoo ono to v tomto světě tak nějak bez regulací obecně nejde.
      Zkuste si to bez regulací představit ……
      V pracovním týdnu jezdím do centra i několikrát denně, takže parkovací problém znám velmi dobře. Jistě se najde skupina lidí, které by nevadilo
      zaparkovat třeba v Čejově a doběhnout na MÚ Humpolec vyřídit potřebné.
      Je zde ale mnoho lidí co to nezvládnou. Ať již vzhledem ke zdraví, věku nebo matky s dětmi nebo lidi v časové tísni atd. atd.
      Systém obsadit zadarmo a časově zcela neomezeně místo je špatný, bezohledný a dnes již unikátní.
      Pravdou je, že se PČR snaží parkovací přestupky zoufalců, co nemohou
      na chvilku najít parkování a stojí na zákazech, lidsky přehlížet. Ale ani to není řešení problému.

     2. A že na tom bezohledně obsazeném (zdarma a časově neomezene) parkovacím místě třeba stojí někdo, kdo by měl problém dojít nepřipouštíte?

      V centru pracují samí mladí a jurodiví a bezohledně parkují, naproti tomu všichni, kdo potřebují dojet, něco vyřídit a odjet jsou nemohoucí? Fakt žijete v takhle černobílém světě?

      K těm regulacím – ono by to bez nich šlo. „Nanny state“ považuji za jedno z nejhorších zel, co lidstvo v historii potkalo 🙁

  1. Nezlobte se, ale to si vážně myslíte, že se město řídí podle toho, jak si nějakých pět/ šest stále stejných lidí „vylévá srdíčko“ na Humpoláku alt. plácá nesmysly na Facebooku?

   frrrr

   1. fuj, takhle slapat lidem po egu. A jeste jim psat pravdu narovinu. Uvedomujete si Frantisku, ze Vase oblibenost timto pude dolu 🙂

   2. No jo doba kybernetická. Samý sociální sítě, osobní kontakt nula. Dřív by tam lidi došli osobně, dali jim po čuni nebo jim udělali leteckej den a druhej den by to bylo vyřízený.

     1. Dlouhodobým sledováním je prokázáno, že cca devadesát procent parkovacích míst na Horním náměstí a v ulici Příčná obsazují se začátkem pracovní doby úředníci MÚ , zaměstnanci pivovaru, FU a dalších úřadů v této budově. Další početnou kapitolou jsou hosté hotelu KOTYZA, kteří tam potom stojí i přes noc…..

 8. To se nemusí sledovat ani dlouhodobě. Stačí třeba v úterý, kdy má úřad do půl třetí. Anebo po půl čtvrté, kdy končí lidé v pivovaře, anebo po ránu před sedmou hodinou….kdo chce tak vidí a ví. Ale vedení města asi bohužel nevidí a tudíž neví…. Jinak už by muselo dávno konat. A není třeba budovat nějaký drahý systém za moc peněz daňových poplatníků a potom vybírat peníze opět z kapes daňových poplatníků. Stačí vymezit cca 15 míst na parkovací hodiny v autě a max. doba stání 2 hodiny. A neobstojí argument, že si úředníci budou běhat přetáčet hodiny. Město tam má dost kamer na to, aby se to dalo lehce odhalit. P.

  1. Takových žvanilů jsou plné hospody, všechno vědí všechno znají, všude byli. Proč nezajdete na radnici a nenavrhnete to co uvádíte? Jen je potřeba to celé doladit o někoho kdo tam bude ty 2 hodiny hlídat. Kamery opravdu ne.

   1. Dyt sou to vsechno kraviny co tady resi. Kvuli tomu ze musi popojit 100 metru kdyz chce na namesti neco koupit. Stejne tam nejsou skoro zadny kramy a jediny co je potreba je urad. No tak popojde no. Vzdyt jsou mesta kam se autem do centra vubec nedostanete. Vemte Pelhrimov. Se resi naproste kraviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Knížkohraní

Po Led 6 , 2020
Středa 08.01.2020 15:00 – 16:00

You May Like

Témata