Nový a jediný pětihvězdičkový hotel na Vysočině

10

Nově opravený zámecký hotel zámecký hotel Chateau Herálec otevřel své brány veřejnosti. Zatím jen na den otevřených dveří. Naposledy sloužil jako dětský domov. Hotel v Herálci na Havlíčkobrodsku nabídne luxus pěti hvězdiček, což je nejvíce na Vysočině.

Hotel vlastní podnikatelé Michal Pitroň a Alexandra Kasperová. Přestavba hotelu, kam první hosté přijedou v září, stála 200 milionů korun. Z toho 65 milionů šlo z fondů EU. Na revitalizaci parku přispěla Unie zhruba polovinou nákladů, tedy asi třemi miliony.

"Když budete mít jakýkoli hotel, můžete si dát počet hvězdiček dle svého uvážení, nebo přichází v úvahu certifikace, která však není v České republice úplně rozšířená," komentoval počet hvězdiček hotelu v Herálci ředitel jihlavského Hotelu Gustav Mahler Vladislav Jiroušek.

Jihlavský Hotel Gustav Mahler dosud představoval určitou formu prestiže. Pokud navštíví Vysočinu prezident republiky, pravidelně nocuje tam.

Chateau Herálec je sice určitou konkurencí i pro Hotel Gustav Mahler, ale Jiroušek se jí nebojí. "Chateau Herálec představuje trochu jiný typ hotelu, a ačkoli je zámek nádherný, myslím si, že to na Vysočině jeho majitelé nebudou mít lehké," sdělil ředitel Vladislav Jiroušek.

          Hotel1.jpg

Z heráleckého zámku se po opravě stal Chateau Herálec, první pětihvězdičkový hotel na Vysočině. | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Herálečtí chtějí své hosty nalákat na deset dvoulůžkových pokojů a devět apartmá. "Všechny pokoje jsou nositeli vlastního příběhu. Královské a prezidentské apartmá nabízí kromě nevídané rozlohy navíc noblesu starých časů jako zrestaurované fresky, štukovou výzdobu nebo původní dřevěné obklady s bohatou řezbářskou výzdobou," uvedla marketingová ředitelka hotelu Linda Svitková.

V Herálci přijímají honosný hotel se smíšenými pocity. "Na jednu stranu jsme samozřejmě rádi, že se opravil zámek, který tady dlouhá léta chátral. Trochu obavy mám z toho, zda bude objekt tak vytížen, aby se to vyplatilo. Ani infrastruktura není v obci taková, jaká by k takovému hotelu patřila," upozornil starosta Herálce Jiří Ulrich.

Je však rád, že hotel může místním třeba nabídnout práci.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/prohlednete-si-novy-a-jediny-petihvezdickovy-hotel-na-vysocine-pwg-/jihlava-zpravy.aspx?c=A110720_1621484_jihlava-zpravy_dmk

Čtěte dále:   Vydejte se na Vysočinu vlakem

Petr

10 thoughts on “Nový a jediný pětihvězdičkový hotel na Vysočině

 1. Klobouk dolů před majiteli zámečku. Bez nich by to jistě spadlo. Lehké to mít s provozem určitě nebudou i když se zřejmě najdou hosté i z Vysočiny, kteří hledají prostředí pro významnou událost na nejvyšší úrovni.Co mne překvapilo, je poměrně malá ubytovací kapacita.
  Jinak držím pěsti, ať se daří.

  1. Ano, zajímavý počin. Určitě by zámek v nejbližší době nespadl, ale díky rekonstrukci pod dohledem památkářů z něj kdykoli může být klasická památka s expozicemi (v případě že by koncept hotelu nebyl úspěšný). Opravené střechy, statika stropů a odvlhčení přízemí jsou jednoznačně pozitivní kroky. Doufám že restaurace v přízemí bude přístupná i hostům bez ubytování, a přeji majitelům úspěch. Den otevřených dveří s výkladem pana architekta byl super!

 2. Hmmm, na dni otevřených dveří jsem nebyl, ale podle té fotogalerie co je u toho článku na iDNESu se mi to moc a moc líbí. Hezké, svěží, krásné snoubení moderny a historie. Nejsem architekt, ale fakt se mi to moc líbí.

  Jinak zámek má už také své ofiko stránky: http://www.chateauheralec.com/ [www.chateauheralec.com]. Tak přeji majitelům ať se jim daří a business kvete, i když si také myslím, že to budou mít hodně hodně těžké, aby to tady uživili. Ale možná se pletu.

  Rád bych si tam někdy jednu noc střihnul, ale při ceně dvoulůžkového pokoje na jednu noc začínající na 4700 Kč to asi opravdu nedám. 🙂

 3. Podařila se skvělá věc,kolik takových zámků v Čechách je dnes zdevastováno a nikdo je neopravuje.Škoda jen,že obec Herálec je téměř nejhorší v celém širokém okolí,ale to je o lidech v jejím vedení.

  1. Myslím,že hvězdiček si může majitel dát k vývěsnímu štítu kolik chce.Nevím zda to ještě někdo kontroluje,jestli objekt splňuje všechna kritéria…
   Např. jeden hotel v Humpolci na náměstí si ten počet hvězd také plně nezaslouží.Ale všechna čest stavařům,odvedli v Herálci kus práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

I. Hradní DIVADELNÍ víkend

Pá Čvc 22 , 2011
Dovolujeme si Vás tímto pozvat na divadelní představení pod širým nebem na hradě Orlík nad Humpolcem. V případě nepřízně počasí se představení odehrají v sále provozní budovy. Čtěte dále:   Až třicet kilometrů navíc – sjet nebo najet na dálnici u Humpolce ve směru na Brno teď není možné

You May Like

Témata