Odřad dobrovolných hasičů se vrátil zpět z Prahy na Vysočinu

Čtyři desítky dobrovolných hasičů z Vysočiny zasahovaly od včerejšího poledne do dnešních dopoledních hodin v povodněmi zasažené Praze.

Úkolem hasičů z Nového Města na Moravě, Jaroměřic nad Rokytnou, Žďáru nad Sázavou – Zámku, Lesonic,  Humpolce a Jihlavy – Bedřichova byla pomoc se stavbou protipovodňových zábran. Téměř dvacet hodin nepřetržitě vysočinští hasiči takto  pomáhali v Praze, a to konkrétně na Zbraslavi a v Holešovicích.

Dislokovaný v Říčanech nadále zůstává odřad profesionálních hasičů, který na pomoc vyrazil včera v pozdních odpoledních hodinách. Ještě včera večer byli členové tohoto odřadu nasazeni do terénu a pomáhali mimo jiné při evakuaci  v obci Štěchovice. S největší pravděpodobností zůstane tento odřad na místě dislokace do středečního rána, kdy bude vystřídán odřadem novým, opět z řad profesionálních hasičů. Odřad je nasazován dle aktuální situace a jeho činnost je koordinována operačním střediskem HZS Středočeského kraje. 

V tuto chvíli míří z Vysočiny do Říčan další pomoc, tentokrát materiální. Jedná se o 1000 kusů jednokomorových pytlů a 400 kusů pytlů dvoukomorových, které budou použity ke stavbě protipovodňových hrází.

Situace na Vysočině je relativně klidná. Během noci nemusely dokonce jednotky požární ochrany v souvislosti s počasím zasahovat vůbec. V průběhu ranních a dopoledních hodin vyjeli hasiči k šesti událostem – čtyřikrát zasahovali na Pelhřimovsku a dvakrát na Havlíčkobrodsku.  V obci Krucemburk například čistili ucpanou kanalizaci, v Hořepníku pacovští profesionální hasiči pročišťovali vodní tok a v Havlíčkově Borové tlakovali kanalizaci. Všechny události se obešly bez zranění osob.

zdroj: www.i-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Z deníku Policie

St Čvn 5 , 2013
Z vozidla odmontoval kola. Policisté objasnili vloupání do garáže. Opilý muž ležel před obchodním domem. Muž ohrožoval svého syna.

Témata