Papua-Nová Guinea očima biologa

V první přednášce letošní Vědy v muzeu se můžete těšit na velkého sympaťáka, biologa a cestovatele Jana „Šuspu“ Lepše, který do humpoleckého muzea zavítá ve středu 4. listopadu s tématem: Papua-Nová Guinea očima biologa.

Středa  04.11.2015  17:00

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál Muzea Dr. A. Hrdličky Dolní náměstí

 

Profesor Jan Lepš je odborníkem na rostlinnou ekologii, vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, přednáší na katedře botaniky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých  Budějovicích, kde je mezi studenty velice oblíben a působí v Entomologickém ústavu AV ČR. Pravidelně také několik týdnů tráví ve výzkumné stanici na Nové Guineji, kde se zabývá zejména ekologií rostlin, vztahem rostlin a herbivorů a analýzou ekologických dat.

      

Papua-Nová Guinea je nádherná země, biologicky nesmírně zajímavá a extrémně bohatá. Jeden hektar tropického deštného lesa hostí mnohem více druhů stromů, než je původních v celé střední Evropě. Na ostrově lze nalézt neporušenou přírodu, na celém výškovém gradientu od tropického deštného lesa v nížinách až po savanu se stromovými kapradinami a alpinská společenstva cestou na nejvyšší vrchol (Mt. Wilhelm, 4509 m n.m.) Přednášející Jan Lepš navštívil tento ostrov poprvé v roce 1997, a od té doby se tam pravidelně vrací. Při své práci na biologických výzkumech si všímá nejen krásné přírody, ale také se nechá okouzlit místním obyvatelstvem, a jeho zvyky. Obojí bude dokumentováno v přednášce, na kterou vás srdečně zveme. 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Svatomartinský průvod

St Lis 4 , 2015
11.11. 2015 v 17:00 se sejdeme na opatské zahradě, vezměte si sebou lampionky, půjdeme spolu se sv. Martinem na bílém koni průvod obcí. Zahraje ARS CAMERATA a občerstvení je zajištěno.

Témata