Píšou o Humpolci: Humpolec oživí Spolkový dům a starou školu. Za stovky milionů

8

Odhadem sto milionů i víc. Tolik bude stát oprava budovy Spolkového domu a sousední bývalé školy Husova, kterou chystá město Humpolec na Pelhřimovsku. První stavební práce mohou začít do dvou let.

Rekonstrukci Spolkového domu vítá například Martina Krčilová z místní akční skupiny. „Spolkový dům by měl ve městě zase sloužit kultuře. Humpolci chybí vhodné prostory, kde by bylo možné pořádat plesy a zábavy,“ řekla Deníku.

Axl

8 thoughts on “Píšou o Humpolci: Humpolec oživí Spolkový dům a starou školu. Za stovky milionů

 1. Zábavy už nikdo nepořádá a pět plesů do roka Spolkový dům neoživí, to samé ani dva měsíce tanečních.

  Budoucnost využití vidím pesimisticky, možná jako druhé muzeum.

 2. Kupovat Spolkáč byla prostě kravina. O velké nezateplené budovy před rekonstrukcí prostě zájem není a to platí i v Německu nebo Rakousku. To raději koupit nějaký pozemek, za který bude další generace vděčná.

   1. Rád bych osvětlil záměr koupit budovu bývalého obchodu v Hněvkovicích. Budova byla postavena roku 1989, předána do užívání 28.10. 1989. Stavěli ji občané vesnice za spolupráce učňů tehdejšího SOU technického, kteří prováděli vnitřní práce v rámci odborného výcviku.
    Dle tehdy platných zákonů byl z majetku města převeden do rukou COOP Kamenice. Obchod definitivně zanikl v roce 2021. Stav objektu není havarijní, není rozhodně zralý ani demolici. COOP Kamenice ho nabízí na prodej od loňského září. Protože se nachází v blízkosti obytné zástavby, takřka v centru obce, je pochopitelné, že občané Hněvkovic se zájmem sledují co v areálu vznikne. Samozřejmě, že by byli všichni rádi, aby obchod fungoval jako obchod. Realita dneška je však taková, že ani COOP Kamenice, ani asijská komunita nechce obchod provozovat. Asijský nájemce působil od června do prosince 2021 a neuspěl. Blízkost nákupních center v Humpolci je pro provozování v Hněvkovicích smrtící.

    O novém využití této budovy bylo jednáno na zastupitelstvu v dubnu 2023 a koupě bude znovu řešena na jednání dnešním. Jistě i dnes bude podána aktuální informace o postupu v této věci.
    Zbyněk Loskot, OV Hněvkovice

    1. Tak pokud si všichni z Hněvkovic přejí obchod zachovat, ať se vedení prodejny ujme někdo z nich 😉 Vznikne tak prostor pro řešení skutečných problémů jako je příliš drahá koupě a neudržitelnost Spolkového domu!

     1. Tak pokud se humpolečtí bojí o pořádek ve městě ať si pořídí domobranu a nezakládají MP…..

     2. ale tohle je take skutecny problem. to ze vas problemy jinych nezajimaji, neznamena, ze nejsou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zahájení Letní Platformy Humpolec se blíží!

Út Čvn 27 , 2023
Léto je tady a s ním i další ročník oblíbeného humpoleckého festivalu v parku Stromovka. Startujeme už tento čtvrtek 29.6. odpoledne tak nezůstávejte doma a přijďte s námi oslavit začátek jubilejního desátého ročníku Letní Platformy Humpolec.

You May Like

Témata