Píšou o Humpolci: Minulé vedení Humpolce koupilo Spolkový dům neuváženě, zní teď z radnice

29

Neuvážená a rychlá koupě. Tak hodnotí současné vedení Humpolce nákup Spolkového domu. O koupi v červnu rozhodlo předchozí vedení města většinou jedenácti hlasů z jednadvaceti zastupitelů. Investice vyšla na osmadvacet milionů korun. Další peníze budou potřeba na opravu budovy. Spolkový dům navíc v současnosti nemá stálého provozovatele. Původní zájemce odstoupil ze zdravotních důvodů a náhrada za něj zatím není.

Spolkovému domu chybí také stavebně technické posouzení. „Minulé vedení radnice udělalo pouze znalecký posudek. Ten určil jenom cenu samotného objektu. Ale teprve zjistíme, jak to ovlivní budoucí rozpočty,“ zkritizovala starostka Humpolce Alena Štěrbová. Chybí jí i další dokumenty. „Nebyly vyčíslené provozní náklady při růstu energií. Ani není zpracovaný návrh budoucího provozu,“ přiblížila.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/minule-vedeni-humpolce-koupilo-spolkovy-dum-neuvazene-zni-z-radnice-20221206.html

Čtěte dále:   Umělce může inspirovat i zarostlý pozemek, poznali účastníci kurzu kresby a malby v Humpolci

Axl

29 thoughts on “Píšou o Humpolci: Minulé vedení Humpolce koupilo Spolkový dům neuváženě, zní teď z radnice

 1. Místo stěžování ho prodejte, když si nevíte rady jak ho provozovat. Ukážete občanům obchodního ducha.

    1. Ale prdlačku ! Pokud město vyřeší „kanále“, tak se i spolkáči uleví a nakonec to nebude tak zlé.

   1. Ve skutečnosti žádní zájemci nebyli. Prostě a jasně Spolkáč přestal být výnosným zdrojem podnikání, covid to dorazil, věk stoupá tak šup na prodej. A shodou okolností to odkoupilo vedení města za stejnou politickou stranu, která to kdysi s vervou prodávala.

 2. Paní starostka je nějaká chytrá, provozní náklady při růstu cen energií by v červnu správně odhadl jen jasnovidec a samozřejmě P. Štěrbová. A cena objektu, při soudobých cenách nemovitostí, byla nakonec také celkem přátelská. Rodinné domy v lokalitě v té době stál přes 10 mil. Kč. Město Humpolec, při své velikosti, kulturní sál potřebuje. Nebo se mají přesunout všechny plesy a další společenské akce do Kejžlice, Pelhřimova nebo kam ?

  1. ono je to takove to mektani aby se zbavila odpovednosti. na to si bude potreba zvyknout. Je to prece jen byvala ucitelka – tj. vse spatne je chyba tech pred nami nebo obcanu, uspechy jsou nase.

  2. Kulturní sál tady kdysi mohl být i nový, pokud by se postavilo nové Zálesí. Tehdy to vedení města v čele s ODS raději nechalo předělat na bytový dům. Ale jedním z důvodů proč nešli do stavby bylo i to, co se s kulturákem bude dál dělat. Co v něm pořádat. Proto kdysi projekt nového Zálesí padl.

   Snad je každému jasné, že taneční a pár plesů to neuživí. Na kongres je tu moderní Fabrika. Celkově je to stará barabizna a tam náklady budou vždy.

 3. Dalo se cekat ze vylezou rizny kostlivci. Spolkac bude jenom zacatek. Jsem zvedav na dohodare a jejich praci pro mesto bez hadek a chaosu.

 4. Dohodáři pro město pracují už hooodně dlouho, o to nemějte péči. Teď můžete začít i vy a neztrácejte čas, ať město jen kvete i díky vám. Anonymním rejpáním toho moc nevykonáte.

 5. Začátek byl traktor TS a vyhazov ředitele, který se na patě otočil a šel marodit(za naše-vaše prachy),dál v den voleb podepsaná smlouva s masterplanem, kterou nelze vypovědět za jedničku a nyní spolkáč.

  To, že probíhá zhodnocení stavu po předchozím zastupitelstvu, je snad chtěné a zcela na místě. Chtěly jste změnu, tak ji máte. A postupně jak budou vypadávat další kostlivci ze skříní, bude vcelku vtipné sledovat kontrolní orgán města v čele s vizionářem ,,Vlast(n)íkem,, za černoprdelniky, protože koho se asi bude zastupitelstvo ptát jak to bylo a kde je tenhle šanon, tak ho dones…
  Jediný kdo by mohl bez ztráty kytičky vybruslit je pivovarník z Opavy, který asi nikdy neřekl, že mu záleží na městě ve smyslu lidé, ale čemu se divit, když seš z druhé strany republiky a přišel si do města pro business, dělat business.
  No ničemu, chceš se přece dohodnout.

  1. TS byly v pěkném bordelu už za minulého vedení, kdy tomu velel Milan Štěrba, švagr starostky. Nebude to snadné, udělat v tom pořádek!!!

   1. Žádný Štěrba nebyl šéfem TS. Dělal tam nějakou funkci ale ne ředitele. Studujte trochu víc.

     1. Citace: „VĚŘÍM, ŽE TECHNICKÉ SLUŽBY PŘEDÁVÁM V DOBRÉ KONDICI. I KDYŽ JE POŘÁD CO ZLEPŠOVAT, LOUČÍ SE ŘEDITEL JAROSLAV VIKTORA

      Prvního dubna to bude přesně deset let, kdy do funkce ředitele
      Technických služeb Humpolec nastoupil Ing. Jaroslav Viktora….
      ….Jakým výzvám jste jako nový ředitel čelil?….Novému ře-
      diteli Technických služeb přeji hodně úspěchů…..“

      Radniční Listy březen 2021

      Co tam máš dál, soudruhu učiteli?

    1. Dobrá to byla funkce! TS má jednatele nikoliv ředitele, prověřuj si zdroje radničníku uličníku !

 6. Věřím Rýznerovi, když podal trestní oznámení, že se zde krade ve velkém a jede v tom hodně firem, které byly dlouhodobě s městem za dobře.

  1. Vládnutí ODS by nebylo možné, pokud by ochotně neasistovali kamarádi z dalších partají.
   Podstatným faktorem byla i role Fialy.

 7. Mám pocit, že stávající vedení sedělo v zastupitelstvu když se hlasovalo o koupi spolkáče.
  I při předvolební diskusi v kině se svorně shodli, že se ten barák musel koupit aby mělo město jakýsi
  kulturní stánek a to že to bude nevýdělečné tam zaznělo taky

  1. Máme krátkou paměť. Jediný, kdo se vyslovil proti, byl Pavlis, a jak ho známe, možná omylem. Mirkové Dušíni z HUGa se zdrželi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dotace NOVÉ ZELENÉ ÚSPORÁM LIGHT

Út Pro 6 , 2022
Dotace na zateplení a výměnu oken, dveří – dotace až 150.000,-Kč. MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s. nabízí konzultaci a zpracování žádosti o dotaci zdarma. Čtěte dále:   Video: Hana Bulíčková - členka podnikatelské klubu Business for Breakfast v Humpolci
Dotace NOVÉ ZELENÉ ÚSPORÁM LIGHT

You May Like

Témata