Píšou o Humpolci: pelhrimovsky.denik.cz – Tip na výlet: Na stezce u Humpolce se dostanete i do míst, kde se rýžovalo zlato

Na okružní naučné stezce o délce osm kilometrů je šestnáct zastávek, které seznamují s geologií, historií a ekologií Humpolecka, a rovněž se zříceninou středověkého hradu Orlíku u Humpolce.

Jméno stezky Březina je odvozeno od prvního ředitele Zemědělské školy v Humpolci. Od Otakara Březiny, který významným podílem přispěl k poznání přírody a historie okolí Humpolce. K naučné stezce se můžete snadno dostat z Horního náměstí v Humpolci, když půjdete k lesoparku u základní školy Podhrad, kde naučná stezka začíná a také končí.

Trasa je určená pro pěší turisty a vede převážně po lesních cestách v okolí hradu Orlík. Stezka je značena orientačními tabulemi a značkami. K odpočinku poslouží vybudované odpočinkové místo a k osvěžení dvě lesní studánky. Šestá a sedmá zastávka informují o Březince – rýžovišti zlata a o andalusitu u Čejova. Pro sběratele hornin a nerostů je tady připravena specialita, unikátní naleziště andalusitu. Kolem zříceniny hradu Orlík, která je přístupná od dubna do října, můžete dojít k poslední zastávce naučné stezky, kterou je židovský hřbitov.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/tip-na-vylet-na-stezce-u-humpolce-se-dostanete-i-do-mist-kde-se-tezilo-zlato-202.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

V Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

Út Lis 30 , 2021
Jen měsíc zbývá do konce letošního roku a v záchranné stanici v Pavlově už vědí, že rok 2021 bude co do počtu přijatých a zachráněných zvířat rekordní. Zatímco v minulých letech se statistiky blížily k tisíci a vloni hranici přesáhly, letos s koncem listopadu evidovaly na bezmála 1 120 živočichů.
V Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

Témata