Píšou o Humpolci: Pelhřimovský deník – Humpolec koupí Spolkový dům. Je to nezodpovědné, kritizuje opozice

51

Přes sto let starý Spolkový dům se vrátí zpátky do rukou Humpolce na Pelhřimovsku. Za odkup historické budovy město zaplatí více než osmadvacet milionů korun. Přestože s výdajem na začátku roku nepočítalo, zvládne částku pokrýt ze svého rozpočtu.

Výhrady ke koupi však má opoziční zastupitel Petr Machek. Na zastupitelstvu dokonce hlasoval proti. „Jsem pro to, aby město budovu vlastnilo. Má pro nás význam. Zároveň však vidím velké ale. Nechtěl jsem to koupit za každou cenu. Nemyslím si, že je dostatečně zdůvodněná. Za mě je to nejasné,“ zkritizoval Machek.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-koupi-spolkovy-dum-je-to-nezodpovedne-kritizuje-opozice-20220629.html

Axl

51 thoughts on “Píšou o Humpolci: Pelhřimovský deník – Humpolec koupí Spolkový dům. Je to nezodpovědné, kritizuje opozice

  1. A co mu brání jako zastupiteli si sám obstarat si podklady? Notabene je stavebním inženýrem,dokonce autorizovaným,tak by stavebně technické zhodnocení objektu měl zvládnout sám. Proč tedy neudělá pro město něco k dobru a nepřinese vlastní výsledky??? Kritizovat umí kde jakej vůl…..

   1. Podklady by měli dodat prodávající a potencionální zájemce o koupi, tedy město..Je to jasné a logické

    1. To by platilo pouze v případě, že by byl Machek třeba gynekolog. Ale pokud je odborníkem na dané téma a nedokáže přinést do debaty žádné jiné argumenty opřené navic o zjištěny stav věci je to jen a jen smutné. Nikoliv jasné ani logické.

     1. Voplakal jako znalec argumentoval ke kvalitě posudku a vhodným metodám ocenění a nikdo ho stejně neposlouchal. Co by Machek zmohl? Uvádíte tady prázdná slova co by kdy by.

     2. A myslíte že by štěkavý Kučera z řad diváků a pan starosta tomu věřili? Ne, vůbec. Smetli by to ze stolu. Bohužel.
      Víte co je nejvíce smutné na této koupi? Že to byla ODS, která starý spolkáč v 90.letech prodávala nebo nějak převedla na současné majitele, protože tehdy se všude říkalo, že stát ani město nic vlastně nepotřebují vlastnit a nyní ta samá ODS vykupuje od soukromníků zpět.

     3. 14:27 Vidím že máte problémy s chapanim, tak to zjednodusim na maximum. Postup radních při projednávání se mi nelíbil. Koalice bída, opozice tam byl jakž takž dobrý Voplakal jak správně uvádíte. Nechápu to místní adorovani Machka, stejné placani a kecy v kleci ohledně koupě/nekoupě si můžu vyslechnout v libovolné hospodě po pátém pivu. A holt mám na radní vyšší nároky. Vy ne, ok, neshodneme se.

   2. Máte s tím staráním se pravdu. Stačí si vzít příklad ze starosty. Ten se taky intenzivně stará o to, aby knížky do škol šly z jednoho konkrétního knihkupectví. Mladá krev se zjevně dle vašeho sdělení musí ještě hodně učit.

    1. Opravdu, Kratochvíl se intenzivně stará hlavně o zásobování škol a školek. Kdyby to zároveň nebyl kšeft pro jeho firmu, alespoň něco by bylo na něm pozitivního. Takto po něm zůstane jen hořklá pachuť, kam až se dá morálně klesnout. Šibal každým coulem, z odznáčku ODS vytěžil pro sebe maximum.

  1. Nenapsal to špatně spíš ten novinář? Pan Machek jistě ví, jak hlasoval, a nic o tom, že by byl proti, v jeho přímé řeči není.

   1. Pan Machek jistě autorizoval konečné znění článku.
    Začíná to HUGO smrdět tím samým, co tak rádo samo kritizuje…

    1. Nevím, co pan ing. Machek autorizoval, a proto si nedovolím napsat nic jako „jistě“. Nelíbí se mi ale, že tady podsouváte něco, co se sám jenom domníváte, aniž byste se dotčené osoby zeptal. To jste jistě neudělal.

     1. Pan Machek je mladý, perspektivní, vzdělaný a dynamický muž, žádná naivka. Nedovedu si představit, ze by udělal takovou chybu neautorizovat článek, který jej zmiňuje. Když už raktizoval při hlasování, proč by si to v nějakém článku měl nechat zkazit? To mi k němu ani proklamované profesionalitě jeho a jeho kolegů prostě nesedí.

 1. Já si myslel, že Spolkáč koupí Rízner. Tak nějak by mi to k jeho koníčkům sedělo, jistě by budovu pěkně zrekonstruoval a dobře využil. Vypadalo to že se připravuje tlačit si cenu dolů.
  Ale jak se říká u nás na vsi : rychlejší pes ….

 2. Ach jo, ať Hugo a jejich zastupitelé udělají cokoliv, vždy jsou ty nejhorší z celého zastupitelstva.

  Kdyby mlčeli jako blbci Jirků, Bendl, Balnohová, Hrdlička nebo Vystrčil, udělali by líp.

  Ale se snaží jsou pracovitý a aktivní, tak už se zde nikdo nepozastaví nad tím, že takto se nemovitosti nekupují.

  Ale chyba je to Machka, jelikož měl posudek zaplatit ze svého.

  Tušíte kolik due dilignce stojí? 100-250 tisíc a hugo to nezaplatilo to jsou svině, máte pravdu volte ODS, KDU a komouše bude vám líp

  1. Nikdo po Machkovi nechce aby posudek platil ze svého. Ale nechápu proč chce odborné hodnocení od města, když je na to sám odborně způsobilý jakožto autorizovaná osoba. Byl zvolen aby zastupoval město,tak přeci pro město resp.své voliče může něco vykonat – alespoň pro tuto potřebu. Ale chápu že následně cokoliv kritizovat je jednodušší, což v podstatě předvádí pan Voplakal a vlastně celé HuGo. K čemu tam jsou pak ty všichni odborníci??? Hlavně že jich mají zase plnou kandidátku…

   1. A co může opozice dělat víc než kontrolovat a poukazovat na chyby? Když prezentovali záměr využití domova důchodců, byli osočení Bruknerem, že dělají ostudu městu. A co bude na tom místě? Hasiči a byty, jak Hugo nadneslo. Takže ostuda města? Když starosta nechce opozici u kulatého stolu a brání poskytování informací či nerad poslouchá jiné názory, těžko opozice v 5 lidech (tj. i s p. Hralou) zmůže něco jiného. Tristní je, že koalice ani po 4 letech u moci není schopna reagovat na podněty Machka, Voplakala a ostatních a poučit se z jejich rad. Vždyť se někteří z nich radama dokonce živí, ne?

    1. Je to vlastne pravda. Staci se podivat na videozaznam z minulyho tydne. Starosta ani mistostarostove ani radni ani nikdo z koalice nebyl schopny formulovat navrh usneseni a musel jim s tim pomoct prave mlady Voplakal. Tam je videt ten celkovy rozdil, nejen mezi generacemi.

    2. Myslíte tu extra líbivou prezentaci z pera Okplanu jak by se dal využít areál Machovky? Nahlédněte do podkladů ZM co tam plánuje Kraj a jakou část z toho jsou byty? Kraj území využije dle vlastní potřeby a město může být rádo, že jim tam nechá hasiče.
     Takže zase mnoho povyku pro nic, hlavně že je super krásná a hlavně drahá studie, která se všem líbí ale je úplně k hovnu!

     1. Mě by spíš zajímalo, kdo by v případě jejich „vládnutí“ všechny tyto líbivé stude platil a komu by je zadávali…. odpověď se asi nabízí sama….

     2. Můj tip je, že by se řidili pravidly a zákonem. Tedy soutěžili by, a to nejen na cenu. Vím 100%, že by práci nezadávali jen tak z ruky svým kamarádům, jako se děje na radnici teď. Stačí se podívat, kolik zakázek napřímo získal od Bruknera Masterplan nebo jeho milá Barbora Zemanová. To už je všechno v miliónech! A vzpomeňte, že Hugo zabránilo zadání zakázky za 1,8 mil. CZK v případě Panskodomská. Brukner na ni chtěl nasadit taky Masterplan a zadat rovnou, i když by tím porušil zákon. To je místostarosta, panečku!

 3. Ano, ano HUGo je velice špatné nejen, že ukázalo co by se dalo realizovat v bývalém Dd Máchovka, ale krom toho, že studie platí z vlastních peněz, na tyto studie nedělají výběrová řízení.

  Hugo je proradná opozice snaží se přicházet s nápady a i je reálně představovat viz studie, ale to je špatne. Správná opozice drží hubu a krok. Hugo vůbec nepochopilo, jak to zde v Humpolci funguje. Takovýhle drzouny, kteří mají vlastní názory podepřený fakty, tady nechceme. My milujem lidi jako je Balnohová, Hrdlička, Arnotová, Vystrčil, Jirků, Dvořáková, Namyslo, Kostřicová, Čáp. Sice za čtyři roky ani jednou nepromluví, ale hlas jim dáme opět, jelikož tak hezky zahřívat židli svým zadkem neumí nikdo jiný a o kvalitním zvedáním své pravice ani nemluvě.

  1. To neznamená,že když představili nějakou studii, že se koalice musí hned posadit na zadek a hned to schválit. Jistě by bylo návrhů na využití víc,ale objekt je Kraje a ten rozhodne co s tím. Nyní je to takový uprchlický tábor. Co bude dál, toť otázka..

   Aby v takovém mamutím areálu byli jen hasiči mi připadá dost uhozené.

   1. Jestli se nepletu, tak Hugo těch studií představilo za čtyři roky několik. Máchovka byla nejpropracovanější.

    Pokud to vedení města označilo za ostudu, je úsměvné, jelikož do dnešního dne jsme z města neviděli nic. Po pravdě mě to nepřekvapuje, jen si každý občan může představit, jak vypadá když město “usilovně pracuje”

    Myslím si, že se v Humpolci nic nestane, když ODS a KDU skončí na čtyři roky v opozici.

    A naopak ať se HUGO a STAN ukáží, když budou mít odpovědnost.

    1. Nechci nějak rypat, ale jistě si také vybavite studii Dvoraku, pak studii rybníka na kopci. Krásné, vyvonene a úplně zbytecne. A pak to nepracujici mesto proste udelalo Parezac.

     1. Pařezáč pravda. Byl jste se tam podívat teď po dešti? 5 miliónů spláchnuto v rybníku a pláž zase původní. Supr provedení!

     2. A jak byste to udělal? Ten písek byste přilepil?? Nebo jak??

     3. On ten písek stal 5 mega? Co se tady člověk nedozví:D.

     1. Nevidím důvod ke strachu. Není možné,aby jen jedna strana měla patent na vývoj ve městě. Naopak by si měli příznivci ODS přát,aby Hugo odpovědnost převzalo a naopak za čtyři roky může být silný návrat

     2. Hezky napsáno. Oni z ODS se ale spíš bojí, že by se pak už k moci nedostali, protože HUGO je válcuje už teď. Demokracie je rozmanitost a Humpolec by si proto nové vedení na radnici zasloužil. Nové tváře = nová energie = nove podněty. Já po 20 letech ve firmě už taky nepodávám tak skvělé výkony a jedu spíš stereotyp a rutinu.

 4. Prý hotové kandidátky mají ODS, HUGO, ANO, ČSSD, KSČM, Starostové pro občany, možná STAN, SPD nebude kandidovat

    1. Jisté zdroje tvrdí, že jsou komplet. Nabídka subjektů na podzim bude pestrá a bude z čeho vybírat. Chce to ve stávajícím zastupitelstvu obměnu aspoň 75 %! Souhlasím s panem Klapem v tomto.

     1. Takže dvanáct subjektů, kterými se někteří v diskusích zde strašili nebude, takže max 9 jako minule

     2. TOP 09 nejde vůbec, možná někteří z nich jdou za STO

  1. Ještě dotaz ke STO. To je odnož ODS? Podle jejich webu to tak vypadá.
   https://www.starostoveproobcany.cz/

   Titulky „Zastupiteský klub ODS+STO“ nebo „Starostové pro občany podporují Spolu na Vysočině“.

   Mimochodem, to je ten subjekt, se kterým jde místo Ano Mikulášek z Bernardu?

    1. Takže STO existuje už deset let a pan Mikulášek je objevil až před měsícem, když začal řešit, že na kandidátku ANO se nedostaneme a přitom se pozice radního nechce kvůli nejmenované firmě vzdát? Slušný. Může se ten pán a paní kostřicová podívat vůbec ráno do zrcadla?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Píšou o Humpolci: Konec doby plastové. Vybíráme promyšlená a funkční dětská hřiště, která potěší děti i rodiče

Pá Čvc 1 , 2022
Skloubit zábavu s originálním designem se zdá jako obtížný úkol, ne však nemožný. Pokud přemýšlíte, kam o prázdninách se svými potomky vyrazit, neměla by vám uniknout dětská hřiště, která svým zpracováním brojí proti nevkusným plastovým výtvorům, se kterými se v praxi setkáváme. Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější.
Park Stromovka, Humpolec

Témata