Píšou o Humpolci: Takhle začala sezona. Vyražte za koupáním na Pařezáč

12

Moderní a vylepšenou rekreační zónu v Plačkově, místní části Humpolce, vyzkoušeli první sportovci. Slavnostní otevření této oblíbené rekreační destinace, která díky městu Humpolec prošla rozsáhlou revitalizací, se konalo v pátek 3. června.

Slunečné odpoledne doplnil sportovně laděný program pro děti i dospělé, o který se postaralo Městské kulturní a informační středisko v Humpolci, Středisko volného času Humpolec a členové plačkovského osadního výboru. Nechyběla ani hudba v podání místních kapel Modrý desky, Moby Dick a Kejvavý Koně.

Plavcům nově slouží dvě nová mola, která usnadní a také zatraktivní přístup do vody, upravené pláže i nové převlékárny. Malé návštěvníky pak potěší zcela nové dětské hřiště. „S výsledkem jsem spokojený, je to tu pěkné a věřím, že to ocení i ostatní,“ uvádí místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Celá revitalizace vyšla na zhruba 4,7 milionu korun včetně DPH. „Plačkov si tento krásný areál rozhodně zaslouží,“ podotýká Vlastimil Brukner.

V budoucnu by navíc mohla přibýt i sauna. „V projektu se s ní počítalo, ale záleží na místních, zda o ni budou stát. Pokud ano, necháme ji tady dodatečně zbudovat a lidé ji budou moci využívat pro své zdraví,“ slibuje místostarosta.

Za zmínku stojí i perfektní kvalita vody. „Ta zde nikdy nebyla špatná. I když v okolních rybnících už dávno kvetly sinice, tady se stále koupat dalo. Pařezáč je zkrátka odnepaměti synonymem pro letní radovánky celého Humpolce. Ostatně i pro mě to bylo v dětství zásadní místo, kde jsme se s kamarády mohli vyřádit ve vodě,“ říká s úsměvem humpolecký starosta Karel Kratochvíl.

Majitelem rybníka Pařezáč je rodina Kinských, která ho městu Humpolec ochotně pronajala. „Domluvili jsme se na odkoupení části pozemku na pobytové louce a následně na dlouhodobém pronájmu a také na tom, že v rybníku ukončí chov ryb, takže kvalita vody bude ještě lepší než doposud,“ doplňuje Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Dost anarchie. Humpolec omezí parkování v centru města

Jana Kudrhaltová

Město Humpolec

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/takhle-zacala-sezona-vyrazte-za-koupanim-na-parezac-20220609.html

Axl

12 thoughts on “Píšou o Humpolci: Takhle začala sezona. Vyražte za koupáním na Pařezáč

 1. Navrhuji přejmenovat Pařezáč na Psí Vary.
  K venčení a koupání psů přispělo město Humpolec pro jejich “komfort “ mnohamilionovou částkou.

  1. Muzete to prosim rozvest, nebo zde delate z vykoupani jednoho psa velkou aferu?
   Preci jen jde o prirodni rybnik, to neni koupaliste

 2. Pes alespon nechcije do vody a mnohdy je cistotnejsi jak vetsina mistnich koupacu.
  Volejte poplach az tam vleze treba bezdak nebo podobny zivocich.

  1. Nevím jestli lžete záměrně a nebo z neznalosti –

   Mohou psi čůrat, když plavou?
   Jak jste však již uvedli, že váš pes močí ve vašem bazénu, nemohou si pomoci. Čím větší pes, tím větší . . . množství chlóru potřebného k neutralizaci kontaminantů. Také váš pes s největší pravděpodobností přispívá více kontaminanty než váš průměrný plavec, možná mnohem více.
   https://midogguide.com/diseases/best-answer-do-dogs-pee-in-the-water-when-they-swim.html

    1. Ne, nabízí se otázka proč má někdo potřebu dělat pomocí lží ze psů něco co nejsou a omlouvat tím svou bezohlednost ke spoluobčanům.

     1. Ano, použití smajliku jako ultimátniho argumentu. Gratuluji, svou svou duševní vyspělost
      jste lépe prokázat nemohl. To, že se majitelé psů dělí na kategorii pejskař (ti jsou v pohodě) a čoklofil (blbci) mi ukázala zkušenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

„Pracoval jsem mnoho“. Humpolecká 8smička zpřístupnila on-line databázi děl Josefa Čapka

Pá Čvn 10 , 2022
Nakladatelství Nadačního fondu 8smička, který stojí i za stejnojmennou zónou pro umění v Humpolci na Pelhřimovsku, zpřístupnilo on-line výtvarné dílo Josefa Čapka. Stále se rozrůstající databáze je součástí projektu, který mapuje Čapkovu tvorbu a postupně ji zpřístupňuje knižně pod souhrnným názvem Pracoval jsem mnoho. Další díl bude v prodeji letos v listopadu, uvedla výkonná ředitelka 8smičky Martina Hončíková. Čtěte dále:   Píšou […]
„Pracoval jsem mnoho“. Humpolecká 8smička zpřístupnila on-line databázi děl Josefa Čapka

You May Like

Témata