Píšou o pivovaru – AGRIS.CZ: Pivovar Bernard otevře zjara nové návštěvnické centrum, po ročním odkladu

15

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci otevře nové návštěvnické centrum letos zjara, zaměstná v něm čtyři desítky lidí. Po měsíčním zkušebním provozu bude centrum naplno fungovat od června. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy pivovaru. Podle loňských informací podniku jde o projekt za víc než 150 milionů korun, jehož součástí je i rozhledna postavená kolem funkčního pivovarského komína. Pivovar chtěl původně centrum otevřít už vloni, ale záměr odložil kvůli koronavirové epidemii.

„Jsem šťastný, že jsme překonali všechna úskalí a můžeme oznámit otevření,“ uvedl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard v dnešní tiskové zprávě. Centrum vzniklo k 30. výročí pivovaru. „Myšlenku vytvořit místo pro návštěvníky jsem měl v podstatě od počátku. Záměr se ale časem rozrostl, centrum nebude sloužit jen pivovaru, může být místem pro setkávání, poznání, kulturu,“ uvedl Bernard.

Od dražby, v níž Bernard s Josefem Vávrou a Rudolfem Šmejkalem získali zkrachovalý pivovar v Humpolci, uplynulo 30 let loni v říjnu.

Výstavbu návštěvnického centra ve svém areálu pivovar zahájil poklepáním základního kamene 3. června 2019. O dokončení stavby s vyhlídkou na město vysokou 33 metrů podnik informoval loni v květnu. V centru, v němž bude i kinosál, teď pracovníci dokončují úpravy interiéru. „Hledáme kolegyně a kolegy především pro provoz pivnice a kuchyně, to znamená servírky a číšníky, výčepní, a také kuchaře, řezníka, cukráře. A také lidi na recepci, do prodejny a na úklid,“ uvedl manažer centra Tomáš Lavický. V pivovaru nyní pracuje přes 200 lidí.

Výstav Rodinného pivovaru Bernard se do začátku koronavirové epidemie řadu let pravidelně zvyšoval. V roce 2020 jeho produkce kvůli dopadům epidemie meziročně klesla o 14 procent na 345.000 hektolitrů piva. Během prvních šesti loňských měsíců humpolecký pivovar vystavil 169.660 hektolitrů piva, meziročně to bylo o zhruba tři desetiny procenta méně. Výrobu za celý minulý rok zatím nezveřejnil.

Zdroj: http://www.agris.cz/clanek/217725

Axl

15 thoughts on “Píšou o pivovaru – AGRIS.CZ: Pivovar Bernard otevře zjara nové návštěvnické centrum, po ročním odkladu

 1. Těšíme se, zároveň se i těšíme, že zastupitel a spolumajitel pivovaru pan Stanislav Bernard, splní svůj veřejně daný slib ze zastupitelstva, že s otevřením Návštěvnického centra, bude mít i vyřešeno parkování pro zaměstnance a návštěvníky.
  Mimochodem za tento slib se postavil i místostarosta města Vlastimil Brukner.

  Ukázková možnost, jak těmto pánům ověřovat jejich sliby.

  1. Je zrejme, ze dalsi parkovaci zatizeni by jiz centrum mesta nepobralo. Predpokladam, ze vyreseni parkovani je soucasti uspesne kolaudace tohoto krasneho zarizeni a tesim se na otevreni.
   Zaroven doufam, ze starosta a jeho parta jiz konecne vyresi stavajici letity problem zneuzivani parkovacich mist v centru jako personalni parkoviste firem a uradu.

   1. Jak rozumíte pojmu „veřejné parkovací místo“? Myslím, že zneužívání vypadá poněkud jinak. 😉
    Také můžete zkusit vymyslet nějaké řešení, vč. jeho kontroly, vymáhání atd. Určitě si to tady ta „parta“ ráda přečte. 😉 Díky.

    1. Mnoo verejne… Neco jako ze by melo slouzit siroke verejnosti a ne par jednotlivcum ?

     Reseni by se zrejme dalo nakopirovat od jinych podobnych mestecek.

     1. Jaké určité skupině? Veřejnost jsou všichni a zkrátka kdo dřív přijde …
      Okopírovat, dobrý, ale máte něco konkrétního? Díky.

     2. Postup jak se zbavit parkovacích parazitů v centru je možno čerpat např. v Pelhřimově, H. Brodě, Velkém Meziříčí a na mnoha dalších místech republiky.

   1. Já do Osmičky nechodím a do návštěvnického centra také nebudu.. Monstrem myslím ten komín obehnaný železem..

    1. Do černé Osmsmičky se podívám moc rád, stejně jako do nové pivovarské hospody. A ten plech kolem pivovarského komínu se mi nelíbí vůbec. Pivovar má podle mne zdobit pěkný cihlový komín.Ale je to jen můj názor.

     1. Pan Bernard to měl nechat dělat architekta urbanistu. Třeba bychom měli megakoalici a všichni by byli spokojeni:-)

     2. Je škoda, že si pivovar nenajal od samého počátku přestavby architekta Pleskota.

      Mohla to být kultovní záležitost, takhle je to takový “architektonický dort pejska a kočičky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vzpomínky na ZOH - 2. část

Pá Led 14 , 2022
Nikdo tuhle holku pořádně neznal. Kromě pár zasvěcenců, kteří věděli že v České republice máme snowboardcrossovou královnu.
Holka s knírkem  - Eva Samková!

You May Like

Témata