Podnikatel z Vysočiny skončil na 2.místě v soutěži Živnostník roku

Ve čtvrtém ročníku nejprestižnější podnikatelské soutěže „Živnostník roku 2009“ se umístil na druhém místě výrobce čokoládových specialit František Hlava. O získání krajského titulu rozhodla odborná porota, o celorepublikovém druhém místě veřejnost, která mu formou SMS poslala 4125 hlasů.

„Byla to právě veřejnost, díky které vloni získal farmář František Němec v celorepublikovém finále třetí místo. Ani letos patrioti Vysočiny nezklamali a vynesli svého živnostníka na druhé místo,“ sdělil mediální zástupce podnikatelských soutěží Michal Kaderka.


 


Úspěch Františka Hlavy i Františka Němce je dobrou zprávou pro místní podnikatelský sektor. Třetina lidí na Vysočině pracuje v podnicích napojených na automobilový či elektrotechnický průmysl a ve srovnání s ostatními kraji je zde na počet obyvatel nejméně živnostníků – i bez započítání Prahy o 15 % méně podnikatelů. Počet firem je dokonce nižší o třetinu. Proto ekologické zemědělství Františka Němce a specializace Františka Hlavy mohou být motivací pro ostatní podnikatele, že lze uspět i v nepříliš tradičních formách podnikání.    


   


Do čtvrtého ročníku největších podnikatelských soutěží o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 se registrovalo rekordních 3636 podnikatelů.


 


Co rozhodlo o vítězích


Vítěze krajských kol soutěže živnostníků zvolila porota na základě podnikatelského záměru a příběhu. O celorepublikovém vítězi rozhodla veřejnost prostřednictvím SMS hlasování.


V jednotlivých odborných porotách zasedli marketingoví odborníci, ekonomičtí novináři, zástupci státní správy zodpovědní za rozvoj podnikání i představitelé partnerů.


 


Vítězové soutěží:


 


Vodafone Firma roku 2009  1. Farmet, výrobce zemědělských strojů a zařízení pro lisování rostlinných olejů, Královéhradecký kraj
  2. Building SP, výrobce stavebních materiálů, Středočeský kraj
  3. Kovar, výrobce ocelových a obytných kontajnerů, Zlínský kraj

 


Zlaté stránky Živnostník roku 2009  1. Lukáš Pytloun, hoteliér, Liberecký kraj
  2. František Hlava, výrobce čokoládových specialit, kraj Vysočina
  3. Miloš Doležal, geolog, Hl. město Praha

 


Byznys Rebel 2009  1. Jiří Kadlec, provozovatel vzdělávací agentury, nakladatelství, vydavatelství a jazykové školy, Ústecký kraj

 


 


Tisková zpráva


 

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Začíná Honzlův Humpolec, budou i Šibřinky

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

"...a nikdo už s ním nikdy nehne."

Pá Lis 27 , 2009
Když jsem začala připravovat článek o znovupostavení pomníku T.G.Masaryka v roce 1990, přemýšlela jsem, jak jej nazvat. Nakonec mě napadlo použít větu, kterou při slavnostním odhalení sochy pronesl Jan Vondrák, tehdejší předseda Městského Národního výboru, člen KSČ. Zdá se vám to paradoxní? Ale kdeže. Právě tento člověk měl totiž svůj […]

You May Like

Témata