Podporujeme 2022

Žadatelé o dotaci v oblastech podpory sportu a tělovýchovy, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy kulturních památek i v oblasti Sociální služby mohou podávat své žádosti pro rok 2022 od 1. listopadu 2021 do 30. listopadu 2021.

Nová pravidla pro dotační řízení schválilo Zastupitelstvo města Humpolce na svém zasedání dne 29. září 2021. Požadavky jednotlivých žadatelů posuzují členové schválených komisí, přičemž konkrétní návrhy každé z této komisí definitivně schvaluje Zastupitelstvo města Humpolce. Podporu žadatelů pro rok 2022 schválí na svém zasedání v únoru 2022.

Odkazy

  • Dotační programy z rozpočtu města Humpolec pro rok 2022Město Humpolec vyhlašuje zahájení řízení o poskytování dotací z dotačního programu pro rok 2022 v oblastech podpory sportu a tělovýchovy, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovy kulturních památek. Žadatelé o dotaci mohou podávat své žádosti s doručením na podatelnu Městského úřadu Humpolec nebo poštou v termínu od 1. do 30. listopadu 2021. Veškeré informace včetně formulářů najdete po rozkliknutí odkazu.
  • Dotační program Sociální služby 2022Město Humpolec vyhlašuje zahájení řízení o poskytování dotací z dotačního programu „Sociální služby“ pro rok 2022 Žadatelé o dotaci mohou podávat své žádosti doručením datovou schránkou nebo po domluvě s administrátorem poštou v termínu od 1. do 30. listopadu 2021.

Pro unikátní dotační programy a aktivity jimi podpořené bude v rozpočtu města na rok 2022 vyčleněno až 10,4 milionů korun, pro oblast sociální dalších až 4,1 milionů korun. „Tato podpora není pro města velikosti Humpolce vůbec obvyklá, o to víc nás těší, že funguje už řadu let a že se díky tomu můžeme pochlubit nejen vstřícností, ale hlavně můžeme dokázat, že celý záměr má pro město a jeho obyvatele smysl. Od roku 2020 doznaly programy potřebných změn a pravidel, které se v praxi osvědčily. I proto nebylo třeba v rámci vyhlášení pro rok příští dělat nějaké zásadní úpravy podmínek,“ komentovala místostarostka města Humpolce Alena Kukrechtová.

 

Nicméně jedna menší úprava za zmínku stojí: oproti loňsku již nebude možné žádat v průběhu roku 2022 o mimořádnou dotaci mimo termín vypsaný ve vyhlášení dotačních programů, tedy mimo listopad 2021. V případě krizové situace by ale mohla být mimořádná podpora realizována jiným způsobem, například formou daru.

Rozdělení finančního objemu pro rok 2022

Dotační program na podporu tělovýchovy a sportu, kultury, ostatní zájmové činnosti a obnovu kulturních památek             celkem 10,4 milionů Kč

Kategorie A           tělovýchova a sport                   8,8 milionu Kč, tj. 84 % (včetně nájmů sportovišť)

Kategorie B           kultura                                       400 tisíc Kč, tj. 4 %

Kategorie C           ostatní zájmová činnost            900 tisíc Kč, tj. 9 %

Kategorie D           obnova kulturních památek      300 tisíc Kč, tj 3 %

 

Dotační program Sociální služby                        celkem 4,1 milionu Kč

 

První dotační oblast v rámci svých kategorií podporuje jak celoroční činnost, tak i konkrétní jednorázovou akci, popřípadě i reprezentaci města.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vlčí mák lze i letos koupit na radnici.

Út Lis 2 , 2021
Příspěvek putuje do veřejné sbírky u příležitosti Dne válečných veteránů.

You May Like

Témata