Pozvánka na jedinečný koncert – Miki Ryvola & přátelé

1

Posledních pár lístků zbývá na koncert folkové legendy Mikiho Ryvoly, který se uskuteční v Kalištích u Humpolce.

K 20.3.2014 zbývá posledních 30 lístků, takže neváhejte!

Ozvěny FolKaliště mají další (již třetí) pokračování. Tentokrát se můžete těšit na největší ikonu a legendu trampské písničky – MIKIHO RYVOLUVěříme, že Vás toto vystoupení potěší a využijete jednu z mála možností si živě Mikiho poslechnout.

Když se v Čechách řekne trampská píseň, nikdo z jejích posluchačů nemůže nevzpomenout na jméno Miki Ryvola. Jeden z posledních romantiků, jejichž hlavní scénou bývaly táboráky v trampských osadách, vystoupí v neděli 11. května 2014 v Kališti od 17,00 hodin. Společně se svým bratrem Wabim napsali více než 500 písniček na kterých vyrostlo několik generací muzikantů. Ryvolovky se staly opravdovou klasikou. Dokladem o jejich nadčasovosti je to, že se dodnes hrají a stále si nacházejí nové posluchače. Jen pro připomenutí písničky – Bedna od whisky, Tereza, Bodláky ve vlasech, Jarní kurýr, Letokruhy, Vodjíždím, Země tří sluncí, Mrtvej vlak, Tak už mi má holka mává, Hejno vran, Zvláštní znamení touha, Island, Sedmáct dnů, Rychlé šípy, Já jsem tak línej, Poslední píseň, Rezavý šporny, … – jsou písničky, které zná téměř každý, kdo proseděl alespoň jeden večer u táboráku s kytarou. Po Wabiho smrti v roce 1995 přestal Miki téměř vystupovat. V posledních letech však pár koncertů uskuteční. Do Kaliště přijede s programem MIKI RYVOLA a přátelé, kterými jsou již téměř tradičně Pavel „Jim“ Drengubák a Pavel „Zajda“ Zajíc ze skupiny Nezmaři, kteří již Kaliště dobře znají z vystoupení s kapelou Nezmaři. Koncertní vystoupení má název „HOBOUSÁRNY“ s podtextem – „nejlepší písničky Mikiho a Wabiho“, zazní tedy písničky, které se staly opravdovou klasikou. Na koncertě se budou hrát především písně bývalé kapely Hoboes, což jsou úplně první písničky napsané s bráchou Wabim. 

Čtěte dále:   Dětský den

                     Pozor – předprodej vstupenek bude zahájen 1.března 2014 – zatím v hospůdce Penzionu Mahler v době otvírací doby, nebo přímo na telefonu 602 109 897, či mailu: kutisjiri@seznam.cz. Cena vstupenky v předprodeji 170,-Kč, na místě 200,-Kč. Předpokládáme, že koncert bude vyprodaný a tak neváhejte se zajištěním vstupenek včas. Máme pro Vás i možnost zakoupit vstupenku jako dárkový poukaz a využít ji jako dárek pro narozeniny, svátky, nebo jen tak někomu pro radost.

Akoncertmiki2.JPG

Petr

One thought on “Pozvánka na jedinečný koncert – Miki Ryvola & přátelé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka na Folkaliště 2014

Čt Bře 20 , 2014
6-7. června 2014 se uskuteční „FolKaliště“ – trochu jiný festival, který musíte zažít! Čtěte dále:   Zimní číslo Zálesí

You May Like

Témata