Program humpoleckého kina na měsíc KVĚTEN

Pokud jste majiteli nějakého toho psího miláčka, tak si rozhodně nenechte ujít film „Marley a já“. A pokud žádného psa nevlastníte, ale uvažujete o jeho pořízení, tak se běžte podívat taky – ať víte, do čeho jdete. V případě, že psa nemáte a nikdy jste ani nezačali přemýšlet o jeho koupi, můžete film samozřejmě shlédnout rovněž, protože se u něj pobavíte a zároveň poučíte o tom, že život je pes se smutnejma očima. Ale krásnej. (Nezapomeňte si s sebou vzít kapesníky – na konci filmu se hodně brečí.)

Sobota 2.5. – neděle 3.5. 20:00 hod. VÉVODKYNĚ


Snímek Vévodkyně nás přenese do 18. století a přiblíží nám příběh šlechtičny Georgiany (Keira Knightley), praprapratetičky princezny Diany. Paralela mezi jejich životy je více než zřejmá. Podobně jako princezna Diana, tak i Georgiana, vévodkyně z Devonshiru, byla oslňující, charismatická a veřejností milována. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo… Mladičká Georgiana vstoupila do manželství s vévodou z Devonshiru (Ralph Fiennes), jedním z nejbohatších mužů v Anglii, bez lásky.


Na tehdejší dobu byla velice moderní a pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. Vedla ale také rozmarný život plný milenců, pikantních událostí  a intrik. Jedna z jejích milostných eskapád ale vyústí v hořký konflikt a nevídaný skandál…


Vstupné: 70,-Kč  historické drama  Anglie, Itálie, Francie, Dánsko   110min  


                                                          


Úterý 5.5. – středa 6.5. 20:00 hod. SEX DRIVE                                                                                 


18letý Ian má konečně šanci přijít o své panictví, když se holka, se kterou se seznámí přes net, nabídne, že se s ním vyspí, když za ní přijede do Knoxville. Společně s kamarády Lancem a Felicií, pro kterou má Ian slabost, ale které se líbí Lance, se vydává na cestu skrz Státy v bráchově milovaném Pontiacu GTO 1969, samozřejmě bez řidičáku.


Vstupné: 70,-Kč  komedie   USA 100min


 


Sobota 9.5. – neděle 10.5. 20:00 hod. KURÝR 3


Frank Martin byl přinucen přepravit Valentinu, unesenou dceru Leonida Vasileva, ředitele Environmental Protection Agency pro Ukrajinu, z Marseille, před Stuttgart a Budapešť až do Oděssy u Černého moře. Během cesty se za pomoci inspektora Tarconiho musí Frank poprat s lidmi, kteří ho donutili vzít tuto práci, agenty vyslanými Vasilevem, aby ho zadrželi, a všeobecnou ne-spoluprací Valentiny. Navzdory její cynické povaze a jeho odhodlání se nezaplést, Frank a Valentina se během úniku z bláznivých a život-ohrožujících situací do sebe zamilují. 


Vstupné: 70,-Kč  akční   Francie 100min


 


Úterý 12.5. – středa 13.5. – čtvrtek 14.5. 20:00 hod. MARLEY A JÁ     filmový tip


Všechno bylo perfektní, dokud se neobjevil Marley…
Novomanželé John a Jenny Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) se rozhodnou, že opustí drsné zimy Michiganu a začnou nový život na slunné Floridě. A aby těch změn nebylo málo, pořídí si roztomilého, šestikilového labradora Marleyho, který se během pár týdnů změní v padesátikilový parní stroj, plný nezkrotitelné energie. Takto začíná film režiséra Davida Frankela (Ďábel nosí Pradu), který popisuje 13 let života se psem, života, který někdy – a to dost často – připomíná soužití s nevypočitatelným uragánem. A tak John a Jenny Groganovi sledují, jak Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Marley na oplátku zase sleduje život svých páníčků, jejich úspěchy i prohry, změnu práce a pomáhá jim svým živelným způsobem překonávat všechny nástrahy spojené s rozrůstající se rodinou. Ze všeho nejvíc jim však připomíná, že život nejsou jen starosti, ale hlavně velká zábava.


 


 


Trailer k filmu: http://www.csfd.cz/film/231195-marley-a-ja-marley-and-me/videa/?trailer_select=2


 


Námětem pro film byla stejnojmenná kniha Johna Grogana „Marley a já“ (Marley & Me), která oslovila milióny čtenářů a ocitla se na vrcholu žebříčku nejprodávanějších knih. „Lidé z celého světa mi psali dopisy, jak kniha přesně zobrazuje jejich vlastní životy,“ říká autor. „To ale nebylo plánované, na ten příběh jsem narazil jaksi náhodou, prostě jsme ho žili.“
Ačkoliv Marley a já není „psím příběhem“, Marley rozhodně hraje důležitou úlohu. Režisér Frankel zdůrazňuje, že „nám film říká, jak je důležitá psí perspektiva. A obzvláště pro Groganovy. Psi jsou úžasní, protože nepřemýšlejí o minulosti ani budoucnosti, užívají si jen radost z přítomnosti. A na to lidé bohužel často zapomínají.“
Vstupné: 70,-Kč komedie USA   110min


 


Středa 13.5. – čtvrtek 14.5. 17:30 hod. MĚSTO EMBER       pro celou rodinu


Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat.


Lina a její kamarád Doon právě dokončili školu. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu. V cestě jim stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy….


Vstupné: 70,-Kč  TITULKY    dobrodružné romantické fantasy  USA 100min


 


Sobota 16.5.  – neděle 17.5.  20:00 hod. POCHYBY


Píše se rok 1964. Charismatický kněz, otec Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší o jisté uvolnění přísných pravidel církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a krutá ředitelka. Komunitou zmítají divoké politické změny a na školu byl přijat první černošský student, Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy z toho, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se sestra Aloysius do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání Flynna ze školy. Aniž by měla kromě své morální jistoty jediný důkaz, rozhodne se poměřit s otcem Flynnem sílu svého odhodlání v osobním souboji, který může svými katastrofálními důsledky ohrozit celou školu.


Vstupné: 70,-Kč  drama USA 100min


 


Úterý 19.5. – středa 20.5. 20:00 hod. MILIONÁŘ Z CHATRČE


Hlavní hrdina, mladík Jamal čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Ještě před nedávnou chvílí byl chlapcem z bombajského slumu.


Jak se kluk z ulice dokázal dostat tam, kam se nedostali ani hoši z lepších rodin ani učenci s několika tituly v kapse? Jamal vypráví svůj životní příběh, ze kterého vyšetřující policisté pochopí, proč zná odpovědi na všechny ty záludné soutěžní otázky. A také se dozvědí, že Jamal má i další důvody k účasti ve slavné televizní soutěži než je jen pouhá vidina hromady peněz.


Připravte se na to, že Milionář z chatrče ve vás najde emoce, o kterých jste třeba ani nevěděli, že je ještě máte.


Vstupné: 70,-Kč drama  BRIT 120min


 


Čtvrtek 21.5. 20:00 hod. EL PASO


Film „El paso“ diváka zavede do kotle vášní, emocí a živelnosti. Režisér Zdeněk Tyc se po úspěšných „Smradech“ už podruhé vrací do světa Romů, který v nás zpravidla vzbuzuje strach a rozpaky, přestože o něm vlastně vůbec nic nevíme… Filmový příběh začíná okamžikem nečekané, tragické smrti otce. Matka Věra najednou stojí sama proti úřadům, odhodlaná udržet svou početnou rodinu pohromadě za každou cenu, jenže zoufale nepřipravená. A tak se případ Věra versus město se dostane k mladé, ambiciózní advokátce.


„El paso“ nekončí happy endem, jen jeho příslibem. Bez lakování na růžovo nabízí pozitivní příklad. A také čas na přemýšlení, zda být Romem opravdu znamená být vinen.


Vstupné: 70,- Kč  drama   ČR  100min


 


Sobota 23.5. – neděle 24.5.  20:00 hod. SEDM ŽIVOTŮ


Režisér Štěstí na dosah Gabriele Muccino a Will Smith přinášejí poutavý a napínavý příběh muže s děsivým tajemstvím, který se rozhodne napravit své hříchy tím, že zásadním způsobem změní život sedmi cizích osob, které jediné, co mají společného, je to, že se každý z nich ocitl v kritické situaci a zoufale potřebuje pomoc,


ať už finanční, duchovní či lékařskou. Jakmile se do toho pustí, nic ho nemůže odradit. Alespoň si to myslí. Ale Ben Thomas neměl nikdy tušení, že se do jedné z oněch osob zamiluje – a že právě ona ho začne měnit.


Vstupné: 70, – Kč  drama   USA 120min


 


Úterý 26.5. – středa 27.5. 20:00 hod. NENAROZENÍ


Mezi světem živých a mrtvých se potulují temné duše, které se snaží vrátit do života. Jejich vstupní bránou mohou být citliví jedinci, které postupně zlomí a zcela ovládnou. Těmto démonům se říká dybukové.


Casey (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci a proto se rozhodne  s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří.


Vstupné: 70,-Kč  horor USA 90min


 


Středa 27.5. – čtvrtek 28.5.  17:30 hod. MONSTRA VERSUS VETŘELCI   pro celou rodinu


Na naši modrou kulatou planetu už zase zaútočili mimozemšťané. Ještě že máme obrovskou zásobárnu hrdinů, kteří se jim mohou postavit.


Parta příšer povolaná do boje proti vetřelci z vesmíru  zachraňuje svět před hrozící zkázou. A monstra ve snaze dokázat, jak moc jsou pro lidstvo potřebná, chytí tuto příležitost pevně za pačesy.


Vstupné: 70,-Kč  ČESKÝ DABING  animovaná komedie  USA  100min


 


Čtvrtek 28.5.  20:00 hod. ZAMILOVANÁ ZVÍŘATA      


Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává…


Skrz nádherné a dojemné obrazy nás snímek Zamilovaná zvířata zve na cestu do různých koutů světa, abychom zhlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy. Mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasná podívaná.


Vstupné: 70,-Kč dokument  Francie 85min


 


Sobota 30.5. – neděle 31.5.  20:00 hod. ZNOVU 17


Těsně před maturitou v roce 1989 je MikeDonnell (Zac Efron) hvězdou basketbalového týmu a čeká ho skvělá budoucnost. Ve chvíli, kdy se dozví, že se svou přítelkyní Scarlett čeká dítě, se však tohle vše rozhodne zahodit a zvolí rodinný život. O téměř dvacet let později má svá nejlepší léta nenávratně za sebou. Jeho manželství se Scarlett (Leslie Mann) se rozpadá, nevychází mu kariéra, jeho dospívající děti si o něm myslí, že je naprosto mimo a jediný, kdo mu rozumí, je jeho starý kamarád ze střední školy Ned (Thomas Lennon). Mike však dostane druhou šanci, a to když se jakýmsi zázrakem znovu ocitne v kůži sedmnáctiletého kluka… Ve snaze udělat některé věci jinak než před dvaceti lety však málem přijde o to nejlepší, co ho v životě potkalo.


Vstupné: 70,-Kč  komedie USA 100min


 


A na co se můžete těšit v červnu?


 


2.,3.                        VÁLKA NEVĚST


6.,7.                        RYCHLÍ A ZBĚSILÍ


9.,10.,11.                LÍBÁŠ JAKO BŮH


13.,14.                    PROMĚNY


16.,17.                    GRAN TORINO


18.                          PÁTEK TŘINÁCTÉHO


20.,21.                    ŽIVOT ZA ZDÍ


23.,24.,25.              NORMAL


27.,28.                    X-MAN ORIGINS: WOLVERINE


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert v Karambě: -123 MINUT

Čt Dub 30 , 2009
9.května 2009 od 20:00h. Více info v článku

You May Like

Témata