Program kina Humpolec – listopad 2006

V článku naleznete program humpoleckého kina na měsíc listopad 2006. A na co se můžete těšit v prosinci?


úterý 31.10. 17:30, 20:00 hod.
středa 1.11. 20:00 hod.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Kapitán Jack (Johnny Depp) je zpět. Ve víru Jackových dobrodružství dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem.
Vstupné: 60,-Kč USA 150min


čtvrtek 2.11. 20:00 hod.
Bílá masajka 
Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití
Na konci dovolené v Keni se Carola (Nina Hoss) setká s Lemalianem (Jacky Ido), válečníkem z kmene Samburu, který se svými zbraněmi a v tradičním kmenovém obleku působí strhujícím dojmem. Fascinovaná Carola se do něj bláznivě zamiluje, což má fatální důsledky. Carola se rozhodne zapomenout na svůj předešlý život ve Švýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky odlišné civilizace a začít v Africe nový život. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení – v dobrodružství mezi nebem a peklem, v jehož průběhu si sáhne až na dno sil. Film Bílá Masajka režisérky Hermine Huntgeburth (Das Trio) podle stejnojmenného bestselleru Corinne Hofmann vznikal přímo v keňských reáliích. Snímek vypráví skutečný příběh mladé ženy, která se snaží zdolat bezpočet překážek zvláštní a neznámé kultury, aby mohla dát průchod své životní lásce.
Vstupné: 60,-Kč NĚMECKO 120min


sobota 4.11. 20:00 hod.
neděle 5.11. 20:00 hod.
Let číslo 93
11. září 2001. Teroristé unesli čtyři letadla. Tři zasáhla svůj cíl. Tohle je příběh čtvrtého z nich.
11. září roku 2001 změnilo moderní dějiny naší planety. Dlouhých pět let muselo uběhnout, než o tomto strašlivém dni vzniknul první film, na který se diváci můžou vypravit do kin. Nesnaží se vodit diváky za ručičku a dávat na složité otázky jednoduché odpovědi. Spíš se pokouší být nestranným svědkem dne, v němž se během pár hodin změnily milióny osudů a několik tisíc se jich uzavřelo.Film Let číslo 93 je strhujícím a provokativním dramatem, vyprávějícím příběh lidí, kteří se stali přímými svědky únosu čtvrtého letadla v den nejhoršího teroristického útoku v dějinách Ameriky. Film působí mimořádně autenticky. Let číslo 93 Paula Greengrasse je nejen první, ale také jedinečný.
Vstupné: 60,-Kč BRIT 100min


úterý 7.11. 20:00 hod.
středa 8.11. 20:00 hod.
Šifra mistra Leonarda
Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího obrazu Leonarda da Vinci sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál!
Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Ale pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto… Hrají: Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Alfred Molina, Jürgen Prochnow, Paul Bettany, Jean Reno
Vstupné: 60,-Kč USA 140min


čtvrtek 9.11. 20:00 hod.
Motocyklové deníky – art film
V roce 1952 se dva mladí Argentinci Ernesto Guevara a Alberto Granado vydají na dlouhou cestu, aby objevili Latinskou Ameriku. Třiadvacetiletý Ernesto je studentem medicíny a zaměřuje se na lepru. Albertovi je dvacet devět a zabývá se biochemií. Film vypráví dobrodružství, jež oba zažívají během své pouti a zároveň objevují lidskou topografii iberoamerického kontinentu. Režisér Walter Salles. Projekt 100 2006.
Vstupné: 60,-Kč BRAZÍLIE 128min


sobota 11.11. od 20:00 hod. do rána
VOČI – NOČNÍ FILMOVÁ JÍZDA
Faktótum
Drama se svérázným jemným druhem černého humoru podle novely Charlese Bukowského. Režie: Bent Hamer USA NORSKO
Nebohá paní Pomsta
Volné pokračování filmu Old Boy – závěrečný díl Trilogie pomsty, tentokrát s ženskou hlavní hrdinkou! Režie: Park Chan-wook JIŽNÍ KOREA
Děkujeme, že kouříte
Ostrá komedie, která neskrývá pravdu, jen ji filtruje. Režie: Jason Reitman USA
Krajina přílivu
Optimistický i neskutečný, humorný i napínavý film, který je oslavou nespoutaných schopností dětské fantazie. Režie:Terry Gilliam KANADA
Vstupné: předprodej 180,-Kč (Kino Humpolec, Informační středisko Humpolec), na místě 220,-Kč (Kino Humpolec)


úterý 14.11. 20:00 hod.
středa 15.11. 17:30, 20:00 hod.
čtvrtek 16.11. 20:00 hod.
Grand hotel – „Lidi jsou jako mraky.“
Grandhotel je v pořadí čtvrtým filmem režiséra Davida Ondříčka. Jeho dva předchozí filmy Samotáři a Jedna ruka netleská patří k nejvýraznějším diváckým úspěchům české kinematografie přelomu tisíciletí. Nová komedie Davida Ondříčka nás zavede do hotelu Ještěd, tyčícího se nad Libercem. V něm pracuje údržbář Fleischman (Marek Taclík), amatérský meteorolog, který pozná, že bude pršet, ještě než začne, a není schopen opustit své rodné město. Do života mu vstoupí Ilja (Klára Issová), která se zatím trápí ve vztahu s arogantním číšníkem Patkou (Jaromír Plesl), jehož jméno je třeba vyslovovat pí-ej-tý-ký-ej, protože byl v Americe. Kromě něj Fleischmannovi komplikuje život ještě poněkud oplzlý recepční Jégr (Jaromír Dulava) a důstojník wehrmachtu v záloze Franz (Ladislav Mrkvička), rozprašující po libereckých supermarketech popel svých padlých druhů.
Vstupné: 70,-Kč ČR 100min


Čtěte dále:   Filmový festival DISNEY100

sobota 18.11. 20:00 hod.
neděle 19.11. 20:00 hod.
Strážce
Pete Garrison řídí ochranu první dámy, vrchní vyšetřovatel tajné služby David Breckinridge a Jill Marin – tvrdá, moderní a ambiciózní mladá agentka. Trio agentů se společnými silami vydává po stopách vraždy, které vedou až k podezření, že někdo připravuje zavraždění prezidenta. Situace je o to vážnější, že jej má patrně na svědomí přímo některý z agentů tajné služby, což je zcela výjimečné. Podezření nakonec padne na samotného Garrisona, díky intrikám a podvrženým důkazům . Ať už je však zrádcem kdokoliv, ví o Garrisonově nejzranitelnějším místě – o tom, že vynakládá extrémní úsilí, aby udržel jisté tajemství. Jako hlavní podezřelý se vydává na útěk před Breckinridgem a Marin – svými vlastními kolegy – aby se pokusil odhalit skutečného zrádce a zachránit tak prezidentův život. Hrají: Michael Douglas, Kim Basinger, Kiefer Sutherland
Vstupné: 60,-Kč USA 100min


úterý 21.11. 17:30, 20:00 hod.
středa 22.11. 17:30, 20:00 hod.
čtvrtek 23.11. 17:30, 20:00 hod.
Prachy dělají člověka – filmový tip
Příběh kamarádů na pozadí rekonstrukce dvou největších českých loupeží uplynulých let.
Hlavními aktéry jsou tři kamarádi, které před lety osud dramaticky rozdělil. Nyní se znovu scházejí v kulisách dnešní Prahy. Za jakým účelem se novodobí mušketýři dávají dohromady? Aby společně získali miliony! Loupežné akce se zdařily, ale co dál? Jak si užít naloupených peněz, aniž by na sebe upozornili? Naši tři hrdinové zjišťují, že je to mnohem těžší, než si původně mysleli. A nemohlo by se jim to podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. V černé krimikomedii hrají Ondřej Vetchý, Tomáš Hanák, Michal Suchánek, Renata Visnerová.
Vstupné: 70,-Kč


sobota 25.11. 20:00 hod.
neděle 26.11. 20:00 hod.
Klik – život na dálkové ovládání
Komedie o tom, co všechno se může stát, máte-li dálkové ovládání na život…
Michael (Adam Sandler) se stává vládcem své elektroniky a zapíná každé zařízení stiskem jediného tlačítka díky experimentálnímu ovladači. Ovladač má však i jiné, mnohem překvapivější funkce. Jakýmsi zvláštním způsobem dokáže ztlumit štěkání psa a dokonce i přetáčet Michaelovy hádky s jeho ženou. Nově nabytá moc Michaela brzy ovládne. Než se však naděje, role se obrací a ovladač začíná řídit Michaela, kterému se ani přes veškerou snahu nedaří přístroji zabránit, aby se sám rozhodoval, které životní okamžiky jej nechá prožít a které nikoliv. Teprve poté si Michael začne vážit svého života se vším, co k němu patří – s tím dobrým i s tím zlým.
Vstupné: 70,-Kč USA 100min


úterý 28.11. 20:00 hod.
středa 29.11. 17:30, 20:00 hod.
čtvrtek 30.11. 20:00 hod.
Hezké chvilky bez záruky
Komedie Věry Chytilové o tom, jak si nelze dělat iluze.
Hana je psycholožka – samostatná – dalo by se říci emancipovaná. Její manžel nemá práci. Na svou ženu žárlí a tak si najde mladou přítelkyni, která ho obdivuje. Jejich pubertální syn Honzík je frustrován. Nikdo na něj nemá čas. Eva je klientka Hany – úspěšná, velmi pohledná a udržovaná žena středního věku. Má problémy se svým skoro dospělým synem. Eva se bláznivě zamiluje do synova mladého kamaráda. Syn se zase zamiluje do Hany. Ale kruh se tím rozhodně neuzavírá..……..v našem příběhu se objevuje mnoho dalších postav – mladých i starých, bohatých i chudých, kteří navštěvují Haninu poradnu a chrlí na ni své problémy, někdy vážné, někdy spíše komické. Film působí jako kaleidoskop nejrůznějších komických, tragických i banálních střepů lidské existence, tak jak se jej pokusily autorky postihnout, aby vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás.
Vstupné: 60,-Kč ČR 100minV PROSINCI 2006 uvidíte:


2. – 3. 12. WORLD TRADE CENTER
5. – 6. 12. CANDY
7.12. HAVANA BLUES – art film
9. – 10.12. PROPOSITION
12. – 13. – 14.12. ASTERIX A VIKINGOVÉ
16. – 17. 12. RYTÍŘI NEBES
19. – 20. – 21. 12. STORMBREAKER

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

''Nesnesitelná lehkost bytí'' konečně vyšla ve snesitelné češtině

Po Říj 30 , 2006
Minulý týden vyšla v brněnském nakladatelství Atlantis dlouho očekávaná kniha Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí. Na tom by možná nebylo nic pozastavujícího, kdyby tento román nebyl napsán již v roce 1982. Každopádně se dá mluvit o jedné z největších literárních událostí tohoto roku. Čtěte dále:   Harry Potter maraton

You May Like

Témata