Program kina v měsíci srpnu

1

Na co se můžete těšit v druhém prázdninovém měsíci? A čím vás překvapí humpolecké kino v září?

Středa 1.8.  20:00 hod. SMRTONOSNÁ PAST 4.0


Bruce Willis je zpátky ve své nejlepší roli.


Amerika je při oslavách Dne nezávislosti napadena velmi rafinovaným útočníkem. Ten využívá nejmodernější technologie, aby napáchal co největší škody na americké infrastruktuře a uvrhl zemi do chaosu. Jeho promyšlený plán však má jednu trhlinu. Nepočítá s tím, že existuje John McClane (Bruce Willis), který je v proklatě dobré formě.


V záplavě všech nejmodernějších trikových filmů tak nabízí nejen hrdinu ze staré školy, ale i klasické automobilové honičky, detonace, pořádného záporného hrdinu a střet postmoderního „počítačového“ světa se zdravým selským rozumem. Smrtonosná past je plejádou neuvěřitelných kaskadérských kousků a velkolepých scén odehrávajících se tentokrát ve velké míře na ulicích, dálničních spojkách a v tunelech uprostřed běžného denního provozu. Vstupné: 70,-Kč, akční thriller   USA 120min


 
Sobota 4.8. – neděle 5.8.  20:00 hod.  JEDNOTKA PŘÍLIŠ RYCHLÉHO NASAZENÍ

Jsou to Mizerové ve Smrtonosné pasti se Smrtonosnou zbraní.
Zapomeňte na všechny komedie z policejního prostředí, které jste doposud viděli. Jednotka příliš rychlého nasazení se od nich liší asi tak, jako se rozkošná zombie komedie Soumrak mrtvých liší od svých žánrových konkurentů. Ostatně ji mají na svědomí stejní tvůrci, kteří i ji vybavili neodolatelně suchým britským humorem, svéráznými postavičkami a nečekaně originální zápletkou.
Nicholas Angel (Simon Pegg) je nejlepší seržant, který kdy sloužil v řadách londýnské policie, například počet zatčení, která osobně provedl, o 400 procent překračuje statistický průměr. Je prostě tak dobrý, že to vrhá špatné světlo na zbytek týmu. Proto ho nadřízení převelí do místa, kde svým talentem nebude kolegy ztrapňovat – do ospalého městečka Sandford, jehož statistiky zločinnosti se rovnají nule a jehož nejnapínavější událostí je každoroční zahradní slavnost.  Ale pod idylickou pokličkou Sandfordu by mohl bublat pořádně ostrý guláš. V podstatě existují jen dvě možnosti – buď si Nicholas ze zoufalství začal vymýšlet zločiny tam, kde nejsou, nebo mu stojí v cestě nejchladnokrevnější zabiják, jakého ve své dosavadní kariéře potkal.
Jednotka příliš rychlého nasazení vznikla poté, co její tvůrci zkoukli přes 200 „policejních“ filmů, absolvovali rozhovory s desítkami mužů zákona a přežili jednu nefalšovanou honičku. Přesto se hravě vyhnuli banálním klišé, které jste už viděli stokrát, a naopak stvořili něco, co jste zaručeně ještě neviděli.
Vstupné: 60,-Kč, komedie BRIT 120min    


                                                                     
Úterý 7.8. – středa 8.8.  20:00 hod. VDÁŠ SE A BASTA

Vdáš se, a basta! Proč? Protože jsem řekla.
Daphne Wilderová je matkou, jejíž láska nezná hranic. Vychovala tři fantastické dcery – nemotornou, roztomilou Milly, poklidnou psycholožku Maggie a sexy, neuctivou Mae – tak, aby z nich byly ženy, které touží mít každá matka.
Jediný problém je… že ony toho mají plné zuby. Komedie. Hrají: Diane Keaton, Mandy Moore, Gabriel Macht, Tom Everett Scott, Lauren Graham.
Vstupné: 60,-Kč, komedie  USA 100min


 
Sobota 11.8. – neděle 12.8.  20:00 hod. SUNSHINE

Slunce umírá…
Padesát let v budoucnosti naše Slunce začíná vyhasínat a tím ohrožuje samotnou existenci života na Zemi. Proto se k naší hvězdě vydává kosmická loď Icarus 2 s osmičlennou posádkou a obrovskou jadernou náloží, která by se měla pokusit Slunce znovu zažehnout. V těsné blízkosti Slunce ale posádka zachytí nouzový signál lodě Icarus 1, která před šesti lety zmizela beze stopy při pokusu o dokončení stejné mise…
Nová sci-fi režiséra Dannyho Boylea (Trainspotting, 28 dní poté) vychází z vědeckých poznatků o možném konci naší civilizace, ale zamýšlí se nad tím, co by se stalo, kdyby k podobnému kataklyzmatu došlo v relativně blízké budoucnosti. Globální katastrofa je ale jen rámcem, do něhož jsou zasazeny osudy osmičlenné posádky. Nejde o superhrdiny, ale o experty, pro které je nasazení vlastního života samozřejmostí a kteří si jsou vědomi, jak málo zmůže jejich obrovská loď proti tisícům stupňů žáru slunce a proti mrazu kosmické prázdnoty.
Film vznikl ve spolupráci s odborníky NASA a Centra pro evropský jaderný výzkum.
Vstupné: 60,- sci-fi  USA 100min


 


Úterý 14.8. – středa 15.8. 20:00 hod. RENESANCE – filmový tip


Paříž 2054 – Věčný život nebo smrt.


Paříž, rok 2054. Právě kdosi unesl mladou ale nesmírně zkušenou výzkumnou pracovnici Ilonu Tasuiev (Romola Garai). Nikdo nepožaduje výkupné a první pokusy o její záchranu jsou bezvýsledné. Avalon, obří nadnárodní korporace, v níž pracovala, ji chce za každou cenu najít, proto si její výkonný předseda Dellenbach (Jonathan Pryce) vyžádá, aby byl do případu zapojen důstojník Bartholomew Karas (Daniel Craig) – specialista na vyhledávání rukojmích a nejkontroverznější člověk v policejních službách.

Čtěte dále:   LÁSKA NEBESKÁ (TADY VARY 4)

Karasovi se podaří najít spojitost mezi Ilonou a zdiskreditovaným vědcem Dr. Jonasem Mullerem (Ian Holm) a setká se s její neméně krásnou sestrou Bislane (Catherine McCormack). Postupně sestaví zajímavý profil pohřešované dívky a pomalu začíná zpětně mapovat její pohyb po nebezpečných městských džunglích, ve které se kdysi idylické pařížské čtvrti proměnily. Snadné to ale rozhodně mít nebude. Kdosi ho sleduje, dostává anonymní výhrůžky, svědci jsou jeden po druhém vražděni a o život jde i jemu samému.


Karas postupně ztrácí půdu pod nohama, netuší totiž, jestli je hledaná dívka obětí či padouchem, andělem nebo monstrem. Nalezení Ilony se stává otázkou života a smrti, a to nejen pro něj, ale pravděpodobně také pro celé lidstvo.


 


Snímek Renesance je výsledkem několikaleté spolupráce pěti talentovaných filmařů, jejíž začátek se datuje na 10. září 1999. Tehdy producent Aton Soumache sjednal schůzku technického odborníka na 3D animaci a specialisty na technologii motion capture Marca Mianceho se scenáristy Alexandrem de la Patellièrem a Matthieuem Delaportem. Přestože žádnému z nich nebylo přes třicet a každý pocházel z úplně jiného prostředí, navázalo na první setkání několik dalších a postupně se projevovala i sílící touha společně zrealizovat projekt, který ze začátku vypadal jen jako nesplnitelný sen. Film Renesance vznikl s rozpočtem 15 milionů Euro v koprodukci Francie, Velké Británie a Lucemburska. Z vizuálního hlediska je často přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu a je téměř celý černobílý


 


Režie: Christian Volckman


Hrají: Daniel Craig, Romola Garai, Jonathan Pryce, Ian Holm, Catherine McCormack


Scénář: M. Delaporte, A. de La Patelliere, P. Raynal, J. B


Hudba: Nicholas Dodd


Vstupné: 60,-Kč, akční thriller  FR 100min


Sobota 18.8. – neděle 19.8. 20:00 hod. VELKEJ BIJÁK
Víme, že je velkej. Změřili jsme ho.
Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela „normální“ příslušník „X-mutantí“ komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici.
Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera .
Vstupné: 60,- filmová parodie USA 90min
                                                                               
Sobota 25.8. – neděle 26.8. 20:00 hod.
Úterý 28.8. – středa 29.8. – čtvrtek 30.8.  20:00 hod.
VRATNÉ LAHVE   
Hrdinou Vratných lahví je bývalý učitel Josef Tkaloun. Definitivně se rozhodl opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Tkaloun je plný aktivity, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu ženy Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny aktivity svého muže, Tkaloun přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem… I když pod jeho režií situace občas dostávají poněkud groteskní obrysy.
Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Pavel Landovský,Jan Budař, Nela Boudová, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Robin Soudek, Martin Pechlát, Božidara Turzonovová.
Vstupné: 70,- komedie ČR 100min


                                                                     


V ZÁŘÍ 2007 uvidíte:    


                                                                   


1.,2. MISS POTTER


4.,5. NEXT


6. TAXI 4


8.,9.SIMPSONOVI VE FILMU – pro celou rodinu


11.,12.,13.,15.,16.HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD


18.,19.DANNYHO PARŤÁCI 3


20.DISTURBIA


22.,23.TRANSFORMERS


25.,26. DIVOKÉ VLNY – pro děti


25.,26. WARHOLKA


27. INÉ SVETY – art film


29.,30. CESTA BOJOVNÍKA


 


                                                 


 

myska

One thought on “Program kina v měsíci srpnu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vzhůru na Bobík - tip na výlet

So Čvc 21 , 2007
V našem dnešním tipu na výlet se malinko vzdálíme od Humpolce a opět se podíváme na překrásnou Šumavu. Ta je poslední dobou velice populární a pokud sem vyrazíte v letních měsících, pravděpodobně narazíte na hordy turistů a především pak na neomalené šlapače horských kol. Obzvláště v exponovaných místech Kvildy, Modravy […]

You May Like

Témata