PROJEKT EXPLOZE – extra porce lokálního zeměpisu

Od letošního roku se středoškoláci v kraji Vysočina budou v rámci výuky zeměpisu seznamovat s explozí, která nenapáchá žádnou škodu a naopak pro ně bude velmi přínosná. EXPLOZE – neboli zkratka vycházející z názvu projektu Extra porce lokálního zeměpisu, je počinem, kterým by ve svém důsledku měl zajistit lepší znalosti středoškoláků o svém regionu a také o moderních metodách v zeměpise a geoinformatice, které využijí ve svém každodenním životě. Oproti svým vrstevníkům z jiných krajů České republiky, kde se podobné projekty neuskutečnily, by tak mohli žáci a studenti středních škol v kraji Vysočina získat konkurenční výhodu například při vstupu na vysokou školu nebo do zaměstnání a zcela jistě bude podpořen jejich patriotismus k regionu, ve kterém žijí.

Projekt je vypracováván na základě výzvy Krajského úřadu kraje Vysočina pod hlavičkou Katedry geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci. Je spolufinancován z Fondu Vysočiny v rámci grantového programu GIS VII – 2007 a Univerzitou Palackého v Olomouci. Účast v projektu je přitom díky této podpoře pro všechny zapojené školy i učitele zcela zdarma. Všichni vyučující, kteří se zúčastní semináře konaného ve čtvrtek 15. května 2008 v Jihlavě, si odnesou na své školy výukové materiály v podobě pracovních sešitů i CD s prezentacemi k jednotlivým lekcím. Těch je v projektu realizováno celkem devět, přičemž nejprve se žáci a studenti středních škol seznámí se základními údaji o kraji Vysočina, později plní úkoly z různých okruhů, jako například hydrologie, fyzická a sociální geografie nebo třeba dálkový průzkum Země. V závěrečné deváté lekci se teprve žáci a studenti seznámí s tím, co to geoinformatika vlastně je a kde všude ji při řešení zadaných úkolů využili. Nebudou tak zahlceni nudnou teorií, ale na praktických příkladech získají vědomosti a dovednosti, které mohou být velmi užitečné.


 


Ve školním roce 2008/2009 se mohou navíc žáci a studenti středních škol v kraji Vysočina těšit na soutěž. Na internetových stránkách projektu budou zadávány úkoly pro jedince i kolektivy, připraveny budou na závěr samozřejmě i pěkné ceny.

Čtěte dále:   Ještě chvíli v kolonách. Jihlavský tunel je téměř opravený, průjezdný bude ale nakonec až příští týden

 


Pokud by se ještě učitelé chtěli do projektu zapojit, nechť, prosím, kontaktují řešitelku projektu Alenu Vondrákovou na emailu al.vondrakova@volny.cz  nebo se informují na internetových stránkách soutěže www.geoinformatics.upol.cz/app/exploze. Všem školám, které se do projektu budou chtít zapojit dodatečně, budou výukové materiály poskytnuty poštou.


 


Kontakt:


Bc. Alena Vondráková – al.vondrakova@volny.cz


mobil: +420 604 402 502


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mistrovství světa v taekwondo 2008

Út Kvě 13 , 2008
Je dobojováno. Bohužel ani jedné z našich reprezentantek se nepodařilo dosáhnout na medailové pozice. Čtěte dále:   Zámecké vetešnictví

You May Like

Témata