Ve využívání internetu je Vysočina v čele

3

Kraj Vysočina letos přispěje k rozvoji informačních technologií téměř třemi miliony korun. Zájemci se mohou o peníze ucházet v rámci tří nových grantových programů, které schválila krajská rada.

Milion je k dispozici na pořízení webových stránek malých a středních podnikatelů a také měst a obcí. Dalších šest set tisíc korun pak na popularizaci internetu,“ řekl vedoucí odboru informatiky krajského úřadu Petr Pavlinec. Na třetí kolo grantového programu Obce na síti kraj v únoru nabídl 1,3 milionu. Ve dvou předchozích rozdal 2,4 milionu. Letošní novinkou je příspěvek k tvorbě nových internetových stran podnikatelů či ke zvýšení obsahové a výtvarné úrovně těch nynějších. To samé platí pro města a obce, které mohou podat projekty na podporu komunikace s občany, například prostřednictvím elektronické podatelny a podpisu. Maximální příspěvek na projekt je patnáct tisíc korun, uzávěrka je 18. srpna.
Do grantového programu Popularizace informačních technologií se poprvé mohou přihlásit i zájemci, kteří nemají sídlo v kraji Vysočina.
Musejí však prokázat, že peníze budou vynaloženy ve prospěch jeho rozvoje. Program podpoří nejlepší nápady, soutěže či jiné zajímavé aktivity, jejichž výsledkem bude zvýšení zájmu různých skupin obyvatel o internet. Maximální příspěvek je 100 tisíc korun, uzávěrka v červenci.
Ze 729 měst a obcí kraje může elektronicky komunikovat větší část, což je nejvíce v České republice. O dobré úrovni jejich webových stran pak svědčí řada ocenění v prestižní soutěži Zlatý erb. Úřad letos poprvé mohl vyhlásit její krajské kolo a nejlepší ocenil hodnotnými cenami.
Přesné informace o grantových programech jsou na adrese: www.kr-vysocina.cz.

Axl

3 thoughts on “Ve využívání internetu je Vysočina v čele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj dá miliony na rozvoj hotelů

Út Kvě 27 , 2003
Kraj Vysočina podpoří rozvoj venkovské turistiky šesti miliony korun. „Peníze z rozvojového fondu rozdělí podnikatelům, kteří zvýší kvalitu ubytovacích služeb, a mezi projekty, které přispějí k turistické přitažlivosti regionu a k jeho propagaci. Grantové programy dnes ke schválení doporučila rada kraje,“ řekl první zástupce hejtmana Miloš Vystrčil.

You May Like

Témata