Promenádní koncert – Humpolecký dixieland

Neděle 20.06.2021 18:00

Místo konání: Humpolec, MIKÁDO, Havlíčkovo náměstí

MěKIS Humpolec si pro vás v letošním roce připravil žhavou novinku. Na otevřené scéně před novou budovou MIKÁDA je pro vás každou sudou neděli v podvečer připraven promenádní koncert.

Dnes vám zahraje pravou dixielandovou muziku Humpolecký Dixieland, kapela, která prošla vzhledem ke svému žánrovému vyhranění poměrně složitým vývojem a má za sebou již přes 130 koncertů. V posledních letech pravidelně vystupuje na prestižních žánrových festivalech, na přední jazzové scéně – JazzDock Praha a dalších..

Ing. Pavel Kout, zakladatel a kapelník v jedné osobě, o kapele říká: Snažíme se zaměřit na modernější tzv. Anglickou dixielandovou školu, která přiblížila mizející dixieland široké veřejnosti (revivalismus). Mezi nejvýznamnější orchestry této školy se řadí orchestry Chris Barbera, Acker Bilka, Kenny Balla.

Pro zpestření jsme do repertoáru zařadili i pár skladeb Voskovce a Wericha, divadla Semafor či Ivana Mládka…

Naší snahou je dělat muziku, která fanoušky tohoto žánru osloví, přinese jim radost a potěšení, ale hlavně bude společně pro nás všechny tím opravdovým hudebním sanatoriem…

https://humpoleckydixieland.webnode.cz

https://www.facebook.com/humpolecky.dixieland

 

 

 

pravou dixielandovou kapelu! Chceme se s Vámi podělit o zážitek vychutnat si tuto krásnou  muziku, která se na počátku minulého století stala základem jazzu.

Více zde: https://humpoleckydixieland.webnode.cz/

Vstupné je zdarma.

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Letní platforma Humpolec

Út Čvn 15 , 2021
Program 16.-30.6.2021

Témata