Radniční listy

101

Únor 2016

Odkaz na Radniční listy zde:

http://www.mesto-humpolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=227419

Čtěte dále:   Video: 4. zasedání zastupitelstva města

Petr

101 thoughts on “Radniční listy

 1. Jak tedy dopadlo včera zastupitelstvo města? Kanál youtube hlásí, že žádné video není z důvodu porušení podmínek. Díky za reakci.

  1. Koukal jsem na to večer a ještě to tam natáčel nějaký pán na kameru na stativu, asi věděl, že s tím videem je to fraška.
   Naštěstí to natočil ač ho starosta vyzval, že je to zbytečné, že se to vysílá on-line

   Do konce jsem to nedokoukal, protože to bylo jak přenos ze sněmovny CR

     1. Demokracie nebo strach z lobby velkopivovarníků a autodopravců.

     2. Co to tady blekotáte o tom, že natáčené video bylo nějak zmanipulované. Na zasedání jsem byl a video viděl. Odpovídalo naprosto průběhu jednání. Pánové ze spolku dostali po zásluze na frak, starosta je utřel jak slzu. Bylo až trapné jak se tam prezentovali, nakonec hlasování o územním plánu 18 ku třem, kteří se zdrželi /Štěrbová, Mácha, Hrdlička/ ukázalo, že ani oni sami nejsou jednotní !! Taktéž dopadli, když se snažili odsunout z plánovaných akcí rekonstrukci ulic Masarykova/Hálkova. Je zřejmé, že ta parta, která měla v programu jediný bod a to dehonestaci vedení radnice končí. Díky Bohu za to !

     3. Neberte si Boha do huby !! Jestli ten to vidí, tak Vám to tam nahoře jistě spočítá!! Stejně jako nám všem, na zemi se spravedlnosti a patrně ani práva nedočkáme.
      V atmosféře, která připomíná ducha těžkého normalismu nemůžete čekat od opozičních zastupitelů pevný postoj. Jsou totiž jmenovaní a odvolatelní vedením města a jeden z nich také vedením pivovaru – tudíž snadno vydíratelní. Mrzí mě, že ze slušných lidí, kteří nesouhlasili se zrušením autobusového nádraží, děláte nějakou bojůvku bezpáteřních zpátečníků a pomlouvačů starosty. Starosta je sprosťák nadávajícím ostatním členům zastupitelstva, ale i podřízeným úředníkům a dokonce i externím spolupracovníkům a dodavatelům zakázek pro naše město. Tak nebo tak jsme rádi, že tato kapitola je za námi a teď se hošííí předveďte, co jste si pro nás připravili.

     4. Zastupitelé jsou jmenovaní a odvolatelní? Asi žijeme každý někde jinde.

     5. Pardon, myslel jsem ve svých profesích – tj. ředitel školy, zástupce ředitele, podržtaška bernarda ….

     6. Konečně zvítězil zdravý rozum nad lží a nenávistí!

     7. Konečně zvítězili prachy a podnikatelské loby nad zdravým rozumem a pohodlím těch neobyčejnějších spoluobčanů, jež musí jezdit autobusem.

     8. Aneb jak se nekdo snazil prodat vlastni pozemky a kdyz to nevyslo, zkusil se pomstit mestu. K tomu poslouzila skupinka , ktera jenom nepochopila k cemu ma slouzit a snazila se vystupovat a myslet samostatne. A vysledek mohli vsichni zajemci sledovat nekolik mesicu online.

     9. Ale jsou tu i jiní, kteří to s pozemky umí lépe – levně koupit, pak nechat převést na jiný druh pozemku (zatím v rámci úp) a ejhle najednou jsou majiteli hodnotných parcel

     10. To je mozne a jedina sance je na to upozornit, pokud je to pravda, neni problem to prokazat a urcite jsem pro. Co ale je podraz, zacit boj proti stavbe obchodaku, s tim, ze je na nevhodnem uzemi a design neodpovida jeho nahledu na svet a „zapomene“, ze na jeho pozemku o par stovek metru vedle tyto problemy nevadily.

  2. Nejaky chudak ho oznacil za nevhodny obsahem. Na webu mesta uz je vysvetleni. Je tam umisten i dostupny vcerejsi zaznam ze zasedani. Ten strach z publikovane pravdy jim nahnal do kalhot! Tak to dal spolek zablokovat.

 2. „Nedostupnost videozáznamu z 9. zastupitelstva na službě YouTube
  icn-zm-online
  Důvod nedostupnosti a odkaz na náhradní způsob zveřejnění nesestříhaného videozáznamu v plné kvalitě.

  Vážení spoluobčané,
  omlouváme se za nedostupnost záznamu ze včerejšího jednání Zastupitelstva města.

  Nedostupnost videozáznamu je způsobena externím zásahem uživatelů, kteří nahlásili provozovatelům YouTube daný videozáznam za obsahově nevhodný. Společnost YouTube se bohužel rozhodla těmto uživatelům vyhovět a na základě jejich žádosti videozáznam odstranila.

  Město Humpolec se proti tomuto kroku odvolalo a nyní čekáme na vyjádření společnosti YouTube.

  Celý, nesestříhaný videozáznam v plné kvalitě proto naleznete na níže uvedeném odkazu.

  Děkujeme za pochopení.“

  1. Co jineho cekat od sdruzeni Proti Humpolci. A ze z toho opet obvini starostu, uz jenom dokazuje vrchol ubohosti. Uvidime, co dalsiho jejich loutkovodici maji s nimi secviceneho, zatim je to proti kasparkovi ze Sokolovny slabota. A ze se jejich hlavni loutka pi.Sterbova opravdu snazi. Nastesti se ukazalo, ze vetsina nechce prosazovat zajmy nekterych jedincu a dokaze se rozhodnout pro momentalne nejlepsi variantu.

   1. Myslím, že členy „spolku“ hodně přeceňujete a možná máte náběh na nějaké nepěkné duševní onemocnění!! Říká se tomu stihomam!

    1. Tak, ze bych je precenoval, toho se opravdu bat nemusite :). Jinak dekuji za starost, na rozdil od nekterych clenu spolku jsem dusevne v poradku.

 3. Pokrok zvítězil jak za starých zlatých časů. Už máme vyvěsit vlaječky a kráčet radostně v průvodu?

   1. No, spíš jde o to, zda-li za to nebudeme potom popotahováni – jako že máme něco proti starostovi?

     1. Ale bacha, nedělejte průvod v pátek v jednu odpoledne – to by se vám tam mohl zaplést sám pan starosta, který už má padla a šupe si to ve velké pohodě domů…..

 4. Byla to totální prohra obskurního spolku pro Humpolecko v přímém přenosu! Veškeré nemalé peníze, vynaložené úsilí a čas, vylétly komínem! A zůstala jen pachuť!

  1. Děkuji spolku pro Humpolcko, že upozorňuje na nešvary současného vedení města!
   Nemyslím si, že šlo o vyhozené úsilí a peníze (neveřejné). Naopak, působením spolku se odhalilo spoustu zajímavých věcí a především to, že nelze odporovat Starostovi, aniž by jste dostali nálepku blbec.

   1. No vystupování členů spolku na posledním zastupitelstvu je hodno názvu který jste použil. Byla to ubohost sama, podívejte se na záznam.

    1. Koukám na to a beru to tak, jak to vidím:1) Myslíte P. Janotovou, jak neuměle a dosti hloupě obhajuje úpravu křižovatky u mlíčňáku – „já si myslím, že to bude lepší“ není argument! „Zúžení“ jako bezpečnostní prvek je problematické – viz. ul. od pošty směr autobusák, když projíždí 2 autobusy najednou, tak mají skutečně velký problém se vejít – to považujete z bezpečné?

     1. P.Vystrčil není členem spolku? Že – takže toho nepočítám a jsem zvědav, co uvidím dál. Zatím žádná ostuda opozice.

     2. P.Starosta lehce zesměšnil P.Kostřicovou, když žádala o vysvětlení k hlasování ohledně financování rekonstrukce křižovatky u mlíčňáku
      P.Ságl dobře poukazuje na to, že bohulibé stavby našeho města (tenisová hala, ale jistě tam spadne i lanové centrum) se nám při údržbě dosti prodražují. A pak nezbývají finance na důležité projekty – třeba kanalizaci, nekapacitní ČOV, rozpadající se silnice!

     3. Jde o věc názoru – mě přijde, že starosta občas kecá naprosté nesmysly, které snad nemůže myslet vážně. Na druhou stranu, některé věci, které uvádí, mají svoji logiku, věci se vyvíjejí v čase a na začátku asi nemohl vědět, jak se vše vyvine, že bude vypadat, že bere úplatky, a pod. Nechápu, že se rozumní lidé nedokáží dohodnout!!!!!

     4. „Obchodní centrum postavme a pak se ukáže“??? No to je pěkná blbost, já už teď vím, že na značkové hadry a boty nebudu mít peníze. Ale nemajetný póvl nemá co kecat, že?

     5. Právě, že ti rozumní se dohodli. Po delší době lze, v Humpíku :-), lépe dýchat.

     6. Buďme rádi, že tu budeme mít obchodní centrum. Aspoň se trochu zařadíme mezi HB nebo PE a mladí tu zůstanou…

     7. Nekapacitní ČOV, kanalizace, rozpadající se silnice? O kterém městě přesně píšete?

     8. Jestli je obchoďák to pravé, co tu udrží mladé ? Značně pochybuji. Konzumem značkového zboží ku lepší společnosti. To snad nemyslíte vážně??

     9. Jasně, v Humpolci s kanalizací a ČOV nikdy problémy nebyly!! I proto jdou nemalé finanční prostředky do projektů právě na řešení kanalizace a ČOV.

     10. Ukázal se v tomto hlasování nesporně zajímavý fakt. Zastupitelé zvoleni za ANO vydupali s se svojí lídryní, to samé nestraníci za ČSSD se vybodli na názor těch, za které byli zvoleni a bohužel i dvojice z KDU ČSL se rozhodla hlasovat pro.
      Je to na velké zamyšlení hlavně v ČSSD a KDU ČSL. Ano v Humpolci vlastně neexistuje.

     11. Pořád lepší než být alibista a zdržet se hlasování.

     12. Tak nám prosťáčkům už konečně prozraď kdo ty loutky vodí, buď od té dobroty!

     13. Nic nového pod sluncem,město pro byznys ze zákulisí pevně řídí skupina velkopodnikatelů prostřednictvím zavázaných loutek. Rýzner je proti nim malá, trapná rybička.

     14. Na jaképak zamyšlení v KDU? Drtivá většina členů místní organizace byla pro schválení územního plánu, že se Mácha zdržel je jeho problém.

     15. Skutecnosti je, a z verejnych materialu k uzemnimu planu je dolozitelne, ze mistni organizace CSSD i KDU-CSL vyjadrili svuj nesouhlas s casti UP, ktera resila vystavbu noveho terminalu a vyuziti stareho autobusaku na obchodak. Proste koalicni partneri se v tomto pripade asi vydali rozdilnou cestou. V zastupitelstvu vsak nakonec zvitezil zdravy rozum!

     16. Jaké dopady pro město bude mít schválení nového územního plánu ukáže nejbližší budoucnost.

      Zdravý rozum prý zvítězil, možná zvítězil spíše strach před zastrašováním od velkých podnikatelských skupin na některé zastupitele.

     17. No jo Humpolec řídí Bakala,Sehnal,Tykač a Kellner, jak jinak !

     18. Okruzni ul. bude kolen noveho obchodniha centra moc pekna. Nyni zacali s vyrezanim krovin a zacina to prokukovat. Plac po starem autobusaku je uz skutecne nepekna vizitka mesta.

     19. Až budou lidé přebíhat frekventovanou ulici Okružní z nového AN, to bude také pěkné. A provoz se ještě zvýší po plánovaném rozšiřování firem Bernard, Duo Trans – dopravní společnost, Galma v lokalitě ul. Pražská – viz. pelh. deník.cz., zpráva z jednání zastupitelstva HU.

     20. Tak se tam udělá přechod se semaforem. Jsou jiné věci než řešit do nekonečna tuhle kravinu.

     21. Přesně tak, přechod už tam je. Ještě dodělat pořádný semafor.

     22. Myslím, že není třeba věc dramatizovat. Přes ul. Okružní v úseku od kruháče kolem fotbaláku k ul Jihlavské přechází denně mnohem větší množství chodců než chodí a bude chodit na autobusák cestujících. Přestože je v tomto úseku města mnohonásobně větší zatížení dopravou, nepamatuji si, že ba zde došlo ke kolizi s chodcem. V pohodě to řeší bezpečné přechody pro chodce.

     23. Je smutné, že tady většina lidí nechápe, že Humpolec se zbavil možnosti míti městský dopravní terminál, tak jako každé civilizované město. Další obchoďák zde asi mladé těžko udrží, ale kvalitní dopravní spojení s velkými městy určitě ano. Toho se ale naši zastupitelé vzdali !

     24. Neviděla bych to tak černě. Většina lidí spíše pochopila, že to nemá cenu řešit komentáři. Až to zastupitelstvo odejde do důchodu, tak se dá něco změnit. S touhle partou se ani nedomluvíte česky.

     25. Jedina parta, co tady neumi cesky, je ta protihumpolecka. Taky obcas netusim, jazykem ktereho kmene tady prispivaji.

     26. Smutne je, ze nekteri jedinci zamrzli v dobe, kdy existovala pouze verejna doprava a auto bylo privilegium nekterych obcanu. Dnes je to naopak, humpoleckym vlakem cestuje naproste minimum lidi a autobusove spojeni funguje i bez nejakeho skanzenu AN. A ze by nejaky terminal udrzel nekoho ve meste, to nemuzete myslet vazne. Anebo se mylim?

     27. Takze zamestnanci firem, ktere jsou dnes na druhe strane silnice, tuto preskakuji? Nekteri lide resi neuveritelne hovadiny. Jinak doporucuji si zjistit, kolik cestujicich uziva AN dnes a nestrasit tady s davy, ktere tam byly mozna pred 20 lety.

     28. Zapomíná se na jeden zcela viditelný fakt. Nadáváte na stav AN. Ale byl to především jeho vlastník, který ho přivedl k této smutné vizáži,neinvestoval do haly, do okolí nádraží a když to nyní vypadá tak jak vypadá, honem prodat.
      Bože chrań nás před podobnými soukromými vlastníky.

     29. A ty by jsi clovece jako vlastnik investoval do neceho co ztratilo svuj puvodni vyzam???

     30. Jsou prostě lidi, kteří nemají rádi změnu, tak budou bojovat ať se jedná o rozhlednu na Orlíku nebo nefunkční autobusák. Já se k nim nepočítám 🙂

     31. Nemějte některým za zlé, že nemají rádi změnu. Třeba jen věří v Murphyho, který praví, že každá změna je vždycky k horšímu…

     32. No ono někteří rádi změny, jen když se to netýká jich. To jsou pak pro rozvoj a změny. Ale aby se sebrali a zmizeli do důchodu, tak takovou změnu oni neradi.

     33. Nádraží mohl vlastník zmenšit, rekonstruovat objekt stávající haly a popřemýšlet jak tento prostor oživit.
      Nechat to spadnout málem na hlavu není umění.
      Vlastník mohl přistoupit i více partnersky k městu a o změnách stávajícho nádraží více diskutovat s vedením. Místo toho zastrašoval zastupitele tím, že zde umístí parkoviště kamionů.

      Ano, doba se mění, zrychluje, to všichní ví. Ale zastavět tento strategický prostor nákupním střediskem je nesmysl.
      Autobusy by na nádraží jezdily, jen by starosta musel najít odvahu a zrušit prostor u lahůdek pro dálkové spoje a ponechat zastávku pouze pro spoje směr Jihlava, Havlíčkův Brod.
      Nikomu z lidí by docházka k nádraží, popř. na parkoviště u nádraží neuškodila.

     34. Mně se úplně příčí mluvit do soukromého vlastnictví. Když to takto chtějí ať to mají. Obchoďák tam nebude špatnej. Zase se jedné o peníze ze soukromého sektoru, tak jenom dobře. V Třeboni teď otevřeli nový Kaufland uvnitř supr, ale z venku by se mohli v Humpolci polepšit zdá se mi moc plechovej 🙂

     35. Styl Kauflandů je v ČR stejný,žádný architektonický skvost nečekejte. Možná v Rakousku by byl jiný,tady si sednem na zadek před soukromým investorem.

      Nikdo do soukromého vlastnictví hovořit nechce, ale pokud se to týká veřejnosti a využívání služeb je to bohužel třeba. A u nás to zastupitelé zazdili. Zalekli se.

     36. Většina lidí nechce mluvit do soukromého vlastnictví do chvíle, než na soukromém pozemku vedle jejich domu má být něco, co oni tam nechtějí. Potom je všecko jinak.

     37. Sousední spory dobře řeší nový občanský zákoník. Podle mě by se mohlo město trochu na investory zatlačit, aby zde postavili aspoň něco co má nějakou architekturu po vzoru Rakouska nebo Německa.

     38. Muzete mi vysvetlit, jakym pravem mluvite za ostatni cestujici? Busem obcas jezdim a vyuzivam mestske zastavky. AN mi je u … Vy mi pripadate, ze jste se tady vynoril z ery sociku, kdy jedna cervene pomazana hlava rozhodovala za vsechny a o vsem. Chtel bych videt vas, kdyby jste neco vlastnil a soused prisel s tim, ze se mate o svuj majetek lepe starat a tu psi boudu natrit na zeleno. A vratka nechat otevreny, aby si mohl dojit na zahradu pro ovoce. Budicek, socik je davno pryc, i kdyz ve vedeni EU to tak nevypada.

     39. Proberte se Vy. Mlít pořád něco o socialismu je mimo mísu. Každý vidí, že nádraží nechal schátrat současný majitel, který za 20let co ho má nijak nemodernizoval. S tím nemá socialismus nic společného.

     40. Pochopil jste predesly prispevek? To ze nic nevlastnite a chcete poroucet ostanim vlastnikum je krok pred vyvlastnovanim. I kdyz fanatici ze spolku Protihumpolecko by omezovali jenom nektere podnikatele, hlavne ty, kteri jim neskocili na jejich kecy. Takze co tam mate dal, soudruhu spolkari?

     41. Jde o to, že nešlo jen o soukromý pozemek soukromého vlastníka, ale soukromý vlastník, či zájemce o koupi natahoval ruku na pozemek města. O ten tady šlo. Takže pokud by si Icom řešil svoje na svém, možná by situace byla jiná, jenže se dohodl s developerem a pak oba tlačili na zastupitele, aby se prodalo strategické parkoviště. Tedy majetek někoho jiného.
      A mnozí se zalekli a pod tlakem velkopodnikatelů couvli.
      Soukromý kapitál se bohužel chová tak, že ta tolik kritizovaná věrchuška KSČ byla neškodným odvarem proti dnešním tlakům.

 5. Nyní je potřeba co nejdříve vybudovat na starém AN a přilehlých prostorách nákupní centrum, tak jak určuje nově schválený územní plán. Neotálet, protože ti fanatici ze spolku proti rozvoji Humpolce zas vymyslí nějakou békárnu !

   1. Nejenom. Nevzdělaný, pomýlený, arogantní, zlý a vše penězi a silou tlačící fanatik. Tak je to správně, není-liž pravda pane učiteli?

    1. Nikdo neví jestli Kaufland bude, Dekor ještě neprodal pozemky u komínu bývalého ČML, investor nabízí minimum a bez nákupní zóny v celém rozsahu se stavět nebude nic…Ale to příznivcům rušení nádraží nedochází

     1. Bezte uz s tim AN nekam, jste jak zaseknuta deska, porad melete AN,AN,AN,AN… Mate v hlave taky neco jineho?

     2. Víte, to musíte vysvětlit především těm lidem ze spolku. Kdyby měli krapet rozumu tak toho nechají a věc bude vyřešena ke spokojenosti nejméně 80 % občanů Humpolce. Jinak s Vámi souhlasím, už těch řečí kolem AN bylo dost.

     3. A jak to víte že nejméně 80% všech občanů je pro likvidaci AN? Tady proběhla nějaká veřejná anketa? Jediné co tu bylo k vidění byla petice, kterou podepsalo nějakých 1500 lidí během týdne. Lžete. lžete. lžete. A nechte laskavě na každém o čem chce mluvit. Zatím nejsme Vaši otroci, i když se tak k nám chováte.

     4. Nebuďte tak vztahovačnej. Každý ví, že takto velké socialistické AN ztrácí logiku. Dnes lidi nemají čas někde stát na autobusáku, když to osobákem nebo spolujízdou vyřídí 3x rychleji a možná laciněji…

     5. Odvádíte pozornost. Žádný ověřený podklad pro svá tvrzení nemáte. Jste lhář, nic víc. U politiků běžné.

     6. Pravdou je, že nikdo pořádně neví, kolik je příznivců likvidace nádraží a kolik pro zachování.

     7. A k čemu by to bylo asi tak dobré? O tom, co si udělá se svým majetkem vlastník je jen a jen věcí majitele! Ale to je pořád dokola!

     8. To ano. Ale kdyby mu město nelezlo do pr…le, tak se nic nemění a musí provozovat řádně nádraží. Ze zákona !!!

     9. Od blba se nechat poucit? To je absurdni pozadavek, ten uz v mozku mimo AN nic jineho nema.

     10. Když to půjde tak dál, tak by nejraději vyvlastňovali. Jako v HB při obchvatu. Vlastníkovi dát almužnu a 95% shrábnou stavební firmy se sídlem v Izraeli…

     11. Když to čeští vejžírkové nedokáží postavit,tak holt musí Izraelci.

 6. Ten článek byl o tom, že zastupitelé vcelku rozumně schválili nový územní plán a tudíž je konečně možné mimo jiné připravovat území starého AN na nákupní zónu. Zdrželi se jen tři zastupitelé – Štěrbová, Mácha a Hrdlička. Tím je daný rozvoj tohoto území což jistě vítá většina občanů města. Vše ostatní jsou prázdné plky a bylo by nejlepší aby se věc dotáhla co nejdříve do konce.

  1. Doufejme, že těch 18 jmen už v příštím zastupitelstvu nebude. Ne za hlasování pro, ale za to, že veškerou argumentaci proti prodeji parkoviště brali jen jako vztahovačnou kampań proti sobě a zcela ignorovali názor,že nejenom Spolek pro Humpolecko nesouhlasí.

   1. Souhlas, absolutně je nezajímá názor voličů. Jednají jen na vlastní pěst. Žádný z volebních programů neobsahoval likvidaci AN. Naopak před volbami se ČSSD tvářila jak jí na zachování AN souhlasí. Lidé co podepsali petici ve spolku nejsou, ale ti pro ně neexistují. Jediné co tahle parta zastupitelů zná je vlastní názor, a ti co mají jiný jsou jimi místo argumentace urážení.

    1. Argumentace zastupitelů pro žádná nebyla, nikdo nedokázal přednést jediné slovo na jednání zastupitelstva, kromě pana starosty, ale to byla stará známá písnička….. Navíc někteří ani nevypnuli mobilní telefon, nebo to nedokáží, viz záznam z jednání.

     1. Proč neuznáte, že zastupitelé mohou mít také svůj názor ! A diskuzí k územnímu plánu bylo už mnoho, takže na jednání zastupitelstva byla další už zbytečná. Ostatně tam vůbec věcně nediskutovali ani ti co se v hlasování zdrželi ! Domnívám se, že zastupitelé dobře vědí kolik občanů města podporuje jejich názor. Takže pokud v zastupitestvu byl poměr hlasování pro nový územní plán 85 % ku 15%, tak podobná je situace mezi občany města. A že zde neustále píše a mlží ta menšina co podporuje akce spolku proti rozvoji Humpolce neznamená opak. Podle mého názoru by toho už měli nechat a uznat, že volení zástupci občanů rozhodli dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Poklad se vrátil na Vysočinu

Pá Úno 26 , 2016
V Havlíčkově Brodě je znovu k vidění unikátní poklad v podobě 341 ryzích zlatých a stříbrných mincí ražených na přelomu a v první polovině 17. století Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

You May Like

Témata