Říkal jsi TI AMO

Tento měsíc vyšla v nakladatelství MOTTO kniha humpolecké rodačky – Evy Rýznerové. „Říkal jsi TI AMO“ otevírá novou ediční řadu „příběhů psaných s chutí“ a navazuje na celosvětově velmi populární žánr reprezentovaný například knihami Pod toskánským sluncem Frances Mayesové nebo Jíst, meditovat, milovat od Liz Gilbertové. V knize, inspirované vlastním prožitkem, autorka sugestivně popisuje příběh ženy, která souběžně prožívá dva milostné vztahy – jeden s novým mužem, druhý s Itálií, která se pro ni stala druhým domovem.

Román se odehrává ve svižném tempu a nabízí originální česko-italskou love story nahlíženou s humorem. Kniha patří k nejprodávanějším titulům nakladatelství Motto.


 


Příběh mladé Češky, která se jedné letní noci zamiluje do atraktivního cizince. Pod jeho vlivem začíná měnit své každodenní zvyky a zcela podléhá nejen kouzlu romantického muže, ale především Itálie. Je snad konečně zamilovaná? Ale do koho víc – do Massiho nebo do božské italské kuchyně? Hrdinka je okouzlena středomořským způsobem života la dolce vita a s humorem přibližuje římské zvyklosti, charakter italských mužů, návštěvu rušných trhů, i to, jak správně vařit pastu. Kniha je plná vzpomínek na Itálii, podmanivého vyprávění o pozoruhodnostech a krásách Lazia, a nadto je proložena desítkami lahodných receptů odkoukaných přímo z kuchyně italské mamma.


V knize se dozvíte:


… jak se hrdinka sbližovala s italskou rodinou


… zda dokázala místo houskových knedlíků uvařit špagety „al dente“


… co je „sugo“, „mezzaluna“, „tostapanne“, „soffritto“ a mnoho dalších kulinárních zajímavostí


… jak peprně italsky zanadávat, či jak vyznat lásku…


 


A nejen to. Dle slov samotné autorky se kromě love story v knize pojednává i o prozření Češky, která je nejdříve okouzlena vším italským, ale časem naráží na spoustu nepochopitelných skutečností. Například: Proč její milý bydlí ve 30 letech u své maminky a absolutně nemá v plánu se odstěhovat? Proč italské ženy trpí milenky svých partnerů? Proč Italové nikdy nepochopí, že se Česká republika rozpadla v roce 1992 a neustále používají výraz Československo (i poté, co jim desetkrát zopakujete, že jste z České republiky)?

Čtěte dále:   Elegance molekuly Dejvického divadla živě v humpoleckém kině

Kniha je k dostání ve všech dobrých knihkupectvích, na www.motto.cz a na www.knihyzdarma.cz .


Recenzi na knihu najdete například na těchto stránkách: http://www.gurmanka.cz/2011/04/rikal-jsi-ti-amo


 


Velice zajímavý a přitažlivý blog autorky knihy: http://cuocadolce.blogspot.com/ aneb Láska je jídlo a jídlo je láska“.


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zumba víkend

Pá Dub 29 , 2011
Přijďte si užít víkend plný zumby, relaxace a dobré nálady Čtěte dále:   Folková Lipnice

You May Like

Témata