Sbírka pro největšího Čecha

3

Dobročinná sbírka na pomoc Tomáši Pustinovi otevřela 26. října konto dobrovolným příspěvkům. Výtěžek poslouží na nákup atypického invalidního vozíku. Pomůcka speciálně upravená pro nevšední rozměry pohybově postiženého Tomáše Pustiny stojí více než sto padesát tisíc korun.

Konto je vedeno u České spořitelny


Číslo účtu: 000000-0712253399/0800


                                      


Celostátní sbírka ve prospěch třicetiletého obyvatele Rozkoše u Humpolce potrvá až do 28. února 2008.


 


Tomáš Pustina podstoupil 15.října dopoledne operaci hypofýzy. Třicetiletý muž strávil čtrnáct dnů v hlavním městě kvůli operaci, při níž neurochirurgové zastavili nadprodukci růstového hormonu. Jinými slovy, největší, 226 centimetrů vysoký Čech, zřejmě více nevyroste. Alespoň částečně by měly ustoupit i s tím spojené zdravotní problémy. Pokud všechny obtíže skutečně odezní, Tomáš by se mohl začít trochu více hýbat,  bohužel na delší vycházky už se nikdy nebude moci vypravit. Také proto nyní Pustinovi shání peníze na elektrický invalidní vozík se speciální úpravou, neboť Tomáš Pustina váží 180 kilogramů a nosnost dosud nejbytelnějšího vozíku končí na 150 kilogramech. Navíc Tomáš  potřebuje zvláštní opěradlo na levou nohu, kterou nemůže ohnout. Jak nejvyšší Čech, tak i jeho rodiče, kteří o něj pečují, vzhlíží tak s nadějí k dobročinné sbírce, kterou právě kvůli penězům na maxivozík vyhlásil budíkovský úřad.


 
   


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

myska

3 thoughts on “Sbírka pro největšího Čecha

  1. Dá se ještě přispět ? Je potřeba pomáhat lidem,co to potřebujou a necpat si břich,potřebuju vědět,jestli je ono zmiňované konto aktivní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na Humpolecku došlo k několika dopravním nehodám

Po Říj 29 , 2007
Podzimní počasí zvyšuje nároky na řidiče. Vlhké vozovky, špatná viditelnost a nedostatečná soustředěnost mají na svědomí vážné dopravní nehody, které se udály v posledních dnech.

You May Like

Témata