Sjezdovka v Jiřicích

11

Tak jsem dnes dopoledne vyzkoušel novou sjezdovku na Zaječím vršku u Jiřic.

Začalo to všechno asi 2 roky zpátky, kdy obec Jiřice na obecním pozemku vytvořila deponii zeminy. Protože se v okolí stále poměrně intenzivně staví, rostl nový kopec celkem rychle. Netroufám si odhadnout kolik tisíc kubíků nebo tun zeminy se přesunula z různých stavenišť na louku u lesa kousek od dálnice a silnice na Speřice. Momentálně odhaduji kopec, který zvýšil sklon na jiho-západní louce tak na 40m. Z jeho vršku je krásný výhled nad stromy v okolí. Celkovou délku svahu odhaduji na cca 150m. Zpočátku poměrně prudký, ale od bagru bezpečně vyrovnaný svah s mantinely v dolních partiích přechází do širokého a mírného dojezdu na louce.zdroj: www.mapy.cz
 


Obec Jiřice o malém vleku neuvažuje. Náklady na pořízení, provoz, obsluhu atd. jsou přeci jen vysoké. Okolí svahu je relativně v rámci možností upraveno.
Bohužel až ke svahu nelze dojet autem, protože hned u silnice je na cestě závora. Ani parkování není v případě sněhových závějí na bocích komunikace ideální.


 


Zemina na svahu je několik týdnů upravená a tak je poměrně měkká a rozbahněná. Není samozřejmě porostlá trávou a tak nijak zpevněná. Vystupování na vršek sněhem, kdy se ještě noha boří do bahna, není moc příjemné. Shora to ale jede skvěle. Chtělo by to ujezdit a pořádný mráz …

 


Čtěte dále:   Návraty do sestavy Humpolci pomohly k prvním bodům

olaf

11 thoughts on “Sjezdovka v Jiřicích

 1. no tak jestli je tohle sjezdovka, tak sem asi z marsu….. ale pro deti na odpoledni radeni a uceni se jezdit na lyzich to asi bude stacit.

  1. je to úplně na ho….. jiřický starosta v tomto případě ujel mimo realitu, tam nebudou jezdit ani školy, ani nikdo jiný. Je to krátký, malý a bez vleku, to je nepoužitelné ….

   1. Nebojte se že to nemá pan starosta Veroěk s tou sjezdovkou promyšlený.Ještě se k areálu přivedou inženýrské sítě z obecních peněz nějaká hacienda se tam taky postavý no apak má krásné volné místa pro svvou rodinu(příbuzné).Jako tomu je i tedˇs jeho synem který pracuje jako dělník u obce Jiřice s jeho vlastním autem a platí mu amortizaci atd.(proč si obec nekoupí auto své?!)

  1. Když najedš na obrázek myší objeví se ti zdroj, kterému laskavě děkujeme. Na to já si dávám pozor. Olaf

   1. ptejme se vždy za jakou stranu je tento muž zvolený,čí je to strana ,no je to strana ODS….lze se pak něčemu divit?

   2. No ja kdyz najedu ve svem FF mysi na obrazek tak se mi ten alt nezobrazi :-), jen tak na okraj. Zkus pouzit title (title=“blablabla“).

 2. Osobně se domníwám,že takowý snowpark s řadou jumpů, beden a zábradlí by nebyl na škodu…a každý pořádný snowlover 🙂 si to klidně bude šlapat pešky…..hlawně ať je kde se wyřádit!!!!!!!

  1. No jistě,nebuďte tak líní,chcete přeci zařádit si v přírodě,radovánky,srandu a nejste z cukru,ne ?Takže šup dolu a šup nahoru a po „svejch“.Já to můžu nejlíp zhodnotit,já bych se z takvýho kopce totiž vůbec nepustila : )) Ale nebojte,on to má Sváťa promyšlený a kdyby nic jinýho ,tak vás tam,lenoši, vyveze třeba p.Ságl s koňma,ne ? Teď v květnu je to trošku pozdní příspěvek,ale sranda musí bejt a vždyť ono zase za chvilku napadne ! čaučik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

SLY RABBITS v Karambě

Po Lis 19 , 2007
V sobotu 24.listopadu se v Karamba Kafé Baru uskuteční koncert devítičlenné skupiny SLY RABBITS. Čtěte dále:   V Třebíči se konalo finále KPD mladšího žactva v atletice

You May Like

Témata