Šlágr kola se změnil v exhibici humpoleckého A.F.C.

1

Nejvíce očekáváným duelem 4. kola IV. třídy Pelhřimovska bylo utkání mezi A.F.C. Humpolec a hráči nedalekého Sokola Hněvkovice.

V předzápasových diskusích se řešilo mnohé, ale největší otázkou zůstávalo jediné. Co bude rozhodujícím faktorem? Zkušenost domácích či dravost hostí? Přehled či rychlost? Odpověď na sebe nenechala dlouhou čekat. Domácí v první půli ambiciózního soupeře vymazali ze hřiště, když mu nastříleli pět kousků. Tradičně vysoká návštěva tak opět viděla vítězství humpoleckých jinochů, kteří i nadále vládnou IV. třídě

Žáčkův hattrick nasměroval humpolecké k vysokému vítězství

Úvod zápasu, který měl opět velkou diváckou návštěvu, přinesl z obou stran poměrně velké množství nepřesností. Ty však ukončil úžasnou přihrávkou mezi obránce hostů domácí Kamil Marousek. A adresát této přihrávky, kapitán domácích Pavel Žáček, už neměl žádný problém míč uklidit na zadní tyč – 1:0 pro domácí. Neuplynulo ani šest minut a opět špílmachr domácích K. Marousek vybízel své spoluhráče ke skórování. Tentokrát však jeho nadýchaný centr z levé strany už nikoho ze spoluhráčů nenašel. Hosté se postupně oklepali a jejich aktivita směrem dopředu začala nabírat obrátky. Série závarů před brankou domácích okolo dvacáté minuty si skoro říkala o gól. Ale udeřilo na druhé straně. K přímému kopu ze vzdálenosti 35 metrů se postavil René Němec a jeho střela, i s přispěním brankáře hostí, skončila v síti – 2:0.

 

A o další čtyři minuty později bylo pro hosty ještě hůř. Domácí předvedli kombinaci z učebnice fotbalu. Sérii přihrávek „na jeden dotyk“ po ose Marousek – Duba – Štěpán – Žáček, zakončil kapitán A.F.C. a míč zamířil po třetí do sítě hostí. Hosté se ještě jednou pokusili zdramatizovat vývoj tohoto utkání. V obrovské šanci se ocitl kanonýr Radek Anděl, toho však „tváří v tvář“ výborným zákrokem vychytal domácí Robert Decastalo. Závěr prvního poločasu už patřil pouze humpoleckým. Ve 41. minutě zakončil jejich rychlý brejk aktivní kapitán P. Žáček a ve 45. minutě uzavřel skóre první půle Pavel Duba, když velmi pohotově dorazil do sítě odražený míč po přímém kopu Tomáše Čeledy. 

Hněvkovice si z Humpolce nakonec odvezly osmičku

Poločasový výsledek utkání, ač se jevil pro hosty poměrně krutý, byl vyjádřením kvality i efektivity domácích hráčů. Druhý poločas už s sebou nepřinesl žádnou dramatickou zápletku. Hosté sice v 53. minutě zásluhou Radka Anděla snížili, ale domácí hráči měli připravenou odpověď. V rozmezí mezi 64. až 69. minutou, zásluhou branek Tomáše Čeledy, Pavla Štěpána a opět Tomáše Čeledy dali konečnou podobu výsledku utkání. Dlouho očekávané derby tak oproti očekávání nenavídlo pražádné drama. Domácí naplno využili svých zkušeností a když se jim dařilo i v koncovce, snaživé hosty poslali domů s osmigólovým přídělem.

Ohlasy k zápasu

Martin Havel (trenér A.F.C. Humpolec): Tento zápas byl pro náš “nezkušený“ tým velmi důležitý. Hosté patří k favoritům této soutěže, a proto jsme očekávali vyrovnaný a tuhý boj. Musím však říct, že všichni hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, a to na všech postech. Jsem rád, že jsme dokráčeli k pohodlnému zisku tří bodů a nechci vyzdvihovat jedince, ale musím vyzdvihnout celý kolektiv.

Fotografie naleznete zde:

Petr

One thought on “Šlágr kola se změnil v exhibici humpoleckého A.F.C.

  1. Milí mladí přispěvatelé, nebyl by nějaký aktuální příspěvek na téma AFC v posledním kole? Výsledek 0:5 by taky stál za komentář trenéra ne? Dík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Pozvánka na 6. zasedání zastupitelstva města

Po Zář 14 , 2015
23.9.2015

Témata