Smetou volby vládu národní fronty v Humpolci?

38

Voliči mají možnost přerušit osmileté vládnutí koalice.

Bude i další čtyři roky vládnout široká koalice, místními nazývaná vláda národní fronty, nebo se po osmi letech vytvoří silná městská rada a regulérní opozice? Nikoliv připravované investice, ale kdo s kým a proti komu je největším otazníkem komunálních voleb v Humpolci.


V městské radě spolu posledních osm let sedí občanští i sociální demokraté, lidovci, komunisté i nezávislí. Vítězná ODS nabídla spolupráci všem ostatním stranám, zvolila poměrné zastoupení v radě podle výsledků voleb. Za tu dobu se ve městě udělalo spoustu dobrého. Hádky z vedení města zcela vymizely, všechny strany se soustředily na práci.
„Je to sice specifický model, ale hodně efektivní,“ hodnotí ho starosta Jiří Kučera. „Opozice se sama vyautovala, prakticky neexistuje. Všichni mají přístup k informacím na uzavřeném jednání rady, nepolitikaří se,“ vysvětluje starosta.


Jestli tomu tak bude i nadále, však není ani trochu jisté.
„Vzniklo tady několik nových uskupení. Jsem zvědav, zda by i druhá strana byla v případě svého vítězství k ostatním tak vstřícná. Osobně se domnívám, že velká koalice už se znovu nejspíš nevytvoří,“ konstatoval starosta.
To ukázaly i názorové střety při rekonstrukci Tyršova náměstí. Lidé, kteří veřejně nesouhlasili se stavbou kruhového objezdu, se nacházejí na kandidátkách lidovců, TOP 09 i Evropských demokratů.

Výsledky voleb 2006 :
ODS 35,7 %
ČSSD 19,7 %
KSČM 18,1 %
KDU-ČSL 15,6 %
SNK – ED 11,8 %

KANDIDÁTI:
Do voleb jde celkem 7 stran


Věci veřejné 1
Katarína Křížová
Tomáš Archalous


SNK Evropští demokraté 2
Roman Brzoň
Jan Ságl


KSČM 3
Miloslav Vystrčil
František Karafiát

ODS 4
Jiří Kučera
Petr Bendl
Karel Kratochvíl

KDU-ČSL 5
Josef Zmek
Jan Mácha


TOP 09 6
Imrich Brdečka
Richard Pokorný
Luboš Strádal


ČSSD 7
Antonín Daněk
Květoslav Namyslo
Hana Andělová


Čtěte dále:   PelhřimovskyDenik.cz: Hotel Kotyza v centru Humpolce, který navštívil i Klaus, je na prodej. Víme proč

Převzato z MF DNES http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=237&r=mfvrchovina&idc=1464712


 

myska

38 thoughts on “Smetou volby vládu národní fronty v Humpolci?

   1. Bez funkčních kontrolních mechanismů nám to zavání anarchií.
    Ale jak je chcete mít, když voliči volí nalevo, napravo i středem a oni se nám pak páni domluví „nepolitikaří, na všem se domluví a veškerá zasedání jsou pak již jen formální“ ????
    Tak například, já jsem se ještě pořád nedozvěděl, kde že jsou ty naše žulový kostky z Tyršáku, holky jedny mazaný. Taky pořád ještě neznám konkrétní čísla, jak že to s tím Tyršákem vlastně opravdu bylo.
    Někde čtu, že to mělo celé stát 3,6mil, pak se někde dočtu, že to vlastně bylo 4,6mil a že se nám ten milionek hodil na zahradnické práce, zeleň a tak dále. Jsou mi to ale věci . . .za milion už by byla docela doooost slušná zahrada a ne pár keřů růží nebo macešek.
    Kdyby byly kontrolní mechanismy, tak bychom tady vedli debaty o tom, jak je venku krásně, protože by ta čísla byla veřejnosti dostupná, na stránkách města by si to každý mohl dohledat, nespekulovalo by se a tak dále.
    Snad opravdu „přijde někdo novej, kterej už se nám nezakecá“

    1. Ano, třeba tak jak píšeš. Nebo by se třeba nestalo že navštívíš zastupitelstvo a tam se řeší že máme hotovou kompostárnu, a že aby vůbec mohla začít fungovat je bezpodmínečně nutné postavit dodatečně vedle sběrný dvůr. A že to bude stát navíc 4,5 milionu. Trošku nestandartní sled věcí, to přece někdo musel vědět hned že to nebude bez toho sběrného dvora fungovat. To že zřejmě mohla stát kompostárna v areálu statku a být využita jako zdroj tepla pro areál je další věc nepochopitelná selským rozumem. Asi bychom toho chtěli moc.

   2. Pánové pánové účelově vytrhávat informace z kontextu je samo o sobě jemně řečeno hloupé, ovšem snažit se tímto způsobem sbírat politické body je smutné. I když nutno přiznat, že pan Marek je v tomto ohledu celkem přeborník:-)

    1. Nemyslím si, že vytržením nějaké věty z kontextu změním její význam a myšlenku, s jakou ji autor presentoval. V těchto konkrétních případech je význam vět zcela zřejmý.
     Líbí se mi, jak mé jméno neopomenete zmínit, škoda nebo možná spíše, ještě že já neznám to Vaše, asi bych se divil, s kým si anonymně dopisuji, že ?

    2. A dost. Buďte konkrétní a sdělte ověřitelná fakta, co jsem účelově vytrhl z kontextu? Chcete tvrdit, že jsou veřejnosti na zasedání zastupitelstva sdělovány věci vytržené z kontextu??? Uveďte, kde je možné na stránkách města zjistit z pozice občana komplexní informace. Pokud je máte vy anonym, jak to že k nim nemají přístup neanonymní občané města?

 1. no kdyz to vidim, tak tam stejne nikdo jiny nez soucasny starosta neni. Skvadra VV nebo TOP je odvar. Snad jen SNK. Jinak dekuji, nechci.

  1. kučera si hodně fandí a vychvaluje snad by se měl oholit aby se konečně vzbudi.Událo se tu za ta léta spousta prapodivného malá domů…….Bude hůř není koho volit,,

   1. Drazí přátelé, proč nejdete sami s kůži na trh když tak pohrdáte těmi, co jsou na kandidátkách. Jistě by hned bylo koho volit….

    1. Každej na to nemá žaludek. Mít vostrý lokty a mastit si ego je pro většinu lidí pasé.
     Já bych ještě tak volil paní Altovou, protože je to pohledná žena.

     1. Lidem, kteří chtějí někoho volit podle vzhledu (anebo že má charisma – Schwarzenberg, či je viděn často v televizi – John), by mělo být odebráno volební právo.

      PS. To není nic proti paní Altové, jen mě udivuje, že někdo, kdo nebyl zbaven svéprávnosti, se dokáže rozhodovat podle podobných kritérií.

     2. Míšo, pamatujete si, jaké úspěchy měl svého času u žen pan Mgr/JUDr. Kalvoda, protože „mu to na plakátech sluší a má fajfku“??:-):-)

     3. Jo-jo, ta fajfka má nějaké magické kouzlo či co. Ono se asi jedná spíš o dýmku, né teda, že bych se v tom nějak zvlášť vyznala.
      No, u žen mě to nepřekvapuje, protože ty jsou ovládány svými emocemi, ale u mužů? Kteří jsou vedeni tím… jak se tomu řiká…logickým uvažováním? 🙂

     4. Bejt u koryta sk40000000 to by byla demokracie :-)))) Ta by sbirala volebni prava, za to ze se na kandidatce nekomu libi pekna zena, na pockani. Zenska jedna hasteriva, zarliva.

     5. Asi máte trošku problémy s chápáním psaného projevu, což? Nesbírala bych volební práva za to, že se někomu líbí na kandidátce pěkná žena (mně se například zdá krásná paní Křížová), ale za to, když chce volič pouze na základě tohoto dojmu odevzdat svůj hlas. Vnímáte ten rozdíl, anebo stále temno?

     6. Chápu, je to na vás moc složité. Ale budiš, život je o toleranci.
      Zkusím to tedy víc polopaticky:
      Pokud je pro mne jedna část kandidátů nepřijatelná a o další nic nevím, půjdu a zvolím toho koho sice osobně neznám, ale kdo se mi líbí ,je mi sympatický a reprezentuje mne sympatickou stranu. JASNÝ???????
      /jo a máte pravdu, paní Křížová je také moc pěkná žena. Za koho že kope? /

     7. Máš pravdu,je to baba a chtěl bych jí mít doma,ale vzhledem k tomu, že jsem malej,zaprcatělej a hooooodně šedivej tak nemám šanci.Tak to možná vyřeším tím křížkem.Snad se na mě Míša nebude zlobit.Miruna

     8. Když už nevíš,co takhle program,to ti nic neříká,nebo koukáš jen na ten ksicht?

  1. jj „zlatý časy“ :-((((

   HLAS PRO KANDIDÁTY NÁRODNÍ FRONTY – HLAS PRO DALŠÍ ROZKVĚT NAŠÍ VLASTI

   A já bych jen doplnil slova klasika:

   PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ – VYLIŽTE MI PRDEL

   1. To je keců o Národní frontě.
    Ovšem kdyby náhodou levice získala většinu a vytvořila radu, tak to bude právě pravicová část voličstva, která bude vykřikovat, že má být v radě také. Ale je to ona, kdo poměrné zastoupení neuznává.

     1. To Kotenovo proroctví se do puntíku vyplnilo…měl Kučeru dobře přečteného od samého začátku…volba konzervativce by zřejmě byla dobrá volba a změna

     2. Souhlasím s panem Kotnem. Pokud mají mít volby smysl (a je jedno jak dopadnou) je povolební velká koalice všech stran (Národní fronta) nesmysl. Současný model humpolecké Národní fronty je v celorepublikovém měřítku velmi exotická věc. Ta na odiv stavěná jednota je ve skutečnosti uměle udržovaná a je otázkou, kolik naše město stojí…“Uzavřená jednání rady a formální zastupitelstva“ jistě některým osobám vyhovují, ale je velkou otázkou zda jsou přínosem pro město a občany.

     3. Koukám , že aktvita stoupá s blížícími se volbami. Stupňují se prohlášení. Člověk odjinud si musí říct na jakém hnoji tady žijeme, podle některých komentářů.
      Jen mě baví sledovat lidi, které jsem neviděl nikdy na zastupitelstvu a nečetl jsem od nich během těch čtyř let prakticky vůbec nic.
      Najednou před volbama je každý regionální politik, odborník na vše apod.
      Dále mě zajímá jak všichni vědí jakým stylem probíhájí jednání na zastupitelstvu když tam nikdo z občanů prakticky nechodí.
      Volbám zdar.Somdis

     4. Hmm. Protože si to svoje zamyšlení připlácl pod můj komentář tak zřejmě čekáš odpověď. Možná budeš překvapený, ale někteří zastupitelé probírají problematiku která se řeší na zasedáních také se svými voliči. V mém případě probíhá komunikace s Janem Máchou.

      Hodnocení činnosti „jednání zastupitelstva byla vždy už jen víceméně formální“ novinám sdělil pan starosta a tak se sluší mu věřit že tomu tak bylo.

      Ale přejděme od obecné roviny ke konkrétním věcem. Pokud by tu fungoval normální systém, tedy s kontrolní funkcí opozice, došlo by k tomu že akce „Městská sportovní hala Hradská“ dopadne tak jak dopadá? Že se vyšplhá z původně zamýšlené investice z městského rozpočtu ve výši tři miliony zřejmě až k milionům deseti? Připomenu, že původně nám byl prezentován předpoklad celkových nákladů 7 milionů (3 město+ 4 dotace). Za tohoto stavu akce „dostala zelenou“. Pak se ukázalo, že přenesení z papíru do reality znamená ne 7 milionů, ale 10,5 milionu. Nato při první sezoně provozu bylo zjištěno že bez dodatečného zateplení střechy, fasády a výměny oken objekt nebude ekonomicky reálné provozovat…Zmíněné práce v hodnotě cca 3,5 milionu půjdou zřejmě celé na konto městského rozpočtu. Střecha na 100%, fasáda s okny patrně také…A propos – proč o hale není ani zmínka v Radničních listech sumarizujících investiční akce? Ale nechme to.

      Nemám potřebu hodnotit Humpolec jako „zaprděný“, hovořit o „hnoji“ jako někteří. Necítím to tak. Vidím ale věci které by mohly fungovat lépe. Naštěstí už se o nich můžeme svobodně bavit, nebo snad ne?

     5. Jak vrchnost jen nechválíš, tak se vrchnost zlobí. Tomu se divíš? 😀

      Murlo

     6. V posledních radničních listech byla pouze zmínka o tom, že zastupitelstvo odsouhlasilo na svém posledním zasedání dotaci 3,5 mil korun právě na zateplení této haly v ulici Hradská.
      O vícenákladech spojených s výstavbou kruháče na Tyršově náměstí – ani zmínka 🙁
      O tom, že tyto věci půjdou celé z městské kasy asi není třeba diskutovat.
      Můžeme ale být rádi, naši páni zastupitelé jsou k nám ještě přívětiví, například na Liberecku stihli zastupitelé na svém posledním zasedání ještě na rychlo odsouhlasit prodej městských, naprosto „nelukrativních“ pozemků v hodnotě cca 300mil korun. A jiné špeky. Rozhazovalo se a rozhazovalo.
      U nás statísíce a miliony v jiných, větších městech stovky milionů.
      Například by mě zajímalo, komu připadne elektroskůtr za 90 tisíc, jestli na něm bude jezdit ten nový, který se nezakecá do práce
      🙂 ?????????

     7. Kéž by byla i v ĆR přímá volba starostů.
      Jenže bohužel neustále dominující pravice se veškerých přímých voleb bojí. A´t je to referendum, přímá volba prezidenta a bohužel i starostů.
      Slováci to mají již několik let a vše v pohodě.

 2. Ten, kdo se chlubí ,jak dokáže vymazat opozici je nebezpečná osoba pro demokracii. Mohl by se totiž být schopen domluvit s kýmkoliv a na čemkoliv,!! S Marťany jako s extremisty. Přemýšlejte…. Toto „umění“ je přednost pro psychologa, nebo pro pracovníka na extrémní a krizové situace, nikoliv však pro funkci starosty..

   1. http://www.volby.cz a dozvíte se naprosto přesně, jak kdo dopadl, kdo koho přeskočil nebo se naopak z prvního másta do zastupitelstva nedostal
    Jinak všem zvoleným gratuluji a přeju hodně další dobré práce pro město

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpoláci v Toruni

Čt Říj 14 , 2010
Mezinárodní výměna v Polsku očima Jany Krajíčkové, studentky třídy 3.O SŠ SČMSD s.r.o. Humpolec Čtěte dále:   Změny na radnici

You May Like

Témata