Sníh zasypal silnice, provoz blokují kamiony v kopcích

Kolona se na D1 vytvořila u Humpolce na 90. kilometru ve směru na Prahu.

Silné sněžení zkomplikovalo vpodvečer dopravu na silnicích na Vysočině. Zvlášť pozorní musí být řidiči při průjezdu po dálnici D1, která je mezi 130. a 65. kilometrem kluzká. Situace je ovšem komplikovaná na celé Vysočině, především pak v okolí Havlíčkova Brodu.

Kolona se na D1 vytvořila u Humpolce na 90. kilometru ve směru na Prahu.

Komplikovaná je také jízda po silnici I/38 z Jihlavy směrem na Havlíčkův Brod a dále potom z Havlíčkova Brodu na Čáslav.

Silnici blokují kamiony, které nedokázaly vyjet kopce. Například ten u Golčova Jeníkova, kde před sedmou hodinou večer hlásil server dopravních informací asi hodinové zdržení.

Se zdržením více než dvě hodiny musí počítat i řidiči jedoucí po silnici I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Havlíčkovým Brodem.

Policie na Vysočině v úterý evidovala 25 nehod se dvěma lehkými zraněními.

Zavřená silnice na Plzeňsku

Stále zavřený je také úsek cesty z Karlových Varů na Plzeň u obce Bezvěrov, kde odpoledne havaroval autobus. Převrátil se do příkopu, tři lidé byli zraněni.

V havarovaném autobusu se zranili tři lidé

V havarovaném autobusu se zranili tři lidé

Foto: HZS Plzeňského kraje

Kvůli nehodě dvou osobních aut je zavřená také silnice I/4 u Příbrami.

V Krkonoších napadlo 20 centimetrů

Na hřebenech Krkonoš a Orlických hor na území Královéhradeckého kraje napadlo za úterý deset až 20 centimetrů sněhu.

Hasiči zasahovali u devíti dopravních nehod a jedenáctkrát poskytovali různou technickou pomoc, například vyproštění zapadlých automobilů. Silnice pokrývá sníh a jsou s opatrností sjízdné, uvedli silničáři, meteorologové a hasiči.

Nejvážnější nehoda se stala v Pouchovské ulici v Hradci Králové.

„Automobil z dosud nezjištěné příčiny vjel náhle do protisměru a čelně narazil do stromu. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, spolujezdkyně zemřela,” řekla mluvčí policie Eliška Majerová. Policie příčiny nehody vyšetřuje.

Čtěte dále:   Zážitek luxusní restaurace v domově pro seniory: SeneCura SeniorCentrum Humpolec pro své klienty organizuje kulinářské zážitky

V Libereckém kraji se stále zavřená silnice I/10 u Harrachova směrem do Polska. Ta se často zavírá preventivně, pokud se očekává zhoršené počasí.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svoz komunálního odpadu od nového roku podraží. V Pelhřimově o stokorunu

St Pro 1 , 2021
Rozdíly až v řádech stokorun jsou ve městech na Vysočině ve výši poplatků za svoz komunálního odpadu pro příští rok. V řadě sídel se budou razantně zvyšovat nejen kvůli zdražování energií, ale hlavně kvůli novému zákonu, který již od letoška postupně prodražuje skládkování směsného odpadu. Čtěte dále:   Jakým dárkem […]
Dostali popelnice až k domu. A najednou je komunálního odpadu méně

You May Like

Témata