Sport o víkendu

Výsledky z právě uplynulého víkendu. Hokej, fotbal, stolní tenis, národní házená, volejbal a basketbal.

Fotbal:

Humpolec – Lukavec 1:0

Domácí měli zřetelnou převahu, ale o lepší výsledek se připravili tradičně špatnou koncovkou. Především šance Holoubka, Časara a Píchy volaly po brance. Za domácí nastoupilo pět dorostenců. Fakta – góly: 30. Holoubek. Rozhodčí: Tomovič. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Humpolec: Brzoň – Vincenc, Walisch, Jančička, Svoboda, Pícha, Čihák, Holoubek, Časar, L. Brdečka, Kostřica. Lukavec: Šesták – Svatek, O. Kmoch, Kalina, Pešek, Šoula, P. Mišoň, Mlada, Zeman, M. Mišoň, Hippmann.

Humpolec dorost – Čejov 1:7

Byť tomu výsledek neodpovídá, odehrál domácí mladší dorost vyrovnané utkání, ale v první půli ho nepodržel brankář. Po změně stran se hra vyrovnala, přesto Sokol vyhrál zaslouženě. Fakta – góly: 15. Paťha – 16., 20., 75. T. Moravec, 6. Jaroš, 10. R. Moravec, 25. Prchal, 27. T. Vodrážka. Rozhodčí Ságl. Poločas: 1:6. Humpolec dorost: L. Časar (41. Beránek) – Č. Vyhnálek, Šubrt, Křišta, Vondra, Kašpar, Čekan, Chlád, Jůzl, Frantál, Paťha. Střídali Žáček, Ganobijak, Štěpán. Čejov: Kubát – T. Vodrážka, Němec, J. Moravec, I. Moravec, T. Moravec, R. Moravec, M. Vodrážka, V. Vodrážka, Jaroš, Prchal. Střídali Šlechta, S. Svoboda, J. Svoboda.

Veselý Žďár – Jiřice 4:1

Veselý Žďár přehrál soupeře hlavně lepším pohybem a kombinací v prvním poločase. Poražení korigovali gólem z penalty po faulu na Sadského. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ovšem Jiřice zahodily tři vyložené šance. Fakta – góly: 5. vlastní, 10. Novotný, 20. Kubát, 58. Adam – 26. Veroněk (PK). Rozhodčí: Ságl. Poločas: 3:1. Jiřice: Zabloudil – Babinec, Pavel Příhoda, Svoboda, Langr, Sadský, Veroněk, Štěpán, Závodský, Petr Příhoda, M. Čermák. Střídali Z. Čermák, Horký, Petřík, Pecha.

Hokej:

Přebor Vysočiny

Humpolec – Brtnice 2:2

„Prakticky celou třetí třetinu jsme byli lepší, v rozmezí padesáti vteřin jsme vyrovnali a mužstvo nakonec nebylo daleko ani od vítězství,“ poznamenal kouč Jiskry Jaroslav Bláha, jemuž se pochopitelně nelíbila bitka po skončení utkání.

Fakta – góly: 57. L. Kavka, 58. Klubal – 15. Obůrka, 42. Švaříček. Rozhodčí: Kukyně – Novotný, Bláha. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1. Vyloučení 9: 10, navíc J. Kavka, Sochor, Krátký (Humpolec), Krajcr, Švaříček, Slavík a Krystýnek (Brtnice) – všichni OK. Humpolec: Sochor – Klubal, Dvořák, Pipek, Palán- L. Radil, L. Kavka, J. Kavka – Krátký, Zour, Minks – T. Bláha, Šerák.

Dvougólový náskok nestačil

Pikantního hokejového souboje se dočkal jihlavský zimní stadion, když se na něm v rámci přeboru Vysočiny střetly celky, jejichž většina hráčů se velmi dobře zná. V rukavičkách se ale nehrálo, zejména pak v závěru bylo na obou stranách emocí více než dost.

Oxygen Jihlava – Humpolec 5:3

Jednoznačným favoritem byli Jihlavané, ovšem dlouho se utkání vyvíjelo podle jiného scénáře. Oxygen měl sice herně nepatrně navrch, Jiskra však dobře bránila a navíc mezi tyčemi se více než zdatně oháněl Sochor. Hosté vsadili na rychlé protiútoky a právě po jednom z nich L. Kavka v 16. minutě otevřel skóre. Když po přestávce dokonce ve vlastním oslabení zvýšil náskok Šerák, Humpolci narostla křídla. Ta mu byla však brzy přistřižena. V sérii přesilovek se dostal Oxygen do tlaku a v rozmezí devíti minut třemi góly vývoj duelu otočil. „Dali jsme soupeři moc prostoru, aby se dostal do šancí a ten je zkušeně využil,“hledal příčinu výpadku Jiří Zour, jehož slovo při nepřítomnosti trenéra Jaroslava Bláhy mělo v kabině největší váhu. Humpolec hrál velmi slušnou partii i ve třetí třetině a jelikož Oxygen zrovna neexceloval, zrodilo se zasloužené vyrovnání. „Pak už jsme začali pomýšlet na remízu, bohužel nedokázali jsme ji uhlídat. V závěru přišel zbytečný faul ve střední třetině a v přesilovce jsme dostali rozhodující čtvrtou branku,“ pozastavil se u rozuzlení dramatu Jiří Zour. Fakta – góly: 28. Fexa, 30. M. Matějka, 37. Mašita, 53. Anděl, 54. Zeman – 16. L. Kavka, 26. Šerák, 43. Skořepa. Rozhodčí: Balík- Miksa, Nenadál. Třetiny: 0:1, 3:1, 2:1. Vyloučení: 3:6, navíc humpolečtí Šerák a Krátký 10 minut OT. Přesilovky: 2:0. Oslabení: 0:1. Humpolec: Sochor (45. Vašíček, 46. Sochor) – Dvořák, Klubal, Hanousek, Skořepa – J. Kavka, L. Kavka, L. Radil, Husa, Šerák, Holcman, Zour, Krátký.

Málem padla už druhá letošní dvacítka

V okresním přeboru hokejistů byly potvrzeny role favoritů více než jednoznačně. Jen v očekávaně vyrovnaném duelu Horní Cerekve s Ledčí si body zajistili tabulkově horší domácí.

H. Cerekev – Ledeč 5:4

Domácí byli po celý zápas lepším týmem. Hosté především bránili a úspěšně vyráželi do rychlých brejků. Cerekvičtí si hlavně ve druhé části vytvořili řadu šancí, ale špatná koncovka je připravila o ještě lepší výsledek. Fakta – góly: 19. Kříž, 31. Vomastek, 36. Beseda, 50. Z. Červený, 51. Kot – 19., 30. a 40. Hort, 50. Šimánek. Rozhodčí: Florián a Jirků. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:1. Vyloučení: 1: 3. H. Cerekev: I. Červený – Beseda, Vacek, P. Červený, A. Nacházel, Kříž, Z. Červený, Kot, J. Mezera, P. Mezera, F. Nacházel, Bílý, Vomastek, Louša, Jírů. Ledeč: Egart – P. Dudák, Havel st., R. Vlastník, T. Havel, Doležal, Rýdl, Brůna, V. Dudák, Motl, Váňa, Hnik, Borovský, Hort, Šimánek, Havel ml. (vom)

Čtěte dále:   POZVÁNKA NA FOTBAL 20.05.

Humpolec B – HC Pelhřimov 2:8

Pelhřimovští ovládli kluziště od prvních minut. Tříbrankový náskok z první dvacetiminutovky jim dodal na klidu, ve zbytku zápasu už se řešila jen výše zasloužené porážky domácích. Fakta: góly: 25. a 51. T. Bláha – 9. a 21. Vopálenský, 32. a 44. Šablatůra, 6. Vytiska, 17. Zajíček, 21. Hron, 43. Čermák. Rozhodčí: Parýzek a Doležal. Třetiny: 0:3, 1:3, 1:2. Vyloučení: 1: 1. Humpolec B: Ždimera – Dolejš, Horáček, Palán, Zelenka, Borovec, M. Bláha, Pipek, Minks, T. Bláha, Sedláček, Svoboda, Zíka. HC Pelhřimov: Mastný – Zajíček, Vopálenský, Šablatůra, Vytiska, Bartoška, Hron, Veselý, Čermák, Legorský, Vichr. (čch)

Spartak B – Buřenice 18:0

Naprosto jednoznačné utkání, gólové úrodě nezabránily oddechový čas ani střídání brankářů na straně hostů. Fakta – góly: 2., 13., 31. a 53. Sláma, 28., 31., 38. a 60. Florián, 18., 28. a 48. Růžička, 25. a 35. Krtek, 46. a 46. Vaněk, 17. Beneš, 18. Humeš, 51. D. Pamětický. Rozhodčí: Cháb a Nenadál. Třetiny: 5:0, 7:0, 6:0. Vyloučení: 4: 2. Spartak Pelhřimov B: Trčka – Vaněk, Florián, Sláma, Krtek, D. Pamětický, Zukal, Miksa, Klubal, Humeš, Růžička, Zajíček, Beneš. Buřenice: Svoboda (41. Šárka) – Švácha, Doležal, Válek, Pichl, Škeřík, Suk, Knězů, Šimůnek, Slabý, Stejskal, Novotný.

Zápas Žirovnice – Čejov byl pro špatnou kvalitu ledu v Žirovnici odložen.

Derby vyhrál favorit, Jiskra začíná ztrácet

V krajském přeboru stolních tenistů si stále první příčku drží Pelhřimov B. Pomohla mu k tomu i bezpečná výhra nad stále se lepšícím Pacovem. Naopak Humpolec uklouzl v Jihlavě a začíná absolutní špičku tabulky zvolna opouštět.

KP jih

Jemnice – Telč 4: 10, Vladislav – Rouchovany 6: 10, Spartak Pelhřimov B – Pacov 10: 4, Čečák 3,5, Rosenkranz 3, Zajíc 2,5, F. Nacházel 1 – Lískovec 2,5, Zeman 1,5, Jihlava C – Humpolec 9: 9, Studenovský3,5, Dušátko 3, Poulíček 2, Fišar 0,5, M. Budějovice C – M. Budějovice B 9: 9, Třešť B – Třešť A 9: 9.

OP II

Humpolec E – Božejov 10: 8, Chmelná B – Horní Ves 14: 4, Spartak Pelhřimov E – Rynárec 1: 17, Humpolec D – Humpolec C 1: 17, Sj. Pacov B – Včelnička 10: 8.

OP III

H. Ves B – Sj. Pacov C 6: 12, N. Rychnov B – Chmelná C 5: 13, Spartak F – Humpolec F 4: 14, Humpolec G – Těmice B 3: 15.

Národní házená:

Bitva s Jihlavou skončila remízou

Na zápasy v jihomoravském přeboru národní házené se pilně připravuje mládež Jiskry. V kvartetu měřeních sil s Jihlavou se dočkala dvou vítězství.

Výsledky:

dorostenci: Humpolec – Jihlava 7:11, Rafaj 3, Kovář 2, Mošna, M. Povolný

dorostenky: Humpolec – Jihlava 12:11, Nešetřilová, Pokorná 4, Vaněčková 3, Romanovská 1

starší žáci: Humpolec – Jihlava 14:7, Mošna 7, P. Čmok, Strádal 2, M. Domin, V. Domin, Ehrlich

starší žákyně: Humpolec – Jihlava 7:10, Romanovská 4, Dolejšová 2, Švambergová 1

Volejbal:

Vánoční pauza byla znát

V prvních odvetných kolech volejbalového krajského přeboru žen si připsal dvě výhry Humpolec.

Humpolec – Žďár 3:2 a 3:0

Jiskra se v prvním duelu hledala, působila hodně nejistě, takže vítězství bylo velmi upracované. V odvetě už šel výkon domácích volejbalistek rapidně nahoru. Fakta – sety: 15: 25, 20: 25, 25: 20, 25: 13, 15: 9 a 25: 15, 25: 22, 25: 19.

Humpolec: I. Balnohová, J. Balnohová, Halterová, Kavříková, Bubnová, Vodová, Vondráková. (bal)