Sportovcem Vysočiny se stal Friedl

V kulturním domě Máj se ve čtvrtek večer uskutečnilo slavnostní vyhodnocení ankety o sportovce Vysočiny. Po zhruba tříhodinové show stanul v nejprestižnější z devíti kategorií na nejvyšším stupni jihlavský tenista Leoš Friedl. Pro ocenění však přišel jeho otec Jan.

„Leoš se omlouvá, ale momentálně je v letadle a míří na turnaj do Ameriky,“vysvětlil synovu absenci a s očividným dojetím pokračoval. „Není to úspěch jen mého syna, poděkování patří zejména trenérům.“Při odchodu ze sálu otec loňského semifinalisty wimbledonského mixu deníku Vysočina sdělil: „Toto ocenění je velkou poctou, Leoš s největší pravděpodobností o tom ještě neví. Až ale přiletí do Ameriky, ozve se a pak mu vše vylíčím.“ V soutěži, která byla zorganizována pro čtenáře regionálních periodik, triumfoval chotěbořský karatista Pavel Halama. Svou oddanost bojovému sportu demonstroval i na pódiu. „V klubu trénujeme dvakrát týdně, já se snažím pětkrát. Za tímto účelem jsem si doma posunul lustr v obýváku a na jeho místo zavěsil karatistický pytel.“Letos se premiérově vyhlašoval sportovní počin roku. Na Vysočině poslední dobou vyrostlo několik sportovních hal a zařízení za mnoho milionů, ale asi zcela správně dostal před nimi přednost čin lidskosti. Potlesk zaplněného sálu patřil Radku Melounovi, který při závodech poskytl v lese první pomoc krvácejícímu šumperskému závodníkovi Petru Strachotovi.


Přehled vítězů

Čtenářské ankety – jednotlivec: 1. Pavel Halama (karate, Chotěboř), kolektiv: Roman Vostál a Martina Kautská (rokenrol). Odborná ocenění – zdravotně postižený sportovec: Aleš Bidlas (boccia, Pelhřimov), mládež do 15 let: Petr Kuta (lyžování, Krajský svaz lyžařů Vysočina), dospělí: Leoš Friedl (tenis, Jihlava), senioři: Miroslav Krechler (rafting, Jihlava), kolektiv: Axis Jihlava (klub plavání), trenér roku: Petr Juda (volejbal, Velké Meziříčí), počin roku: Radek Meloun.

Čtěte dále:   Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je horší i jinde na Vysočině

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výroční zpráva Městského úřadu Humpolec

St Bře 17 , 2004
Za rok 2003 o činnosti v oblasti poskytování informaci podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Čtěte dále:   Pocitová mapa v Pelhřimově: lidé kritizovali nádraží a ubytovnu, chválili Stráž

You May Like

Témata