Stojí to za to chodit v květnu do kina?

Když jsem přepisoval program kina na Humpoláka hledal jsem, ostatně jako vždycky, recenze na českém internetu. Zajímavé je, že tentokrát (i když tuto tendenci sleduji již delší čas) nebylo na www.cinema.cz k většině filmů nic víc než text distributora a v lepším případě ještě obodování někým, kdo to viděl. Ale recenze? Kde nic tu nic. No nicméně i z těch kusých informací se dá říct, že některé filmy stojí za to. Zcela jednoznačně to je nový film Davida Lynche „Mullholand Drive“ což můžu posoudit z vlastní zkušenosti jelikož jsem ten film už viděl – a rozhodně ho ještě uvidím :-). Ovšem nečekejte žádný jednoduchý příběh nebo něco co by se snad dalo pochopit. Lynch se po Alvinu Straightovi opět vrátil ke své „temné vlně“. Ovšem kdo má rád jeho způsob vyprávění (Twin Peaks, Zběsilost v srdci) tak bude jistě potěšen. Já jsem byl.
Původně jsem si myslel, že to je všechno co bude v květnu za něco stát. Ještě tak „Výlet“ režisérky Alice Nellis. O tom se sice na cinemě také nic nedozvíte, ale jinak se o tomto dílku celkem mluví. Ono se v našich lůzích a hájích vůbec celkem mluví o českých filmech, že? :-).
Ale překvapivě jsem narazil ještě na docela dost dobré hodnocení komedie „Zoolander“, o které jsem si původně nemyslel nic dobrého. Cituji:„Trochu se stydím, ale několikrát jsem se smál hlasitě jako magor. Obey my dog!“ a „Fakt hustej nářez“. A také na horor „Jeepers Creepers“: „Ani si nevzpomínám, kdy jsem se naposled v kině takhle bál.“, „Šílená blbost. Ale docela napínavá (obzvláště v první polovině) blbost.“.
Jo a málem bych zapoměl, ještě „Rok ďábla“. Škoda, že se nepodařilo pozvat Čechomor jak o tom mluvil Milan Žáček v jednom z předchozích článků.
Tak zatím čus.

Čtěte dále:   Dětský den - Mámo, táto, pojď si hrát!

kapik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec a okolí

St Kvě 1 , 2002
Přijďte se podívat do výstavního sálu muzea na dolním náměstí v Humpolci na staré pohlednice Humpolce a okolí. Čtěte dále:   Loutkové divadlo - O pejskovi a kočičce

You May Like

Témata