Turisté v Humpolci si mohou zaskákat třeba po Hliníkově stezce

Nové lákadlo pro místní obyvatele i pro turisty mají v Humpolci. Tamní kulturní a informační středisko pořídilo deset párů skákacích bot, které si lidé mohou zapůjčit, aby si pod dozorem dvou instruktorů užili trochu adrenalinového sportu. Dnes od 18:00 se přijďte podívat na exhibici!

Skákací boty jsou v trendu. Humpolecká půjčovna by měla být zatím jedinou svého druhu v kraji.
„Skákací boty nás zaujaly, a tak jsme si je jeli sami vyzkoušet. Zjistili jsme, že ač to vypadá nebezpečně a divoce, je to hrozně snadné na naučení. Během pár minut už na tom člověk dokáže chodit,“ řekla ředitelka humpoleckého Městského kulturního a informačního střediska Marcela Kubíčková.
Kdo by si tak chtěl například obejít naučnou stezku po stopách Hliníka sedmimílovými kroky či skoky, má příležitost zkusit to na skákacích botách.
„Dneska už turisty neláká jen jít se podívat do muzea, na hrad nebo si projít nějakou tu naučnou stezku. Musíme obstát v konkurenci a nabídnout i něco dalšího,“ vysvětlila Marcela Kubíčková z informačního centra.
Skákacích bot v Humpolci mají několik druhů – pro různé váhové kategorie. Vyzkoušet si je tak mohou jak děti, tak dospělí. Hodina s instruktorem vyjde na 140 korun pro jednoho skokana. Když ale přijde skupinka například čtyř a více zájemců, je to už jen 60 korun na osobu.
Boty ke skákání přímo svádí
Skákací boty vyzkoušela také redaktorka MF DNES. A jaké jsou její dojmy? První pohled svádí k přirovnání skákacích bot k novodobým chůdám, ale srovnávat se to nakonec moc nedá.
Už samotná chůze v botách je díky pevnému přikurtování jistější. Nikde se nic nehýbe. První kroky s oporou instruktora vám připadají značně nejisté a člověk má pocit, že musí zákonitě spadnout dopředu nebo dozadu.
Přece jen okamžitý vzrůst o půl metru není na první dojem úplně příjemný. Chrániče a helma jsou tak vhodným doplňkem výbavy.
Jakmile si ale člověk zvykne na „převýšení“ a posléze i na to, že jeho nohy jsou každá o zhruba čtyři kila těžší, začne po pár minutách cupitat i bez pomoci instruktora. Pak to nutí trochu si poskočit a rázem to všechno jde celkem samo.
Začátečníci ve skákání ve speciálních botách se nemusejí bát, že by si nevěděli rady. Velkou výhodou je v Humpolci také spolupráce s instruktory. Ti upozorní na různé detaily, které pomohou. Jak držet tělo? Kdy nohy napnout a kdy pokrčit?
Když to člověk pochopí, adrenalinová zábava je na světě a zhruba po deseti minutách se skákacími botami na nohách se dá říct, že jste postoupili od začátečníků k pokročilým. Humpolecké informační středisko před časem zorganizovalo i show, kde se lidé mohli podívat, co skákací boty dovedou, půjčit si je a vyzkoušet.
„Pokud by to oslovilo místní lidi, mohl by tu vzniknout i nějaký klub skokanů, kteří by se pak v tělocvičně mohli zdokonalovat a nacvičovat i nějaká salta a podobně,“ dodala na závěr Kubíčková.
Autor: Linda Chladová
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/humpolec-nabizi-turistum-skakaci-boty-dh6-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120720_163942_jihlava-zpravy_mkk

Čtěte dále:   Uzavírka - ul. Pražská, Na Kasárnách - Humpolec

Více info na: http://infohumpolec.cz/infocentrum/aktuality/skakaci-boty.html

Skákací boty předvádí Štěpán a Tereza Kubíčkovi.

Skákací boty předvádí Štěpán a Tereza Kubíčkovi.| foto: Jaroslav Šnajdr,MF DNES

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/humpolec-nabizi-turistum-skakaci-boty-dh6-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120720_163942_jihlava-zpravy_mkk

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Při psaní se nevyhnete vlastním zkušenostem, uvádí autorka románu pro ženy

Po Čvc 23 , 2012
Humpolecká rodačka Iveta Jarošová není profesionální spisovatelkou. Čtyři roky pracovala jako zdravotní sestra v domově důchodců a v současné době působí jako sociální pracovnice. Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

You May Like

Témata