Upozornění: Kácení javoru v ulici Lužická

1

V pondělí 31. října ráno dojde ke kácení javoru před kruhovým objezdem na konci ulice Lužická.

Důvodem je, že strom zakrývá korunou i kmenem dopravní značku, která zároveň nemůže být dle vyjádření Dopravního inspektorátu Policie ČR přesunuta jinam.

Pokud nebude strom pokácen, nemůže být část zrekonstruované ulice uvedena od 1. listopadu do zkušebního provozu, což prakticky znamená, že zůstane pro dopravu uzavřená. K tomu by město navíc muselo za každý den odkladu otevření silnice platit stavební firmě penále, protože od ní nemohlo převzít dokončenou ulici.

 

Město Humpolec však ihned připravilo návrh na náhradní výsadbu stromů, a to v lokalitě u rybníku Hadina podél stezky. Celkem tři stromy (konkrétně dvě lípy a jedna třešeň) budou na místě růst co nejdříve.

 

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Petr

One thought on “Upozornění: Kácení javoru v ulici Lužická

  1. Tak to je fajn, že konečně víme, proč to tak trvá. Stavebníky držel v šachu zákeřný javor! Tak hodně štěstí při jeho kácení a jsem zvědav, u koho skončí to dřevo.
    Mimochodem, nešlo by k přiblížení situace občanům používat něco jiného než bombardovací mapy Luftwaffe ze čtyřicátých let? Třeba fotku prostoru s označením dotyčného zlostromu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První výročí otevření nového dětského oddělení

Po Říj 31 , 2022
Středa 02.11.2022 09:00 – 17:30 Čtěte dále:   Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

You May Like

Témata