V Jihlavské ZOO rozšířili službu projektu Euroklíč. Kraj ji podpořil padesáti tisíci korun

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Vysočině ZOO Jihlava rozšíří možnosti využívání Euroklíče.

Ten umožňuje lidem se sníženou schopností pohybu, seniorům a rodinám s dětmi do tří let rychlý přístup k vyhrazeným výtahům, plošinám nebo například toaletám prostřednictvím speciálního klíče. „Euroklíčem je nyní nově osazena už instalovaná plošina v pavilónu žiraf. Technické řešení mohlo být realizováno i díky padesátitisícovému příspěvku Kraje Vysočina. Se stejnou částkou pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR počítáme v rozpočtu i příští rok,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

„Jsem velmi potěšen, že představení projektu EUROKLÍČ v Kraji Vysočina proběhlo právě u nás v jihlavské ZOO. Bezbariérovost je naším velkým tématem, i proto jsou na většině našich sociálních zařízení nainstalovány Eurozámky, stejně jako na plošinách. Navíc nabízíme bezplatné zapůjčení invalidních vozíků. Snažíme se být skutečné přístupnou ZOO,“ říká Jan Vašák ředitel ZOO Jihlava.

 

„Projekt Euroklíč se těší pozornosti mnoha provozovatelů veřejně přístupných objektů, jako je například i jihlavská ZOO. Nic z toho by ale nebylo možné, bez dlouhodobé podpory Ministerstva pro místní rozvoj a jednotlivých krajů. Kraj Vysočina v roce 2019 investoval do realizace projektu Euroklíč 50 000 Kč, za což jsem velmi rád a pevně doufám, že budeme spolupráci v oblasti odstraňování bariér i nadále rozvíjet,“ řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, který přijal nabídku ke krmení jihlavských žiraf a také vyzkoušel funkčnost výtahové plošiny v ZOO Jihlava.

 

„Jsme připraveni projekt podpořit opakovně a pomoci tak vytvořit podmínky pro ulehčení důsledků specifických typů zdravotního postižení. V současné době je v celém Kraji Vysočina nainstalováno 53 Eurozámků a očekávám, že se budou šířit i nadále. Jsem přesvědčený, že projekt Euroklíč nabízí dostupné řešení zdánlivě drobných problémů, které však lidem se zdravotním postižením značně komplikují život,“ zdůvodnil krajskou podporu Martin Kukla.

Čtěte dále:   Houby porostou jako po dešti. Podívejte, kde je na Pelhřimovsku největší šance

 

Realizaci projektu Euroklíč v Kraji Vysočina podporuje i Vítězslav Schrek, ředitel krajem zřizovaného Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí a zastupitel statutárního města Jihlava: „Přál bych si, aby se projekt Euroklíč, ale i další projekty, které řeší skutečné potřeby obyvatel našeho kraje, staly přirozenou součástí našeho života. Abychom je vnímali jako přínos a podporu, nikoli jako nepříjemnou povinnost nebo dokonce omezení.“

euroklíčEuroeuroklíč
  • S využitím materiálu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Cestovní ruch na Vysočině se bude v roce 2020 „točit“ kolem skla

Čt Pro 19 , 2019
Hlavním tématem roku 2020 pro cestovní ruch na Vysočině bude sklářství. Čtěte dále:   Den otevřených dveří v hydrometeorologické observatoři Košetice

You May Like

Témata