V pivovaru Bernard zemřel mladík při čištění tanku. Otrávil se dusíkem

1

Sedmadvacetiletého mladíka bez známek života nalezli v úterý večer pracovníci humpoleckého pivovaru v nádrži na pivo, kterou měl mladý sládek vyčistit.

K tragické události došlo v úterý kolem dvacáté hodiny v humpoleckém pivovaru Bernard.

Sedmadvacetiletý zaměstnanec čistil nádrž na pivo, ale zhruba po půlhodině ho další zaměstnanci našli uvnitř nádrže ležáckého tanku již bez známek života.

Ihned zahájili resuscitaci a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, muž však přes veškeré úsilí zdravotníků zemřel.

"Podle prvotních šetření může být příčinou úmrtí muže otrava dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže. K přesnému stanovení příčiny smrti byla nařízena soudní pitva," dodala policejní mluvčí Monika Pátková.

Mladý muž v humpoleckém pivovaru pracoval od dubna letošního roku jako inženýr kvasné chemie, tedy vystudovaný sládek. Už dříve však pracoval v pivovaře v Nymburku.

"Nebyl to člověk, který by byl úplný začátečník, měl v tomto zkušenosti, byl zaškolen. Je to velká tragédie, jsme z toho všichni špatní," řekl k případu spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard.

"Momentálně je to v šetření inspektorátu bezpečnosti práce a zároveň kriminální policie. Ve čtvrtek má být provedena pitva, další informace budeme moci poskytnout, jakmile šetření bude uzavřeno," dodal Bernard.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A130904_114834_jihlava-zpravy_mkk

Petr

One thought on “V pivovaru Bernard zemřel mladík při čištění tanku. Otrávil se dusíkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kde si v Humpolci zacvičit..

Čt Zář 5 , 2013
Aerobic, jóga, zumba, tai-chi, pilates, power jóga, karate, aikido, taekwondo a další sportovní aktivity v Humpolci + seznam všech sportovních hal a fitness v Humpolci najdete zde:

Témata