Vítězstvím nad Podhorním Újezdem se vrací muži do čela

V sobotním odpoledni předvedl Humpolec „A“ národní házené zatím určitě nejlepší výkon v utkání druhé ligy v novodobé historii, to znamená v posledních třech ročnících této soutěže. Favorizovaný Podhorní Újezd přehrála Jiskra jednoznačně v poměru 22 : 15.

Sobota 21. září 2013

2 liga mužů – 5. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd 22 : 15  ( 12 : 5 )

Branky Jiskry:

Brož – 8, Rafaj – 7, Kovář – 4, Čmok Petr – 3

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Dolejš, Morava, Petřík, Machek – Kovář, Rafaj, Čmok Petr, Brož, Brabec

Rozhodčí: Josef Váca, 180 diváků

Od začátku utkání byla lepší humpolecká Jiskra, k radosti opět velmi slušně zaplněného hlediště svítil po deseti odehraných minutách na ukazateli skóre stav 4 : 1. Za tohoto stavu měli hosté výhodu nařízeného pokutového hodu, nicméně Zdeněk Hruška z tototo trestuhodně trefil pouze tyč. V dalším průběhu hry dominovali na hrací ploše domácí házenkáři, kteří prakticky do přestávky rozhodli o tom, že oba body opět zůstanou v Humpolci. Po změně stran si domácí s přehledem kontrolovali získaný náskok z první půle a opět minimálně na jeden den se vrátili do čela tabulky soutěže!

Dnes se ještě hrálo:

Sobota 21. září – předehrávka 9. kola:

Draken Brno – Sokol Dobruška 21 : 17  ( 10 : 7 )

12. TJ Chropyně 61:96 0

Teprve v neděli do mistrovského podzimu vstoupili starší žáci, kteří na úvod jednoznačně přehráli nově skládaný kolektiv z Veselí nad Moravou. .

Neděle 22. září 2013

Jihomoravský oblastní přebor starších žáků – 3. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – SK NH Veselí nad Moravou 26 : 4  ( 12 : 2 )

Šidlák Jaromír – 11, Paclík – 6, Krejčí Lukáš – 4, Žáček – 3, Mátl Jakub – 2

Svárovský -Krejčí Mikuláš – Pešek, Šidlák Martin, Vejsada – Šidlák Jaromír, Paclík, Žáček, Mátl Jakub, Krejčí Lukáš

O následujícím víkendu se utkají muži "A" na domácím hřišti V PODHRADÍ s brněnským Drakenem.

Humpolec je před tímto zápasem na třetím místě s devíti získanými body, brněnský Draken je v čele tabulky, když dokázal uhrát o jeden bo více.

Čtěte dále:   Odstartovala hokejová krajská liga. Raketový start Světlé, pozdní finiš Žihadel, Humpolec doma prohrál

Minulý víkend Humpolec lehce přehrál Podhorní Újezd a také brňané neměli žádný problém a po jednoznačném průběhu hry si snadno poradili s Jihlavou.

V minulých dvou ročnících  sehrála obě družstva tyto vzájemné druholigové zápasy:

Neděle 16. října 2011

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 17 : 16  ( 8 : 9 )

Neděle 3. června 2012

Draken Brno – TJ Jiskra Humpolec 24 : 14  ( 10 : 9 )

Neděle 30. září 2012

TJ Jiskra Humpolec – Draken Brno 16 : 16  ( 8 : 7 )

Neděle 12. května 2013

Draken Brno – TJ Jiskra Humpolec 26 : 12  ( 13 : 7 )

Následující víkend zasáhnou do bojů v rámci jihomoravského oblastního přeboru všechna naše další  družstva. Mladší žactvo hraje v sobotu mistrovské turnaje, děvčata zajíždí do Ostopovic, zatímco chlapci se představí na domácím hřišti, po turnaji mladších žáků se utkají ještě v sobotu starší žáci s 1. NH BRNO. V neděli potom muži "B", starší žákyně a starší žáci změří síly v rámci předzápasů a pozápasu druholigového utkání mužů s týmy Drakenu Brno.

Muži "A" Humpolce předehráli své utkání 5. kola již včera, když jednoznačně porazili na domácím hřišti Podhorní Újezd. Takže pouze zveřejňujeme dnešní výsledky, tabulku po 5. kole 2.ligy a rozpis soutěže na příští týden.

Neděle 22. září 2013

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Podhorní Újezd ….. bylo předehráno 21.9. s výsledkem 22 : 15

SSK Vítkovice – SK NH Veselí nad Moravou 23 : 23  ( 12 : 12  )

TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 19 : 21  ( 9 : 11 )

TJ Sokol Albrechtčky – TJ Sokol Osek nad Bečvou 16 : 14  ( 8 : 7 )

Draken Brno – SK Autonot Jihlava 21 : 11  ( 11 : 6 )

KNH Moravská Slavia Brno – Sokol Dobruška  22 : 18  ( 10 : 9 )