Vyberme společně nejkrásnější knihu 28. Podzimního knižního veletrhu

1

Český rozhlas Vysočina je tradičním partnerem Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Také letos soutěžíme o nejkrásnější knihu.

Podzimní knižní veletrh se uskuteční v pátek a sobotu 5. a 6. října 2018 v prostorách Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

V rámci festivalu je připravená celá řada doprovodných akcí. Jednou z nich je Cena Kraje Vysočina o nejkrásnější knihu Vysočiny 2018, kde se o vaše hlasy ucházejí nové knihy obsahově spjaté s Vysočinou.

Při hlasování (viz níže) platí omezení. Z každé IP adresy lze hlasovat 1x za hodinu.

 „Může se stát, že nepůjde hlasovat ani po víc než hodině. Taková situace může nastat, pokud hlasujete z firemní sítě, bytového domu nebo aglomerace rodinných domů. Často tam poskytovatelé připojení sdružují vlastníky do sítí a celý komplex má potom jednu IP adresu. Taková omezení jsou u internetového hlasování zcela běžná,“ vysvětlil Milan Kopecký, webeditor stanice Český rozhlas Vysočina.

Hlasování končí 3. října 2018 ve 14:00 hodin.

„Zaklikněte knihu, které chcete poslat svůj hlas, vyplňte jméno a emailovou adresu. Ostatní položky ve formuláři jsou nepovinné.“

Český rozhlas Vysočina věnuje výherci propagaci ve vysílání formou rozhovoru, hlasující budou odměněni vstupenkami na veletrh.

Nakladatelé přihlásili následující tituly:

Jan Kubiš, autor: Eduard Stehlík

Kniha vypravuje na základě neznámých archivních dokumentů a svědectví pamětníků životní příběh neobyčejného mladého muže Jana Kubiše.

Hoffmann, Mahler, Rosé, autor: Zdeněk Geist

V útlé publikaci její autor Zdeněk Geist ve třech statích našel zajímavé souvislosti a spojení tří významných lidí. Designéra Hoffmanna, skladatele Mahlera a houslistky Rosé.

Život za První republiky, autor: Zdeněk Geist

Autor Zdeněk Geist čerpal z dobového českého i německého tisku, aby dokázal na příbězích lidí a událostí zachytit běžný prvorepublikový život.

Neklidný zadek mě pálí, autor: Zdeněk Matěj Kuděj

Kudějovy povídky psané v čase protektorátního temna na Vysočině, jejichž hrdiny jsou životem i podnebím odření lidé, zakouřené hospody i krajina. A především dosud nezveřejněné Kudějovy barvité vzpomínky na přítele a kumpána Jaroslava Haška.

Do vnitrozemí, autorka: Vladimíra Valová

Okamžik, jeden z tisíce, kdy člověk udělá krok stranou a seskočí z pojízdného pásu vlastního života: vypne telefon, ať si všichni trhnou, ráno kdovíproč neodejde do práce, jen tak se opije s cizím mužem, nabídne azyl nuzákovi či rozkope vlčí máky. To je ta chvíle, kdy se život otevírá, objevuje se cesta nebo propast nebo cesta na dno propasti.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Přijedou Posedlí Dakarem, budou i dechovky

Dědina, autorka: Petra Dvořáková

Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky a sám život. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Nemoderní výchovné metody a rozšlápnuté kuře. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život, tady ještě stále spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, tragikomický příběh vyprávěný očima jejích obyvatel.

Vysočina – portrét kraje, autor: Vladimír Kunc

Cílem tohoto projektu bylo vytvořit publikaci, která umělecky ztvární významné přírodní zajímavosti, památky, města a obce Vysočiny.

Obec Lípa, autor: Vladimír Kunc

Kniha představuje obec Lípu s jejími místními částmi- Petrkovem, Dobrohostovem a Chválkovem, mapuje jejich historii i krásu okolní přírody.

Po stopách žďárského mramoru, autoři: Jan Válek, Karel Malý, Radim Gonda, Jaroslav Řihošek, Olga Skružná, Miroslav Kovář

Publikace vznikla jako výsledek projektu Provenience dekorativního kamene a surovin vápenného pojiva, který byl podpořen programem Regionální spolupráce krajů a ústavů Akademie věd ČR v letech 2015–2017.

Žďársko z nebe, autor: Milan Paprčka

Na jedinečných snímcích uvidíte zajímavé začlenění obcí do okolní přírody, propracované řazení staveb, skvostná zákoutí krajiny a předkládá unikátní pohled na dobře známá místa, která při pohledu shora mohou přinášet zcela nový prožitek.

Kniha o koupi pelhřimovského statku, autoři: Karel Kratochvíl, Pavel Holub

Edice doprovázená úvodní studií představuje nejvypjatější kapitolu dějin Pelhřimova v 16. století – spor Karla z Říčan s jeho pelhřimovskými poddanými o várečné právo a městské svobody. Měšťané z něj vyšli úspěšně a jejich vytrvalost přinesla ovoce. Na počátku 70. let koupili od Karla celé pelhřimovské panství a získali osobní svobodu.

Vím jen, že zemřu, a vím proč, autoři: Petr Juliš, Adéla Julišová

V letošním roce je tomu přesně 100 let od ukončení takzvané Velké války, která poznamenala všechna města a obce v tehdejší habsburské monarchii, do které patřily i české země. Mnoho mužů mělo povinnost nastoupit do rakousko-uherské armády a výjimkou nebyl ani statečný mladík z malé obce Čachotín na Chotěbořsku. Jmenoval se Josef Sobotka.

Procházka Pelhřimovem na pohlednicích 1897 – 1980 (vnější město), autor: Rostislav Čech

Petr

One thought on “Vyberme společně nejkrásnější knihu 28. Podzimního knižního veletrhu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec městem pro lidi? Proč ne?

Pá Zář 21 , 2018
ZVEME VÁS KE KOMUNÁLNÍM VOLBÁM 5. a 6. října 2018 v Humpolci. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Přijedou Posedlí Dakarem, budou i dechovky

You May Like

Témata