YouTube – moje kanály

Nedávno jsme s jedním mým známým diskutovali jedno téma. Při té příležitosti jsem se mu zmínil o jednom videu na YouTube z jednoho kanálu, který pravidelně sleduji. Známý na to koukl a řekl mi že to video a kanál je naprosto super a Boží a že o něm vůbec nevěděl. Tak jsem se ho zeptal jestli zná další kanál, který pravidelně sleduji. A on že také ne. A opět se mu moc líbil a již ho odebírá. Což mě dost překvapilo.

Protože tyto kanály opravdu považuji za naprostý TOP toho, co na české YouTuberské scéně vzniklo a je. Já vím, že každý má jiný vkus, každého zajímají jiná témata a každý sleduje něco jiného. Přesto mě ale napadlo napsat krátký článek a těch pár kanálů co opravdu za mě stojí za to, tady sepíši. Třeba vás to bude inspirovat.

Kluci z Prahy/Honest guide

Kluci z Prahy/Honest guide

Tahle partička kluků má velice zábavný kanál. Mezi nejzáživnější a nejzajímavější obsah patří asi jejich videa, kde odhalují a konfrontují různé pražské podvodníky. Okrádající taxikáře, rumunské ruličkáře vyměňující turistům za Eura propadlé běloruské rubly jako české koruny, stánky s jídlem okrádající turisty, podvodné směnárny, zlodějiny při prodeji dálničních známek. Jejich videa již vedly k dopadení a uzavření mnoha podvodných podniků. Zastupují mnohdy tak funkci pražského magistrátu a policie. Ale nejen to. Na jejich videích naleznete rady a typy kam v Praze zajít, kde se v centru levně a dobře najíst a napít. Ukazují co je v Praze krásné i co je v Praze špatně. Ale nejenom o Praze. Svá videa točí i z jiných českých ale i zahraničním měst, kde vás upozorní na věci, které v normálních průvodcích nenajdete. Vybrat si můžete mezi verzí určenou pro české diváky v češtině, a nebo verzi pro zahraniční turisty v angličtině. Moc super kanál se zajimavým obsahem, kterému jak Češi, tak zahraniční turisté tleskají.

https://www.youtube.com/c/KlucizPrahy/videos

Jirka vysvětluje věci

Jirka vysvětluje věci

Tenhle kluk je prostě borec. Moc hezký kanál, kde najdete videa o aktuálních tématech a různých fenoménech. Datový novinář Jirka Burýšek točí videa o zajímavých tématech, které podrobně a srozumitelně vysvětluje. Rád hledá to, co dělá svět zajímavým, a občas se také pouští do pátrání po různých podvodech a podvodnících nebo do odhalování všemožných triků a nekalých praktik. Perfektně zpracovaný zajímavý obsah, kde jsou vysvětlovány věci na základě faktů. Žádné doměnky, žádné spekulace, žádné prosazování jednostraných názorů. Hrozně profesionálně uděláno a prezentováno. Svým obsahem a hlavně zpracováním předčí mnohé dokumentární a faktografické pořady vydáváné profesionálními TV studii. Sledovat tyto videa je v dnešní době balzám na duši.  Jirka je u mě skutečný YouTuber!

https://www.youtube.com/c/Jirkavysv%C4%9Btlujev%C4%9Bci

Dream Prague

Dream Prague

České reálie očima američanky, která se před devíti lety rozhodla přestěhovat a žít v Praze. Zajímavé postřehy o češích, jídle, kultůře, jazyku a historii. Rozdíly mezi mentalitou čechů a američanů, proč se jí něco líbí na našem způsobu života a co se jí více líbilo na tom americkém. Moc zajímavé postřehy o nás, naší zemi, našich zvycích a kultůře. Vše většinou velice chytrou a zábavnou formou. Je vidět že Jenn se už tak trochu počeštila a umí se na věci koukat s nadhledem, vtipem a typicky českým humorem a sarkasmem. Kanál je hezkou zpětnou vazbou pro nás, jak nás cizinci často vidí. Člověk se tu hodně pobaví a zasměje a zároveň i velmi poučí. A i když Jenn pilně studuje angličtinu a některá videa jsou i v češtině, tak na většinu tohoto kanálu je potřeba rozumět angličtině. Některá videa jsou ale i doplněna anglickými titulky.

https://www.youtube.com/c/DreamPrague/videos

Scammer Payback

Scammer Payback

Tento kanál je jen v angličtině. Scammer Payback (také známý jako Pierogi), je americký YouTuber, který se specializuje na vytváření „scam-baiting“ obsahu. Pierogi využívá své odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti proti různým typům podvodů, hlavně těm Internetovým, povětšinou (ale ne vždycky) prováděnými z Indie. Zastavuje nelegální aktivity tím, že přímo čelí podvodníkům. Zastavuje je, plýtvá jejich časem, maže jejich soubory a obecně je mate. V tom, co dělá, je tak dobrý, že dokonce přesvědčil pracovníky call centra, aby si našli poctivé zaměstnání! Pierogi je poháněn vášní chránit zranitelné. Když se objeví dostupná příležitost, kontaktuje přímo oběti, aby je varoval, že byli podvedeni. Poradí jim, co dělat dál, aby minimalizovali škody způsobené tímto bezcitným zločinem. A někdy jim i vrátí ukradené peníze. Klobouk dolů. Tenhle chlapík je skutečný hrdina internetové doby.

https://www.youtube.com/c/ScammerPayback/videos

Almazan Kitchen

Almazan Kitchen

Jelikož miluji vaření na ohni, tak tenhle kanál mě absolutně uchvátil. Vysoká kuchařina v přírodě a na ohni. Tento kanál je také anglický (respektive srbský), ale angličtinu tentokráte potřebovat nebudete. V těchto videích se zkrátka nemluví. Tady se vaří na ohni a slyšíte jen praskání ohně, zvuk lesa, řeky a bublání, škvaření, pečení a smažení přiravovaného pokrmu. Každý díl je naprostý kus umění a u každého dílu slintám. Kéž bych to někdy na ohni takhle uměl a zvládl.

https://www.youtube.com/c/AlmazanKitchen/videos

No a to je asi ten top 5 za mě. Jelikož miluji jídlo a vaření tak pak hodně sleduji některé kanály věnující se této tématice. Z těch nejoblíbenějších vybírám:

Jdeme žrát (https://www.youtube.com/c/Jdeme%C5%BDr%C3%A1t/videos) – kanál hodnotící rozvážku jídel z restaurací. Většinou z Prahy, ale někdy i z některých jiných míst. Občas se vyskytne i nějaké hodnocení restaurací, často reportáže z návštěv zahraničních restaurací během dovolené.

Starej Fotr (https://www.youtube.com/c/StarejFotr/videos) – Starej Fotr prostě má rád jídlo. A tak vaří, ochutnává, jezdí po restauracích v Čechách a natáčí o tom videa. Mě tenhle fotřík baví.

Vařte s Majklem (https://www.youtube.com/c/Vartesmajklem/videos) – Majkl je kanaďan. Kanaďan který už dlouho žije v Čechách. A na svém kanálu vaří českou i mezinárodní kuchyni všeho druhu. Majkl je tak trochu zábavný cvok, s roztomilou češtinou a obrovským nadšením pro jídlo a vaření.

Recepty bez brepty (https://www.youtube.com/c/Receptybezbrepty/videos) – jak již název vypovídá, tady se vaří. A bez povídání. Tentokráte 100% český kanál jednoho z hudebníků oblíbené české kapely MAXIM TURBULENC. Najdete zde přes 300 video receptů od tradiční kuchyně z dob Magdalény Dobromily Rettigové až po klasické postupy tradičních jídel připravovaných v současnosti. Specialitou BREPTY jsou video návody na pokrmy, které jsou ve starých Recepturách teplých pokrmů. Z této knihy Receptur čerpají inspiraci již desítky let desítky tisíc profesionálních kuchařů, pro které je tato kniha jednou z prvních učebnic jejich profesionální kariéry. Recepty jsou jednoduše připravované od očištění surovin přes vaření až po finální úpravu jídla.

DancingBacons (https://www.youtube.com/c/DancingBacons) – no a tady najdeme repotŕtáže s návštěv restaurací (od těch nejjednoduších až po naprosto luxusní), food festivalů a trhů z míst, kam se asi hned tak nepodívám – v daleké Asii – Korea, Japonsko, Malajsie, Bangladéš apod. Zajímavé.

Tak co, inspiroval jsem vás? Napiště mi do komentářu jestli tyto kanály znáte nebo sledujete. A jestli se vám líbí. A nebo inspirujte vy mě a napiště mi do komentářů, které kanály jsou pro vás nejlepší.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V rodinném domě v Humpolci nakradl za téměř tři sta tisíc korun

Po Čvc 18 , 2022
Přes zahradu vnikl do nezamčeného rodinného domu neznámý pachatel na ulici Jihlavská v Humpolci na Pelhřimovsku.

You May Like

Témata