Z deníku policie

Policisté vykázali muže z bytu. Muž pod vlivem alkoholu nadával barmace.

Humpolečtí policisté v úterý 12. února na základě oznámení o domácím násilí vykázali na deset dní ze společného obydlí na Humpolecku pětatřicetiletého muže. Ten měl slovně i fyzicky napadat svoji manželku.
Dnešního dne při provedené kontrole, zda vykázaný toto nařízení dodržuje, policisté muže v bytě našli. Protože jevil známky opilosti, provedli u něho dechovou zkoušku, která ukázala 2,5 promile alkoholu v dechu. Proto ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
Protože muž nedodržel podmínky vykázání ze společného obydlí a tím neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, je nyní podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, za který mu hrozí pokuta až pět tisíc korun. V případě, že by ho policisté při další kontrole přistihli doma, jednalo by se už o trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

21.2. krátce po půlnoci přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o neshodách v jednom z humpoleckých barů. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že šedesátiletý muž z Havlíčkobrodska v silně podnapilém stavu nejprve nadával barmance. Poté vyšel ven před bar, kde upadl a způsobil si poranění na hlavě. Do baru se však vrátil a začal napadat jednoho z hostů, ale opět upadl na podlahu. Přitom vykřikoval, že všichni uvidí a kopal kolem sebe nohama. Policisté muže na místě zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici. Tam nadýchal 2,22 promile. Nyní je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Muži "A" Humpolce odehráli další ročník Memoriálu Josefa Volného v Jihlavě

Pá Úno 22 , 2013
Turnaje národní házené se zúčastnilo i prvoligové družstvo 1. NH BRNO

You May Like

Témata