Z humpolecké radnice

1

Město Humpolec přihlásilo své internetové stránky do 11. ročníku soutěže Zlatý erb 2009.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky.


Hlasovat pro stránky města můžete pomocí formuláře na níže uvedeném odkazu. Postup je následující – na zmíněných internetových stránkách vyplníte formulář, ve kterém zadáte mimo jiných údajů i svou e-mailovou adresu (povinná je pouze e-mailová adresa), na kterou vám bude zaslána žádost o potvrzení vašeho hlasu. Teprve pokud svůj hlas potvrdíte, stává se platným. Z jedné e-mailové adresy lze hlasovat pouze jednou.


Hlasovací formulář – zde                                                                                      


……………………………………………………………………………………………………………………………………………….Necelá desítka podnikatelů se v loňském roce zapojila v Humpolci do městského systému hospodaření se separovanými odpady. Městská rada schválila v roce 2008 výši poplatků drobných podnikatelů za ukládání papíru, plastů a skla do kontejnerů se separovaným odpadem. Chtěla tak zbránit situaci, kdy někteří podnikatelé odváželi kartonový papír do kontejnerů určených občanům města. Často je zcela zaplnili hned poté, co je sběrný vůz vyprázdnil a lidé již neměli odpad kam odkládat.


Jedná se o provozovatele restaurací, hospod, prodejce potravinářského a nepotravinářského zboží a další subjekty, které nemají více než čtyři pracovníky. Nejnižší roční poplatek ve výši 100 korun byl stanoven za sklo, u papíru a plastů se výše ročního poplatku v závislosti na druhu a velikosti podnikatelského subjektu pohybuje od 300 do 1 200 korun. Maximální výše ukládaného odpadu by neměla převýšit hranici 550 litrů měsíčně.Vyhláška se netýká velkých podnikatelských subjektů, kterým zákon stanovuje vést vlastní odpadové hospodářství.


………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


Částku 1 500 korun zaplatí obce ve spádovém území humpolecké radnici za projednání jednoho přestupku proti veřejnému pořádku svých občanů přestupkovou komisí města. Do konce loňského roku platily obce radnici poplatek ve výši 500 Kč.

Čtěte dále:   Výzva k doplnění kroniky města Humpolec za rok 2022

Výše poplatku byla stanovena v roce 2002 a od té doby se nezměnila. Peněžní sankce, které komise občanům obcí ve spádovém území uloží, jsou příjmem humpolecké radnice. Z porovnání provedeného v roce 2007 ale vyplynulo, že náklady na projednání jednoho přestupku dosahují částky 2 600 Kč, zatímco průměrná výše pokuty je 520 Kč. To znamená, že humpolecká radnice doplácela na projednání každého přestupku více než 2 000 korun.


Humpolecká radnice má podepsanou smlouvu se čtyřiadvaceti obcemi ve spádovém území, na jejímž základě přestupky projednává. Loni komise projednala celkem 168 přestupků, z tohoto počtu se 41 přestupků týkalo občanů z přidružených obcí.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………


V loňském roce zadala radnice zpracování studie na zpřístupnění věže hradu Orlík. Tuto studii by nyní měli posoudit památkáři, protože hrad je památkově chráněným objektem. Od zpřístupnění hradní věže si město slibuje vyšší počet návštěvníků historické památky. Loni navštívilo humpolecký hrad Orlík cca 9 300 lidí. Nejvíce návštěvníků přilákaly středověké slavnosti ve dnech 5. a 6. července, na které přišlo 2 260 lidí.


 

myska

One thought on “Z humpolecké radnice

  1. 300 – 1200 Kc za ulozeni papiru. Tedy jsem coby vlastnik ICO obcanem druhe kategorie???

    Priklad: prodavam drobne elektrospotrebice, od dodavatele mi zbozi chodi v kartonovych obalech a kazdy ks byva balen v kartonu ci PVC „blistru“. Pokud se chci udrzet na trhu, z velke casti prodane zbozi dorucim domu, vybalim, zapojim …. a tady se pristup radnice deli. Memu zakaznikovi pristavi div ne pod nos kontejner na separovany odpad. Krasne ruznobarevnymi letaky je vyzyva k jejich vyuzivani….
    Ja, kdyz vezmu tu samou kartonovou krabici a kus PVC a vhodim je do stejneho kontejneru, hned se dopoustim prestupku! Je uplne jedno ze objem „mnou“ vyprodukovaneho odpadu je par ks do tydne, je jedno ze poplatek je 300Kc, tedy ani ne koruna/den – ted mi jde o princip.
    Pripada Vam to spravedlive?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program kina na měsíc ÚNOR

Po Led 26 , 2009
…a upoutávka na březen. Čtěte dále:   Radniční listy - červen 2023

You May Like

Témata