Závěr prázdnin bude na hradě Orlíku nad Humpolcem patřit netopýrům

Na hradě Orlík nad Humpolcem se v pátek 28. srpna 2020 od 19:00 hodin uskuteční Netopýří noc.

Setkání s tajuplnými nočními savci zprostředkují odborníci z České společnosti pro ochranu netopýrů v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Těšit se lidé mohou na setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, hry a soutěže pro děti, promítání, ukázky práce s ultrazvukovým detektorem či odchyt tajuplných obyvatel hradu do sítí.

 

Mezinárodní noc pro netopýry je celosvětová akce určená široké veřejnosti, která se v České republice koná již po čtyřiadvacáté. Lidé se s netopýry mohou setkat od poloviny srpna do konce září na téměř padesáti místech. Díky různorodému programu vedenému odborníky mají návštěvníci jednotlivých akcí možnost seznámit se zblízka s těmito zajímavými živočichy, jejich výzkumem i ochranou.

 

„Od 19:00 čekají na zřícenině hradu na děti i jejich doprovod soutěže a hry s netopýří tématikou. Následnou přednášku s promítáním o životě a ochraně netopýrů doprovodí ukázka ochočených handicapovaných netopýrů. Nejvytrvalejší návštěvníci se mohou těšit rovněž na závěrečné setkání s netopýřími obyvateli hradu a okolních lesů – připraveno jesledování lovících netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru i jejich odchyt do sítí“, láká na bohatý program Eva Cepáková z ČESON. „Hrad Orlík je ze všech stran bezprostředně obklopen lesy, a proto věříme, že se nám u hradních sklepení podaří odchytit či alespoň sledovat některý z druhů vyskytujících se právě v lesním prostředí. Jedná se o netopýra velkouchého, ušatého, černého či netopýra rezavého“, doplňuje Cepáková.

 

„Netopýří noc se na hrad Orlík nad Humpolcem vrací po delší době a jsme moc rádi, že můžeme dětem i dospělým opět přiblížit život našich pozoruhodných hradních obyvatel. Srdečně proto všechny zveme k této netradiční a dobrodružné večerní návštěvě hradu,“ říká Pavel Koubek, předseda Sdružení Zelené srdce a kastelán hradu Orlík v jedné osobě. „Parkoviště se nachází na okraji lesa pod hradem, doporučujeme proto návštěvníkům, aby se na akci vybavili baterkou a vhodnou obuví pro zpáteční sestup po neosvětlené lesní cestě“, doplňuje ještě důležité upozornění Koubek.

Čtěte dále:   VIDEO: Hrady Orlík nad Humpolcem

 

Akci pořádá ČESON ve spolupráci se Sdružením Zelené srdce a Castrum o.p.s, správou hradu Orlík nad Humpolcem, v rámci projektu „Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců“. Projekt je realizován s finanční podporou MŽP a SFŽP ČR.

Více informací na: napude.sousednetopyr.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

AC Sparta Praha v Humpolci - otevření nové umělé trávy

St Srp 26 , 2020
6.9.2020 Čtěte dále:   Středověké slavnosti

You May Like

Témata