Zázrak se nekonal, humpolečtí házenkáři druhou ligu neudrželi

Ligová kapitola národních házenkářů humpolecké Jiskry trvala jen rok.

I když to v úvodu odvetné části vypadalo se záchranou druhé nejvyšší soutěže poměrně optimisticky, závěr sezony nováčkovi nevyšel a logickým vyústěním je sestup do oblastního přeboru.
ROKYTNICE – HUMPOLEC 23:15
Pouze v úvodu dokázala Jiskra držet se soupeřem na Hané krok, po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Pak už se humpoleckým házenkářům tolik nevedlo, čehož domácí využili k rychlému získání pětibrankového náskoku. I po změně stran se hrálo pod taktovkou Rokytnice, takže výsledek nabyl jednoznačné podoby.
Branky Humpolce: Kovář 6, Rafaj 4, P. Čmok, Brož 2, Brabec. Rozhodčí: Ziegler. Diváci: 50. Poločas: 12:6. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Dolejš, Machek, Herman – Kovář, Rafaj, P. Čmok, Brož, Brabec.
DRAKEN BRNO – HUMPOLEC 24:14
Brzy po úvodním hvizdu se domácí házenkáři dostali do vedení a minimální náskok si udržovali v podstatě až do skončení prvního poločasu. V 15. minutě hry vedli rozdílem tří branek. Tento nadějný náskok domácích se humpolecké Jiskře podařilo do přestávky ještě zlikvidovat a v závěru první půle měli hosté dokonce i možnost dostat se poprvé v zápase do vedení. Nicméně technická chyba útočníka Humpolce Aleše Rafaje znamenala, že přišli o míč a domácí z rychlého protiútoku skórovali.
Po změně stran domácí na hosty vlétli a v polovině druhého poločasu svítil na ukazateli skóre stav 17:11. Poté trenéři obou družstev nechali zahrát i hráče z lavičky. I v této závěrečné fázi zápasu byli lepší náhradníci Drakenu, kteří dokázali získaný náskok svého družstva ještě navýšit.
Branky Humpolce: Kovář 6, Brož 5, Brabec 2, Rafaj. Rozhodčí: Pechal. Diváci: 100. Poločas: 10:9. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Dolejš, Machek, Herman – Kovář, Rafaj, P. Čmok, Brož, Brabec.
Ostatní výsledky – 21. kolo: Jihlava – Vítkovice 18:20, MS Brno – Pustějov 23:16, Osek – Veselí 21:23, Albrechtičky – Vracov 28:17, Draken Brno – P. Újezd 22:15, 22. kolo: MS Brno – Vítkovice 22:20, Jihlava – Pustějov 20:20, Albrechtičky – Veselí nad Moravou 24:20, Osek nad Bečvou – Vracov 27:24, Rokytnice – P. Újezd 25:23.
Čtěte dále:   V Humpolci plály emoce. Bouchly ve mně saze, omlouval se po svém výlevu kouč Zet