Zlatý lajk 2022: Na facebooku informuje město Humpolec nadstandardně a kvalitně

O tom, že facebooková stránka města Humpolce má v hodnocení Zlatý lajk 2022 druhé místo v kraji jsme již informovali. Nyní dorazilo i slovní hodnocení, v němž odborná porota oceňuje, jakým způsobem je stránka spravována, tedy jakým způsobem s občany město a úřad komunikují a podávají informace.

Hodnocení poroty (více v odkazu viz níže): 

 
Úřad prostřednictvím hodnocené Facebook stránky komunikuje od roku 2016. Zatímco zpočátku byla síť využívána spíše sporadicky, dnes se již jedná o aktivní, spolehlivý a moderně spravovaný komunikační kanál, který je obyvateli hojně sledován a využíván. Radnice tím prokazuje úsilí a snahu usnadnit občanům přístup k informacím, aktivně a moderně komunikovat, i nad rámec obvyklých povinností.
Sociální sítě mají výhodu rychlého a prakticky bezplatného dosahu, přičemž Město Humpolec této výhody velmi dobře využívá ve prospěch obyvatel. Ti jsou prostřednictvím Facebooku informováni o důležitých organizačních záležitostech, o kulturně-společenském životě včetně aktivit spolků, sportovních klubů a podobně. Publikovány jsou i praktické informace, krizové informace, ale i rozličný odlehčený obsah.
Administrátor stránky dosahuje vysoké míry interakce, tedy pohotových odpovědí na komentáře příspěvků, případně je na komentáře reagováno prostřednictvím emotikonů. Jedná se o důležitou součást komunikace na sociálních sítí a zároveň potvrzení ochoty a vůle o komunikace s obyvateli, ochoty odpovídání na dotazy, připomínky či kritiku.
Kvalita postů je vynikající. Jsou čtivé, kombinují se různé typy příspěvků, obsah je informativní, ale i zábavný a zajímavý.
Kvalita publikovaných fotografií je nadprůměrná, malý prostor pro jejich zlepšení ale vidíme.
Sporadicky jsou publikována videa, ale ideálně frekvence je až 1 týdně, přičemž za ideální obsah považujeme buďto livestreamy, případně reportážní videa s jednoduchým střihem, jednoduchou grafikou (například pouze malé logo v rohu), s důrazem na kvalitu záběrů – včetně stabilizace a oživení barev.
Stránka by mohla lépe využívat všech dostupných funkcionalit sítě (otevírací doba, zakreslení na mapě, možnost komunikace přes Messenger a podobně).
Grafická úroveň příspěvků (postery, infografiky, covery FB eventů a podobně) je vysoká. Grafická úprava je sjednocená, moderní a decentní.
Frekvence publikování obsahu je nadprůměrná a zcela v pořádku.
 
Statické prvky (cover a profilový obrázek) jsou velmi kvalitní.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - IDNES.CZ: Humpolec se dočká nákupního centra, nahradí autobusové nádraží

Pá Říj 7 , 2022
Na místě bývalého autobusového nádraží podél humpolecké Okružní ulice vyroste nové nákupní centrum. Výstavba zaujme plochu 4 600 metrů čtverečních, začít má hned zkraje příštího roku. S otevřením areálu, v němž budou například obchody s oblečením nebo obuví, se pak počítá v září 2023.
Autobusové nádraží v Humpolci (na snímku z roku 2017) už cestujícím dávno neslouží. V příštím roce by na tomto místě mělo vyrůst nákupní centrum.

You May Like

Témata